Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Elżbieta, 2014-03-02 22:34:53

Drogi RomAntoni. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam o co Ci chodzi ale myślę że sedno kryje się w tym że mamona ma służyć człowiekowi a nie człowiek mamonie. Pieniądze są rzeczą więc same w sobie nie są ani dobre ani złe, to od człowieka zależy jakie się staną, co z nimi zrobi, jak je spożytkuje. Pozdrawiam cieplutko.

RomAntoni, 2014-03-02 12:19:21

Tym razem te piękne i mądre słowa pochodzą z ewangelii Mateusza :-) Ale mój problem związany jest z innym fragmentem dzisiejszej Ewangelii, a konkretnie MAMONY czy ktoś jest w stanie określić granice pomiędzy tym co jest dobre i złe w tym słowie? nie pierwszy raz czytam te fragmenty PŚ i zawsze pojawiają się te same dylematy. czy ten wybór ma być zawsze zero/jedynkowy? O. Michale proszę o "kilka słów" na ten temat

Grzegorz, 2014-03-02 07:57:01

Duchu Święty, Boże, napełnij treścią każde wypowiadane przez nas słowo. W Tobie chcemy żyć i się poruszać. Chwała Tobie! Dziękuje Ojcze Michale. Ave Maria, Foederis Arca!

Pablo, 2014-03-02 00:29:15

Prawdziwe zdrowie daje tylko Słowo Boga; słuchanie go, zapisywanie w swym sercu i wcielanie w czyn na wzór Maryi.Takiego zdrowia szukam i znajduję Je w Kościele. Dziękuję Ojcze, za dzielenie się z nami Słowem, które uzdrawia.

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl