Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2017-05-13 21:01:51

Ojcze ,Jezu , Trójco Św. ChwałaTobie swe życie składam Tobie , kocham i wielbię Ciebie

m, 2017-05-13 19:33:05

♪♪ Jedno jest Imię pod niebem, Panem nam, aby zbawić nas, Twoje Imię ponad wszelką władzą, Panie, Jezu Zbawco nasz, Yeshua, Yeshua, Yeshua ♪♪ błogosławionego wieczoru :*

m, 2017-05-13 18:40:59

♪ Nie bój się nie lękaj się, Bóg sam wystarczy ♪

danusia, 2017-05-13 11:33:05

"Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy»."J 14, 7-14 Życie nasze ma początek w Bogu Ojcu i to według dzisiejszej Ewangelii ukazuje tą najgłębszą prawdę. Nie mając Ojca, jesteśmy bardzo zagubieni, bo nie mamy do Kogo się odnieść i trudno odnaleźć swoją tożsamość. Pragnę Ojca, bo tylko On daje mi pełny pokój i spełnienie najgłębszych tęsknot. "Ojciec nie może pełnić funkcji sędziego. Jednak sędzia wszystkich ludzi jest także ich Ojcem. Sprzeniewierzyłby się swojej własnej naturze, gdyby wymierzał sprawiedliwość, nie kierując się współczuciem." Abraham Joshua Heschel pt. Prorocy" str.371 Boże, Ojcze pamiętaj o swoich Dzieciach, Tobie cześć i uwielbienie po wieczne czasy.

., 2017-05-13 08:01:15

Jest we mnie taka „pamięć”, która dotyka pierwszej myśli Boga na mój temat. Jest takie wspomnienie czułej miłości i rozradowania się pomysłem na moje istnienie, które nie pozwala mi przestać rozglądać się za Tym, który mnie zechciał i z miłością wymyślił. Trudno opisać, wyrazić to wewnętrzne przeczucie, wywołujące tęsknotę, poszukiwanie, oczekiwanie na spotkanie twarzą w Twarz… Z wiarą i uwielbieniem patrzę na Ojca i wciąż mi tego, oglądania za mało. Jezu, daj mi łaskę widzenia Ojca w Tobie częściej i wyraźniej. Ojcze, uspokajaj mnie dotykiem piękna Twoich dzieł, dźwiękiem Słowa Dobrej Nowiny, Pokarmem Żywym, przytuleniem przez bliskich, kochających i szuszaniem za uchem – „szmerem łagodnego powiewu” 1Krl 19,12b (szuszanie – dźwięk z okresu prenatalnego, ulubiony przez niemowlaków). Dziękuję, że ogarniasz mnie zewsząd i kładziesz na mnie swą rękę. (Ps 139)

Grzegorz, 2017-05-13 07:19:12

Dziękuję Ci Boże za bliskość, dziękuję Ci za wczorajsze rozwiązanie problemu Mateusza. Jesteś z nami tu i teraz. Nic nam więcej nie potrzeba. Dziękuję Ojcze Michale. Pani Fatimska, módl się za nami!

czciciel, 2017-05-12 22:43:25

Duchu Święty Jesteś Radosny i radość dajesz światu . Pełen wesela chcę z Tobą ujrzeć Ojca wraz z Jezusem by Tobie oddać Chwałę , nie po to Abyś spełniał to co mi się podoba lecz Tobie . Widziałem Cię wcześniej , lecz nie rozpoznałem , oczy moje patrzyły , a nie widziały , słuchały , lecz nie słyszały bo nie pragnąłem Ciebie jak dziś . Teraz Cię widzę w Ojcu i Bracie , bezokim dziecku i jego parę lat starszej siostrze , która uspokaja go przytuleniem , gdy płacze ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl