↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa, 2014-03-03 09:13:47

Jezu bardzo Cię potrzebuję!

Danielina, 2014-03-03 08:57:37

Choćbym ze wszystkich sił swoich, starała się samodzielnie przestrzegać i wypełniać przykazania Boże, lecz bez komunikacji z Bogiem, nic nie osiągnę i niczego nie dostąpię. Niczemu nie podołam i z niczym nie dam rady. I jak doskonale się czuję gdy Pan Jezus dotkliwie dał poczuć mi własną małość, nieumiejętność i potrzebę oparcia się na Nim. Jak doskonale w własnej ludzkiej niedoskonałości prowadzi Jezus... I jak dobrze że już marzec a z nim wielkopostne wezwanie! odliczam czas do tych Przeżyć..

Grzegorz, 2014-03-03 06:50:35

Bądźmy świętymi w ten dzisiejszy dzień. Powracajmy, a Jezus spojrzy na nas z miłością. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Omnium Sanctorum!

Norbert, 2014-03-02 23:03:48

Ja kiedyś też miałem takie marzenie, czasem ono powraca, ale to dzieło szatana , który próbuje powiedzieć mi : " nie będziesz nigdy święty, porzuć wszystko " . Jednak dzięki modlitwie, Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu ( rozmowy z Jezusem ) zrozumiałem , a raczej On dał mi do zrozumienia ,że kocha mnie takim jaki jestem, z moimi wadami. Ale siły też daje mi czytanie żywotów świętych. Oni także mieli niedoskonałości. Ja chcę być świętym. Każdy musi dążyć do świętości. Każdy ma jednak inną " pojemność " duszy - jak mawiała św. Teresa od Dzeciątka Jezus - ale świętość to głowny cel każdego człowieka ( jak mówił bł. Jan Paweł II ). Praca, dom , rodzina itp. są tylko środkami do osiągnięcia tego celu. Bo przecież nic co nie święte nie wejdzie do Królestwa Bożego. Zacytuje teraz słowa Tomasza á Kempis, które najlepiej wyjaśnią co mam na myśli, : " Już byś chciał miec błogosławioną swobodę dzieci Bożych, już Cię zachwyca dom wieczny, ojczyzna njebieska, pełna radości ; a tymczasem nie wybiła ta goodzina, obecnie trwa jeszcze inny okres, mianowicie; czas walki, czas pracy i próby. "

Elżbieta, 2014-03-02 22:46:15

"Świętym nie jest ten, kto nie upada, ale ten, kto zawsze się podnosi." Ktoś mnie kiedyś zapytał prowokacyjnie - no co ty chcesz być święta? Pomyślałam wtedy że daleko mi do świętości. Zaczęłam dostrzegać coraz więcej swoich niedoskonałości i wreszcie zaakceptowałam to, że jestem nędzą, prochem i bez Pana Boga nic nie jestem w stanie zrobić. Pragnę być świętą. Jezu dopomóż mi!

Norbert, 2014-03-02 22:33:46

Ja kiedyś też miałem takie marzenie, czasem ono powraca, ale to dzieło szatana , który próbuje powiedzieć mi : " nie będziesz nigdy święty, porzuć wszystko " . Jednak dzięki modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu ( rozmowy z Jezusem ) zrozumiałem a raczej On dał mi do zrozumienia ,że kocha mnie takim jaki jestem, z moimi wadami. Ale siły też daje mi czytanie żywotów świętych, oni także mieli niedoskonałości. Ja chcę być świętym. Każdy musi dążyć do świętkści. Każdy ma inna " pojemnośćc" duzszy ,ale świętość to głowny cel każdego człowieka, a praca, dom , rodzina itp. są tylko środkamim do osiągnięcia tego celu. Bo przecież nic co święte nke wejdzie do Królestwa Bożego. Zacytuje teraz słowa Tomasza á Kempis, które najlepiej wyjaśnią co mam na myśli. ,

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl