W zakładce

Video-rekolekcje:

Stacja I -III

Nowość:

Stacja IV

↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Czytelnia


Wyświetlane: 1-10 z 38 1 2 3 4 następna »

Sanktuarium jasnogórskie a nowa ewangelizacja (2018-12-12)

To dla mnie wielki zaszczy, móc zaprezentować w tym czcigodnym gronie niektóre z doświadczeń Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Postaram się, zgodnie z tytułem naszego spotkania, skupić moją wypowiedz na możliwościach wykorzystan… czytaj dalej »

Apel - o Alfie Evans (2018-04-25)

Jasnogórska Matko, obrończyni życia i nadziejo tych, którzy niewinniw cierpią, dziś przychodzimy do Ciebie w tej apelowej godzinie z sercem złamanym, zdruzgotani i przerażeni, słuchając kolejnych niewiarygodnych wieści z bogatego i nowoczesnego kraj… czytaj dalej »

Apel "Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś Mu usługiwali" (2018-02-21)

Wielkopostna Maryjo, Matko Zbawiciela! Ty jesteś wierną ikoną Boga, zwierciadłem Jego miłosierdzia i dobroci. W Tobie Stwórca objawił swoją nieskończoną miłość do nas. Twój jasnogórski obraz jest piękną ikoną ludzkiej pełni, Bo ty Matko jesteś koron… czytaj dalej »

Apel - święto św. Szczepana 2017 (2017-12-26)

Jasnogórska Królowo Męczenników! W godzinie apelowej szczególnie doświadczamy tego, jak przedłużać się może radość, jak głębokie może być weselem, jak intensywne i bez końca może być doświadczenie święta, gdy wraz z Tobą przeżywa się święte tajemnic… czytaj dalej »

Apel jasnogórski "Matko miłosierdzia" (2017-05-12)

Jasnogórska Matko miłosierdzia! Przeżywamy maj, miesiąc oddany w naszych sercach – Tobie! Podczas codziennych majówek tysiące Polaków spotykają się przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach, w kościołach i w prywatnych domach, by śpiewać litanię lore… czytaj dalej »

Festivals Should Promote Religious Movies (2017-04-28)

Fajr International Film Festival Interfaith Prize Juror Legan: Festivals Should Promote Religious Movies 26 April 2017 Michal Legan, born in 1979, is a Polish theologian, filmologist, TV producer, and author – an author of numerous articles in… czytaj dalej »

Apel jasnogórski - rocznica smoleńska (2017-04-11)

Jasnogórska Matko Bolesna, Na sześć dni przed Paschą, paschą Twojego Syna, stajemy na tym świętym miejscu by otworzyć karty Ewangelii i by poczuć świętą, mistyczną woń nardowego olejku, który Maria Magdalena wylała na stopy Chrystusa. Wyznała w ten … czytaj dalej »

Apel jasnogórski - Boże Ciało/Dzień Matki (2016-05-24)

Matko Eucharystii   W tych dniach tak wiele pierwszokomunijnych dzieci przybywa przed Twe oblicze by opowiedzieć Ci o swoim prostym i głębokim zachwycie Eucharystią, która stała się także ich udziałem. W tych dniach Kościół przygotowuje się do uroc… czytaj dalej »

Wyświetlane: 1-10 z 38 1 2 3 4 następna »

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl