↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-03-09 12:36:13

Bardzo lubie sluchac Cie Jezu dlatego zagladam do tego okienka , Tylko Ty potrafisz odpowiednio nastroic moje struny serca

ona, 2018-03-09 10:09:32

Czy słucham Pana i Go słyszę? Czy można już o mnie powiedzieć: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego»? O Jezu, czekam na Twoje: "effata"!

ewa maria, 2018-03-09 09:38:56

Zadaję dziś sobie pytanie: jak daleko jestem od Królestwa Bożego?...jak daleko? Czy to hen za horyzontem, czy jeden most i u celu będę? Pragnę zmniejszyć... zminimalizować... całkiem znieść ten dystans. Nie dopuszczam nawet w myśli, że jest to jakaś przeogromna luka,... Jeśli jednak tak jest, to "walnij mnie obuchem" Panie i ratuj! A jeśli kilku kroków mi brakuje, wspomóż, abym pokonała własne ograniczenia i dotarła... do Twojego mieszkania. Ucha nadstawiam...

Grzegorz, 2018-03-09 08:16:58

Tak niewiele trzeba - słuchać. Ale słuchać potrafi tylko Dobrze nastrojone serce. Dbajmy o nasze serca, żeby nigdy nie stwardniały. Dziękuję Ojcze Michale. Zdrowaś Maryjo, Matko Cierpliwie Słuchająca!

., 2018-03-09 07:43:35

O tym co najważniejsze mówię osobom, których kocham i do których mam zaufanie. Bóg mnie szuka, pragnie uczynić powiernikiem najistotniejszych prawd, które ma do przekazania, które mogą mnie w pełni uszczęśliwić. Słuchanie, zasłuchanie, posłuchanie Boga wystarczy… O słyszące, zasłuchane i posłuszne serce proszę Ciebie Boże.

Jolanta, 2018-03-09 07:34:45

Jezus do Alicji Lenczewskiej: "Kochać Boga to znaczy pragnąć i czynić wszystko, co możliwe, aby rozszerzało się Królestwo Boże na ziemi. Kochać bliźniego to nie znaczy pragnąć jego bliskości i tego, by zaspokajał twoje potrzeby i pragnienia, lecz to znaczy troszczyć się o jego zbawienie i świętość, okazując mu pomoc i dobroć oraz przynosząc ulgę w trudach i cierpieniach codzienności". ( A. Lenczewska: Słowo pouczenia, 385)

ewa maria, 2018-03-09 00:02:38

Jedyny Pan, prawdziwy Bóg, wszystko co mam oddaję Mu... https://youtu.be/bG3UIPmZuxU

czciciel, 2018-03-08 23:03:58

gdy byłem w gościnie u Kamedułów na Bielanach ,modliłem się jak wszyscy lecz gdy odchodziłem zaczął padać deszcz jakby to Ojciec zasmucił się , że Go opuszczam , rozłożyłem więc ręce w ostatniej prostej alejce i uwielbiłem Go z radością i wdzięcznością mówiąc , ŻE JUŻ CIĘ NIGDY NIE OPUSZCZĘ i wiecie co się wydarzyło ; otóż usłyszałem Jego Głos jak uderzenie pioruna / i dziś czytam ; ODPOWIEDZIAŁEM CI Z GRZMIĄCEJ CHMURY / był późny wrzesień , późne popołudnie a cała Srebrna Góra była różowa od zachodzącego słońca a gdy dotarłem na kwaterę syna odległą kilka kilometrów i opowiedziałem mu o uderzeniu pioruna i o deszczu nie mógł się ze mną zgodzić , że w ogóle była burza ...

m, 2018-03-08 23:03:14

i ja Ciebie też

lucy, 2018-03-08 22:14:08

...On jest zawsze pierwszy w Miłości, Obecności, Słowie... a ja mogę tylko odpowiadać na Jego Słowo, odpowiadać na Jego Miłość, dzielić się, ale Jego łaską, która działa we mnie...jestem tylko dlatego,że On Jest... codziennie Pan do mnie mówi ; słuchaj...obym nigdy nie była obojętna na Jego Słowo od którego rozpoczęło się we mnie wszystko :) dzięki o. Michale niech Pan błogosławi :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl