Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2017-04-25 13:04:13

U mnie podobnie jak u Grzegorza emocje nie są dobrym doradcą odkryłam ,że coraz ich mniej u mnie staram się wziąć duży oddech , przeczekać a póżniej pooglądać siebie z każdej strony najbardziej wgłąb bo czasami ktoś patrząc obiektywnie widzi inaczej następna sprawa mówię Jezusowi zrób z tym coś bo się staczam i mam coraz mniej siły i w takich niejasnych sprawach kiedy nie daję rady sama ze sobą biegnę pod Prysznic tj.sakr. pokuty

danusia, 2017-04-25 10:34:33

"Drzewo i owoce14. 45 Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta." Łk 6, 45 Pamiętam moją koleżankę z liceum, przypadkiem byłyśmy razem w ławce i Grażyna bardzo bluźniła, ale sercem wiedziałam,że to dobra dziewczyna, mile się uśmiechała , brała narkotyki. Nie pozwoliłam jej bluźnić ale mam świadomość jak człowiek w swej słabości będąc blisko takich osób cierpi , słuchając wulgaryzmów. Obecnie od syna nigdy nie usłyszałam wulgaryzmu, od córki , jak coś ją zdenerwuje np. mama to w mojej obecności "rzuci mięsem" zaklnie na "k", a mąż to lepiej nie wspominać. ""Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły."Mk 16, 15-20 Ojciec Michał przekuł mowę nowymi językami, bo nie wiemy o co Panu Jezusowi chodziło, czy nie przypadkiem o modlitwę brzmiącą jak "Glosolalia, mówienie językami (od stgr. γλῶσσα glossa "język" + λαλῶ lalo "mówię") – wypowiadanie w stanie religijnego uniesienia niezrozumiałych dźwięków." Taka modlitwa jest często modlitwą uwalniającą od Złego. Pamiętam, że przez transmisję radiową , o. Emilien Tardif MSC modlił się w Łodzi i w tej łączności pierwszy raz "dopadła mnie" :) ta modlitwa, oczywiście nie wiedziałam ale sercem modliłam się. Potem za jakiś czas w kąciku mojego pokoju, już bardziej wyraźnie ta modlitwa napłynęła i zapamiętałam dwa powtarzające się słowa : Szema i Maryja. Potem trafiłam na książkę "Przebudzenie charyzmatów" Serafino Falvo i wszystko zrozumiałam. Potem w czasie seminarium Odnowy w Duchu Świętych po tej modlitwie, ach :) Lidka dostała łaskę uwolnienia , była taka szczęśliwa , piękne że poszła za Panem w trudzie małżeńskiego życia. Umiała ponieść konsekwencje złych wyborów. Pan Jezus Chrystus przenika nasze życie w Duchu Świętym, byśmy w drodze nie ustali, posyłając nas do braci i sióstr. Alleluja, Jezus żyje!

Maria SNE, 2017-04-25 09:05:20

Ładne to :-)

Jolanta, 2017-04-25 08:06:13

Idźcie! - zachęca dzisiaj i upomina Pan Jezus. Idź, bo wiara jest drogą, miłość jest drogą i nadzieja jest drogą. Nie trać ducha, nie bój się, bo zostałaś wyposażona w moce.

., 2017-04-25 07:55:11

Tak uwierzyć, tak zanurzyć się w Chrystusa (baptistheis), aby wsłuchać się w Jego język miłości, nim się napełnić. O najbardziej potrzebny znak Ciebie proszę: o dar słów pełnych dobroci, życzliwości, pocieszenia, słów przebaczenia, słów, które podnoszą, przygarniają, wzmacniają, stają się pocałunkiem miłości.

Grażyna, 2017-04-25 07:35:37

Ojcze, jak dobrze że pomagasz nam zrozumieć "Język Słowa" Nie dalej jak wczoraj, użyłam innego niż dziś sugerujesz języka, a tak pragnę być blisko Pana. Dziękuję za wszelką pomoc Ojcze Michale. Błogosławionego dnia.

m, 2017-04-25 06:49:34

błogosławionego dnia ❀

m, 2017-04-25 06:48:05

"Pokój wam wszystkim, którzy trwacie w Chrystusie."

Grzegorz, 2017-04-25 06:38:05

Codziennie uczę się nowego Języka i czasami słabo mi idzie. Czasami mój język jest negatywny, a powodem są złe emocje. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Coeli!

ewa maria, 2017-04-25 00:09:33

Tyle słów wypowiadam codziennie... czy to aby nie bełkot jakiś...? Wokół pełno nowomowy «języka władzy i kontrolowanych przez nią środków przekazu, służących do manipulowania ludźmi i nastrojami społecznymi ...a tak niewiele krasomówstwa...Może i trafi się czasem - jak rodzynek - kawałek oratorstwa, interesującej retoryki czy kaznodziejstwa...jednakże powszechnie posługujemy się językiem polskim niedbałym, zaśmieconym i ubożuchnym . Panie uzdolnij nas do używania Twojego języka... Języka prawdy, miłości, dobroci i zrozumienia. Naucz mnie mówić mniej ale mądrzej, życzliwiej i zawsze z szacunkiem dla brata.

Gość, 2017-04-24 23:06:42

Dziękuję za słowo

czciciel, 2017-04-24 22:43:29

O jakże jest przedziwna Łaska Twoja Panie ! to TY Trwasz we mnie bardziej niż ja sam . ............................................O TY , któraś Wybrana !, pozdrawiam Cię pocałunkami ust moich oraz wszelką modlitwą i pamięcią , przy której jestem przy Tobie .... Pan dał mi dziś poznać , ŻE ŻYJE , ŻE JEST ŻYWY , właśnie przez to , że Wstąpił do Ojca , że spomiędzy kamieni zakwitł jak KWIAT , NAJPIĘKNIEJSZY ,CO NAM NIEUSTANNIE BŁOGOSŁAWI , potwierdzając , ŻE ZMARTWYCHWSTAŁ I ŻYJE DLA NAS , TAK BLISKO JAK ODDECH ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl