Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


agnieszka, 2017-02-16 22:05:05

Panie Jezu, Ty Jesteś Mesjaszem Jak to dobrze ,że Jesteś. dzięki temu,że Piotr wyznał wiarę w Ciebie, dał mi przykład , jak mam się uczyć pokory. Piotr przyznał,że Tyś Jest Mesjasz, Pan , Zbawiciel świata i mój. Choć jeszcze tak mało wiem i rozumiem, bo ja jestem tylko dzieckiem Bożym stworzonym na wzór Boga. Cieszę się, że mam Takiego Pana - Mesjasza. Jezu, czy ja jestem w stanie pojąć to , Kim właściwie Jesteś? Tak łatwo mi powtarzać wraz z innymi słowa Jezus Mesjasz Boży, a czy ja tak naprawdę rozumiem to, co przez te słowa mówię ? Choć rozumienie przychodzi powoli, dojrzewam w wierze , tak jak Apostołowie, którzy z Tobą Jezu chodzili, byli na co dzień świadkami Twoich cudów i znaków. Na ile jestem w stanie rozpoznać Cię Jezu w moim życiu , to, co działasz wobec mnie, obok mnie? Chociaż moje oczy duchowe są jeszcze na uwięzi, zostaje mi nadzieja wieczności, gdzie będę mogła Cię poznawać, by móc wyznać za Piotrem Tyś Jest Mesjasz?

danusia, 2017-02-16 09:14:57

Nie mam wątpliwości, że Jezus Chrystus przez Piotra, objawił kim JEST-"Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz».Mk 8, 27-33 Jako ludzie, w łasce zjednoczenia z Panem, możemy odeprzeć ataki Złego. Ludzkie myślenie będzie nam towarzyszyć , bo jesteśmy niedoskonali i to jest pole naszych zmagań, prób, powrotów i tęsknoty za Panem. Panie dobrze ,że JESTEŚ.

Jolanta, 2017-02-16 08:22:28

«Ty jesteś Mesjasz» - to nie tylko wyznanie wiary, ale przede wszystkim wybór życia. Czy jestem gotowa postawić wszystko na Jezusa, zaryzykować życie, by pójść za Nim.

Teresa 2, 2017-02-16 08:07:54

Dziękuję Panie Jezu za przygotowanie naszych serc na to wszystko co przed nami .Ty wiesz najlepiej ile jestem w stanie unieść.Pomóż w chwili najtrudniejszej powiedzieć bądż Wola Twoja

., 2017-02-16 07:59:26

Wiele razy przekonałam się, że niesienie ciężaru z „wczoraj” i „dziś” mojego życia jest ponad siły. Jezu, Ty jesteś moim Mesjaszem, udźwignij we mnie, jak dźwigałeś w Piotrze zbyt ludzkie myślenie, dobrą, choć słabą wolę, senność w noc czuwania, obietnice bez pokrycia, zdradę, ucieczkę, nieobecność w godzinie krzyża i niedowierzanie… Jestem pewna, dźwigasz i wciąż zadajesz pytanie:„ Czy miłujesz Mnie więcej, aniżeli ci?” Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham… Zaślubiam Cię Synowi Najwyższego Boga… Tak, ślubowaną Tobie przed wielu laty miłość ochrania i podtrzymuje we mnie uprzedzająca, wierna, ślubowana mi, Twoja Wieczysta Miłość.

m, 2017-02-15 23:43:23

Jezu, Ty się tym zajmij, wszystkim się zajmij

Grzegorz, 2017-02-15 23:43:20

Skąd przychodzi zbawcza Moc? Nie w człowieku jest odpowiedź, a w Bogu. Morgan Harper Nichols 'I can't save myself' https://www.youtube.com/watch?v=XHB05_KGTB8 Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Divinae Gratiae!

czciciel, 2017-02-15 23:09:10

w ogromnym przygnębieniu , w chwili słabości i beznadziei Paweł VI papież , którego widziałem jeszcze w jego auli , jak był " przybity do lektyki " po śmierci przyjaciela Aldo Moro , wyznał jak Chrystus ; " Boże mój , Boże mój , czemuś mnie opuścił ? " . Tak zwana kondycja Kościoła po ludzku groziła zawaleniem i zdawało się , że runie ... GDYBY NIE CHRYSTUS . Zarówno w życiu , jak i w Ewangelii nie wszystko musimy zrozumieć . Nie po raz pierwszy o zrozumienie tu chodzi LECZ O WOLĘ . ......... JEŻELI SERCEM NIE PRZYJMIEMY WOLI BOŻEJ , TAK JAK SŁOWA BOŻEGO , TO I ROZUMEM NIE POJMIEMY . tak trudno jest nam przyjąć to , HwcBW co nie po naszej myśli , próbując chronić Jezusa przed Krzyżem , nie uchronimy samych siebie ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl