Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


czciciel, 2017-02-09 22:27:11

od Ciebie , wiele się można nauczyć I:-)

danusia, 2017-02-09 20:36:20

powinno być " tę matkę " :)

danusia, 2017-02-09 20:26:35

Matka-poganka widzi udręczenie swej córki przez ducha nieczystego. Znalazła Pana Jezusa mimo iż planował się ukryć. Piękne jest to, że w zasadzie "przywołał" tą matkę w swej łasce, by u Niego szukała zbawienia. Poddał próbie, by tym samym umocnić jej wiarę. Taki właśnie jest Pan Jezus w swym miłosierdziu do nas. Panie dziękuję Ci, że nas zbawiasz.

Jolanta, 2017-02-09 08:58:21

Co mam z kobiety z dzisiejszej Ewangelii? Czy potrafię uparcie dążyć do spotkania z Bogiem? Czy w chwili próby nie zrażam się i nie tracę wiary? Czy potrafię z pokorą prosić Boga choćby o mały okruszek Jego łaski?

Teresa 2, 2017-02-09 08:51:48

Z dzisiejszego Słowa odbieram lekcję aby się nie zrażać w swoich prośbach do Ojca Niebieskiego , ponieważ wiem że inni mnie wyprzedzają w drodze do Nieba . Prosić nawet wtedy ,kiedy będę musiała troszkę poczekać w kolejce aż Chrystus wysłucha mojej prośby.On wie najlepiej kiedy i z jaką Laską przyjść mi z pomocą

Grzegorz, 2017-02-08 23:29:10

Najważniejsze, to nie udawać twardziela, który sam wszystko zdobywa i ciągle żąda, a odkryć przed Bogiem swoja słabość, 'miękkość'. Do takiego serca Jezus na pewno przyjdzie. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Refugium Peccatorum!

czciciel, 2017-02-08 22:54:58

nie mieć wstydu ,to znaczy nie obawiać się , nie lękać , że ktoś odkryje , żeś nagi bez pocieszenia , bez uzdrowienia , BEZ BOGA . przyznać się przed Bogiem , że jesteś zależny od Niego Samego i wszystkich Jego darów począwszy od chleba ... Jest jednak coś co dodać nam może odwagi --- to jest BOJAŹŃ BOŻA . jest niczym innym jak czystą pokorą , znającą swoje miejsce jak pies . Tak jak ja mówię do swego psa , gdy mi przeszkadza pisać , czuląc się i łasząc ;" na miejsce " i idzie pokornie ... to tylko przykład , może zbyt prostacki . Przy okazji dodam , swoją wiernością i poranną czułością stale mnie zachwyca , a cóż dopiero Bóg ma na to powiedzieć ? i kocham swego psa , żeby ktoś nie myślał , że jest inaczej , pozdrawiam , pa ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl