Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Gość, 2018-01-04 11:53:03

guest test post bbcode html http://kioppoerk.com/ simple

agnieszka, 2017-02-18 21:57:11

Panie Jezu, dziś Ewangelia podaje,że na wysoką górę zabrałeś wybranych przez Siebie Apostołów, Piotra, Jakuba i Jana. To ci sami, których zabrałeś w innej sytuacji , do zmarłej dziewczynki, córki przełożonego synagogi, której przywróciłeś życie. Czym ci Apostołowie się wyróżniali, że właśnie ich uczyniłeś Jezu szczególnymi świadkami Swoich cudów? Obdarzyłeś ich Panie szczególnym zaufaniem, skoro mogli już tu na ziemi oglądać Twoją Chwałę. Usłyszeli oni z obłoku głos Samego Boga Ojca : To jest Mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie. Panie Boże, do mnie też kiedyś powiedziałeś poprzez kapłanów, że mam słuchać Twojego Syna, Jego naśladować. Jaka była wtedy moja reakcja na słowa,że jestem Dzieckiem Bożym? Ta prawda,słowa Boga : tyś Moim dzieckiem, były dla mnie bardzo trudne do przyjęcia, bo miałam wcześniej fałszywy obraz Boga. przyjęcie do serca tych słów zajęło mi trochę czasu, tej prawdy, że Bóg mnie kocha. Dziękuję Ci Boże za to,że mogę Ciebie nazywać moim Tatą. Dzięki temu ,że jestem małym, słabym dzieckiem mogę mówić,że mam Ojca w Niebie, który wie o mnie wszystko. Modlę się o potrzebną wiarę i pełna nadziei oczekuję za nią nagrody w życiu przyszłym.

Teresa 2, 2017-02-18 18:18:42

To jest mój Syn umiłowanyJego słuchajcie , nie marnujmy żadnego Słowa do nas kierowanego bo nie wiemy ile tych Słów będzie jeszcze nam dane wysłuchać.Nie ma co odkładać na póżniej , potem ,innym razem to Słowo ma nas przemieniac a przemiana wymaga czasu , modlitwy,dobrej woli z naszej strony,chęci czynienia dobrze

m, 2017-02-18 11:39:29

"Jak się spojrzy na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, to się widzi jak się kończy Adoracja, bo Ona jest taka opalona, dlatego, że się ciągle wpatruje w Słońce, w Światło Chrystusa, w Jego Twarz, w Jego Oblicze.."

m, 2017-02-18 11:37:51

a jeśli tak, to "wygrzewaj się" w Jego Świetle i Miłości, w pogodę, i w nie-pogodę, niech Cię otula, i przytula..

danusia, 2017-02-18 11:11:12

Tak, o. Michale, wielokrotnie i także poprzez łaskę uzdrowienia. Zatrzymać tą obecność Pana nie jest możliwym, gdyż miłość Boża jest dla nas wszystkich, więc trzeba ją podać dalej. Schodząc na targowisko życia, należy strzec tego ognia serca, wspomnienia ,by ktoś nie podeptał, zgasił lub ukradł.

., 2017-02-18 09:02:13

Ty jesteś umiłowanym dzieckiem…Usłyszałam to zapewnienie wielokrotnie, zobaczyłam jak te Słowa Ojca stawały się w moim życiu faktem, wydarzeniem, doświadczeniem. Mam taką sześcioletnią dziewczynkę w przedszkolu, gdy się bawi, jest pochłonięta przez wykonywane czynności, co jakiś czas jakby wyrywa się z wiru swoich zajęć, przybiega, siada na kolanach i po przytuleniu wraca do zabawy… Jak dobrze mieć OJCA swoje miejsce w Jego Sercu i pewność, że zawsze można przyjść i usłyszeć Słowo zapewnienia o Jego Miłości.

Jolanta, 2017-02-18 08:35:13

Jedyny nakaz Ojca:"Jego słuchajcie", jaki dziś otrzymałam, może zadecydować o moim życiu. Czy jestem gotowa, by wypełniać z trudem Boży zamysł i odważnie wejść na drogę Krzyża.

Grzegorz, 2017-02-18 07:27:35

Słowo ma w sobie Moc stwórczą, a słowa Miłości zmieniają wszystko na wieczność. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Dei!

czciciel, 2017-02-17 23:44:57

Odziedziczyć po Ojcu , BOGU OJCU , sprawiedliwość , przez wiarę prawdomówność , przez miłość do Ojca życie , które się nigdy nie może już skończyć ... bo życie daje MIŁOŚĆ POMNOŻONA . szukanie w mądrości własnej prowadzi do samotności . Szukanie w Bogu - Ojca wyzwala , nobilituje , usynawia . CHWAŁA TWEGO KRÓLESTWA JEST W NAS ... jakże więc pomijać zasadniczą wiedzę pogłębioną wiarą , że ; JESTEM UMIŁOWANYM SYNEM OJCA NIEBIESKIEGO i pytać o co innego , tak w Tej chwili nieważnego , nawet gdyby chodziło o Eliasza ?

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl