Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


danusia, 2017-04-24 18:46:43

Dopisek do poprzedniego komentarza. Patrzę teraz że jest jedynka na o. Michała rękawie i rano jej nie zauważyłam :), bo napis wersetu biblijnego, przez biały kolor był niewidoczny, ekran odbijał światło. Czyli werset Biblijny na dzisiaj to : J 12,24-26 Wczoraj czytałam w Dzienniczku Świętej Faustyny taki fragment , też z rękawem :) "ŚW. FAUSTYNA OPISUJE OKOLICZNOŚCI, W KTÓRYCH HOSTIA UPADŁA NA JEJ RĘCE + W dniu krucjaty, który jest dzień piąty miesiąca – przypadło to w pierwszy piątek – dziś jest mój dzień, abym trzymała straż przed Panem Jezusem. W dniu tym moim należy do mnie wynagradzać Panu Jezusowi za wszystkie zniewagi i nieuszanowania, modlić się, aby w dniu tym nie popełniło się żadnego świętokradztwo. Duch mój, w dniu tym, był rozpalony szczególną miłością ku Eucharystii. Zdawało mi się, ze jestem przemieniona w żar. Kiedy się zbliżałam do Komunii św., kapłan, który mi podawał Pana Jezusa, druga Hostia uczepiła się rękawa i nie wiedziałam którą przyjąć. Kiedy się tak chwilę namyślałam, kapłan ten zniecierpliwiony dał ruch ręką, abym przyjęła. Kiedy przyjęłam tę Hostię, która mi podał – druga upadła mi na ręce. Ksiądz poszedł od końca balustrady komunikować, a ja trzymałam Pana Jezusa na rękach przez cały ten czas. Kiedy się kapłan zbliżył powtórnie, podałam mu Hostię, aby zabrał do kielicha, bo w pierwszej chwili kiedy przyjęłam Pana Jezusa, to przecież nie mogłam mówić, że drugi upadł, dopiero aż spożyłam. Jednak kiedy miałam Hostię w ręku, odczuwałam taką moc miłości, że przez dzień cały nie mogłam nic ani jeść, ani wrócić do przytomności. Z Hostii usłyszałam te słowa: pragnąłem spocząć na rękach twoich, nie tylko w sercu twoim i nagle w tym momencie ujrzałam małego Jezusa. Ale kiedy zbliżył się kapłan – widziałam z powrotem Hostię. (Dz 160)

ewa maria, 2017-04-24 12:11:26

Kocham Cię Jezusie Panie Mój! Może dziś jeszcze nie biegnę za Tobą, ale już nauczyłam się podążać równym tempem...i przygotowuję swoje buty do biegu... "Ten czuwa przy Bogu, kto odrzuca ciemne uczynki Boże, mój Boże, szukam Ciebie * i pragnie Ciebie moja dusza. Ciało moje tęskni za Tobą, * jak zeschła ziemia łaknąca wody." Łatwo jest się zapalić, podjąć jakąś decyzję, nawet jakieś dzieło. Znacznie trudniej jest wytrwać - w decyzji, w dziele, w służbie. A Jezus mówi z całą mocą: wytrwajcie. Nie tylko mówi, ale też daje przykład: wytrwał do końca.

Teresa2, 2017-04-24 10:47:50

Dopóki Panie Jezu jesteś przy mnie czuję się bezpieczna a jak oczy serca ogarnie mrok odszukaj mnie Kochany Tato

Jolanta, 2017-04-24 09:36:39

prowadź mnie, Panie, w górach wzniosłych bo w życiu trzeba piąć się wyżej jak inni, co za Tobą poszli i choć drogę wskazujesz krzyżem ja ufam Tobie... prowadź przez słabość i upadek przez to, że czasem w przepaść spadam że nie wiem, czy dam sobie radę choć milczysz i nie odpowiadasz ja ufam Tobie... (ks. Mariusz Bernyś " Ufam Tobie")

Jolanta, 2017-04-24 09:30:29

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1424622467599100&set=a.148566948537998.30406.100001540827939&type=3&theater

danusia, 2017-04-24 08:39:39

Biblia w opracowaniu ks. Kazimierza Romaniuka ,pierwszego biskupa warszawsko-praskiego podaje tak : " A kiedy przebywał w Jerozolimie podczas święta Paschy, wielu uwierzyło w Niego, widząc znaki, które czynił. Lecz Jezus nie miał do nich zaufania, bo znał wszystkich i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Wiedział bowiem dobrze, co się w człowieku kryje. J 2, 23- 25 Bóg zapłać ojcu Michałowi za prostą i jakże piękną katechezę. Duch Święty poprzez mojego syna juz mnie przygotował na ten lapsus w wersetach , bo w trzech i czwartym internetowym tłumaczeniu Biblijnym nie znalazłam J 2, 23-26 ? Syn wywoływał kontrowersję , gdyż podjęłam temat moralności otoczenia społecznego w jakim żyjemy. Skwitował, że Biblia jest okrojona i nie dokładnie przetłumaczona, ale ja uparłam się przy swoim, że to nasze życie, co robimy, mówi o tym, czy wyznajemy Boga, który nas miłuje, czy robimy coś odwrotnego. Zakończę więc słowem na dzisiejszym wyświetleniu przy o. Michała katechezie: " Gdzie Ja jestem tam będzie i mój sługa" J, 2,24-26 Bogu niech będą dzięki. Alleluja ! Jezus Chrystus żyje !

., 2017-04-24 07:56:56

Droga za Jezusem to Droga Ziarna ukrytego w ciemnej, niezbyt żyznej glebie tego świata, to droga wzrastania w ukryciu, czas dojrzewania do żniwa na polu doświadczenia niekorzystnych warunków otoczenia, obecności uciążliwych chwastów, pogody i niepogody ludzkich humorów i decyzji, zgoda na zmiażdżenie i bycie przesypującą się przez obojętne lub wrogie dłonie mąką niezbędną do wypieku Chleba w piecu Krzyża, rozpalonego o Godzinie Dziewiątej. Dokonałam wyboru i staram się iść za Tym, który obumarł i przyniósł plon, stając się Chlebem Żywym, nie umiłował swego życia na tym świecie, ale to, które trwa wieczne. Słabość nie pozwala mi być pewną, że wytrwam w drodze za Nim, ale jestem przekonana, że On nie pozwoli zaginąć swojemu ziarenku, ochroni i da łaskę wzrostu.

Grzegorz, 2017-04-24 07:17:05

Jedyne dni w Pokoju, to dni spędzone z Jezusem. Nie sposób odnaleźć Jezusa bez Światła Ducha Świętego. Przyjdź Duchu Święty, bądź Światłem na naszych drogach! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Ecclesiae!

m, 2017-04-23 23:16:12

nawet lubię kiedy czasem sam mnie nosi, i leczy, ♪ Blisko, blisko, blisko jesteś Panie mój, blisko tak, że czuję tchnienie Twe ♪ spokojnych snów ❀

m, 2017-04-23 23:10:46

:) dobrze, że nie muszę gonić Jezusa, bo z tym bolącym kolanem to w "joggingu" raczej bym odpadła. Ale na szczęście Jezus nie oddala się ode mnie, po prostu jest blisko :) jest na wyciągnięcie dłoni, jest we mnie, jest w Tobie, i chwała Mu za to

czciciel, 2017-04-23 22:47:39

Miłość wymaga pamięci , adoracji , trwania . Tak trudno jest być w stałym Pogotowiu Ducha bo toczy się w nas walka nie tylko o nasze dobro ale o dobro innych . Dlatego tak bardzo siebie potrzebujemy . Jak dobrze jest mieć Przyjaciela , jak dobrze jest powiedzieć ; DOBRZE , ŻE JESTEŚ MIŁA MOJA ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl