Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


danusia, 2017-02-19 19:08:50

czciciel@ odp.1. Kto to Natanek? odp. 2 Ty sam o sobie piszesz, że jesteś przebiegły.

czciciel, 2017-02-18 14:04:45

Danka , czy Ty jesteś od Natanka ? dlaczego mnie oskarżasz , gdzie , w którym miejscu jestem przebiegły ?

danusia, 2017-02-17 22:48:36

Marku -czciciel , przebiegłość nie nobilituje.

czciciel, 2017-02-17 21:57:37

czyż można bardziej sprecyzować mój serdeczny uśmiech ? nie musisz odpowiadać

agnieszka, 2017-02-17 19:48:53

Czcicielu, proszę sprecyzuj swój komentarz do mojego komentarza. boję się,że pisząc o Niebie, wskazujesz mi na moją pychę, a ja nie chcę budować wieży Babel. Panie Jezu, dziś dałeś mi kolejny powód do wielbienia Ciebie za Królestwo, a konkretnie dany mi kolejny kamyczek - znak, że to co wokół mnie się dziej to nie moja zasługa. To Twoje Królestwo przychodzi z mocą . Wierzę,że to Ty Sam układasz wydarzenia, dajesz dowód na prawdziwość Twoich słów, że prawda zawsze zwycięża. Proszę Cię Jezu nadal Troszcz się Ty !!! o moje sprawy , a ja będę się troszczyć o Twoje.

czciciel, 2017-02-17 18:39:45

muszę się przyznać do pewnej niekompetencji , otóż gdy kategorycznie zdarza się nam mówić proroczo , gdy słyszymy Boży Głos , gdy nam Bóg wyraźnie daje poznać dane zagadnienie to nie zawsze mamy prawo o tym mówić czy pisać . Może być tak , że ta wiadomość jest dla nas a nie do rozpowszechniania . Tu właśnie czasem mam wątpliwości , czym dobrze uczynił . Ta cienka granica zaufania jakiej nam Bóg udziela może nas ośmieszyć bardziej , niż nobilitować . Nie dbam o to .Jednak słowo " musi " stawia nas w charakterze WYROCZNI , a tu tak blisko do pychy . czym bowiem , wypowiadając to słowo , różnię się od wróżbitów czy wróżek . Nie stawiam przecież horoskopów , lecz mówię o Bogu ... Jednakże mówić trzeba , bo może nie dane jest nam znać wszystkie zamiary Boże . Lepiej jest nam ośmieszyć się jak Jonasz , ale wypełnić zamiar Boży ...

., 2017-02-17 11:43:47

Mam cudowną Przyjaciółkę, zakochaną w Jezusie bez pamięci, prawdziwy dar od Boga… Dzieli się przeżywaniem obecności Jezusa najpiękniej i najprościej jak potrafi. Jest najlepszą kucharką jaką znam. Zły wie, że nie pójdę za nim – mówi – ale np. gdy przyrządzam karkówkę dla wspólnoty (robiłam to już wiele razy i wszystko mam świetnie opracowane ilościowo i jakościowo), wsącza we mnie niepotrzebną troskę i niepokój: a może jeszcze za mało przypraw…, czy aby nie zabraknie, czy… Nie chodzi o grzech, o zerwanie więzi z Bogiem. Chodzi o odwrócenie uwagi od Jezusa, któremu mogłabym w tym momencie poświęcić czas i uwagę lub usłużyć w tych, którzy potrzebują mojej pomocy.

danusia, 2017-02-17 09:25:59

Dzisiaj po przebudzeniu, od razu przyszła taka refleksja : Człowiek, który idzie za Jezusem, jest niesamowicie kuszony przez Złego , by zmienił swoją ścieżkę. Na rekolekcjach ks.Marek P. mówił o lawinie , kiedy wystarczy uczynić jeden krok, by wejść w sytuację grzechu i w zasadzie trudno już ten bieg zawrócić , bo kamienie lecą. Mam przed oczami słowa Pana : " «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje."Mk 8, 34 – 9, 1 Piękne to spojrzenie o.Michała na zjednoczenie z Jezusem Chrystusem, Synem Boga żywego, odblaskiem Ojca, jasnością światła wiecznego, Królem chwały,Synem Maryi Panny. Tak , by przekroczyć siebie i wieczność, na zawsze z Nim. Boże zmiłuj się nad nami.

., 2017-02-17 08:33:06

Jezu, proszę o łaskę niekoncentrowania się na sobie, swoim życiu, na niesionym każdego dnia krzyżu trudności, trosk i problemów. Pragnę uchwycić się Twojego Słowa, trwać w Twojej Obecności, aby gdy nadejdzie Czas Wiecznego Spotkania moje spojrzenie spoczywało niezmiennie na Twoim Obliczu.

Jolanta, 2017-02-17 08:32:23

"Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje..." (Mk8,34) - bardzo trudna do zrealizowania jest ta recepta na życie wieczne, którą dziś otrzymałam od Jezusa. Ale też korzyści, jakie osiągnę, gdy przejdę życie naśladując Jezusa, nie są do pojęcia przez mój mały ludzki rozum (ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce moje nie zdoła pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował mi Bóg).

:), 2017-02-17 07:23:22

"Tak w życiu, jak i śmierci należymy do Pana" - błogosławionego dnia !

Grzegorz, 2017-02-17 07:14:14

Jezus, Dawca Życia, jest naszą odpowiedzią na nasze odwieczne pragnienie nieśmiertelności. Twoje Imię, Jezu, ponad wszelkie imię, Ty jesteś moim Zbawcą! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Vitae!

Teresa 2, 2017-02-17 05:20:17

Jezus jest Panem, Jezus jest Panem, Jezus jest Panem, Jezus jest Panem tylko Jezus jest Panem ,Jezus jest Panem On jest Panem ziemi tej.Moje oczy zatrzymały się na pomieszaniu języków czyż i dziś tego nie odczuwamy?języka Miłości używają nieliczni bo większość wybiera to co wygodne ,łatwe i ''przyjemne''

czciciel, 2017-02-17 00:20:43

Agnieszko @ mam wrażenie , że się wspięłaś prawie pod Niebo (:-) pozdrawiam .... dla mnie , mieć coś zamiast Boga ,to jak smoła miast zaprawy do życia . Gdy byłem w Brukseli większość wycieczki poszła zwiedzać Wieżę Babel gdzie były tam wtedy wielkie iluminacje i inne atrakcje . Z żoną i resztą zostaliśmy w parku przed katedrą. Tak lubię cień katedry , zwłaszcza , gdy niektórym przygrzeje słońce ...Czy nie jest dziś tak , że upaść musi to co jest tylko błyskotką , pomieszaniem interesów państw , bez porozumienia .Błyskotka bez słońca nie daje blasku tak jak człowiek zaprzeczający istnienie JEDYNEGO SŁOŃCA . Takim jest BÓG . Czy przypominacie sobie jak Lechowi Kaczyńskiemu nie pisały trzy pióra przed podpisaniem Traktatu Lizbońskiego / 10 .X. 2009 r. / bez odniesienia do Boga , czyli na sześć miesięcy przed śmiercią prezydenta gdy przystąpiliśmy do Wspólnoty U E . BÓG ZAWSZE UPOMNI SIĘ O SWOJE PRAWA . a " cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę ? "

agnieszka, 2017-02-16 22:28:24

Boże, Mk 8,35 podaje,że ci, co chcą zachować swe życie, to je stracą, a ci co życie stracą z Twojego powodu , oni swe życie zachowają. W Rdz 11,1-9 jest mowa o budowie wieży Babel, której ludzie nie dokończyli, bo im Bóg pomieszał języki.Znów lekcja pokory. Ci, którzy budowali wieżę, na skutek swojej pychy pomarli, bo Bóg się sprzeciwia pysznym, oni chcieli w pewnym sensie zachować swoje życie, budując budowlę sięgającą nieba, a Niebo to mieszkanie Boga. Jezus także mówi o pokorze, bo stracić życie z Jego i Ewangelii powodu, to wyraz miłości człowieka do Boga, pokory, która prowadzi do życia. Pycha zaś to miłość własna, która prowadzi do śmierci duszy. Jezu dziś proszę Cię o łaskę ogromnej pokory dla mnie, abym tracąc swoje życie z powodu Ciebie i Ewangelii, mogła zachować je na wieczność.

kawnice 127, 2017-02-16 22:13:13

PIEKNE SLOWA,DUZO PRZEMYSLEN

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl