Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2017-07-17

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • ewa maria

  Naskrobałam sporo...ale uciekło...z hukiem wodospadu... Głupie to wielce musiało być, że chochliki to powstrzymały... Dzięki Ci Panie!
 • Gość

  ...zapłato naszego zbawienia, wybaw nas
 • Teresa2

  Powierzono mi piecze nad wnukami , moja druzyna (meska :) liczy 4 osoby male rozrabiaki to dla mnie zadanie narazie na dzis i jutro zlozono zamowienie na nalesniki, slodki ciezar kocham ich bardzo was tez :)
 • .

  Kubek, kielich (gr. potērion). Wystarczy kubek zimnej wody, mały gest ochłody, orzeźwienia, gdy spotkany, przychodzący człowiek, doświadcza łaknienia, pragnienia, rozpalonego wzburzeniem, niepokojem, piętrzącymi się problemami… Czy stać mnie na mały gest, krótką chwilę zatrzymania, uwagi, wysłuchania? Jezu, Ty z miłości przyjąłeś Kielich Męki, a potem napełniłeś Go dla mnie Twoją Ożywiającą Krwią i Wodą, płynącą z przebitego boku. Gdy dziś na Eucharystii patrzyłam i adorowałam uniesiony Kielich Życia, prosiłam o gotowość serca do podarowania kubka ożywczej przez najprostszy gest, miłości.
 • Jolanta

  Codzienna mozolna rezygnacja z samego siebie, schodzenie z piedestału. Bolesna cena: krzyż za życie.
 • ewa maria

  Czy gotowy jesteś dziś....usłyszeć Jego głos...i skoncentrować cały swój zapał...? https://youtu.be/7uaV6BsDLkI
 • ewa maria

  Jeśli świeża woda...to tylko ze źródła! A żeby źródło znaleźć, trzeba iść do góry...pod prąd...a to łatwe nie jest. Często myślimy, że zostaliśmy stworzeni do czynienia rzeczy niezwykłych, że przed nami jakaś misja do wypełnienia...czekamy na zadanie specjalne..., które może jednak nigdy nie nadejść... A Jezus mówi...hej, obudź się!...może i mam dla Ciebie ekstra-posłannictwo, ale na razie to naucz się posługi tu gdzie żyjesz...takiej najprostszej...jak podanie szklanki wody czy kawałka chleba...jak uśmiech, jak podnosząca dłoń, dobre i wspierające słowo, albo zwykłe "jak się dziś czujesz?". Jakoś dziwnie tak mamy, że te właśnie najzwyklejsze i najmniejsze oznaki dobra...krepują nas i z trudnością przychodzą... A przecież ziarnko do ziarnka i można sporo uzbierać...uczynków, bez których nasza wiara jest martwa.
 • sihe

  O. Michale, Bóg zapłać za codzienny kubek ŚWIERZEJ WODY BOŻEGO SŁOWA, jakiego nam udzielasz. Te kilka słów jakże orzeźwia i umacnia. Niech Ci Bóg błogosławi na każdy dzień Twojego trwania przy Słowie.
 • Grzegorz

  Kiedy wykonujemy mały wysiłek dla bliźniego, Królestwo się poszerza. Niech to nie będzie stara, zatęchła woda, ale świeża, orzeźwiająca, który prawdziwie przyniesie ulgę i zaspokoi pragnienie ciała i duszy. Dziękuję Ojcze Michale. Ava Maria, Mater Ecclesiae!
 • czciciel

  ze wszystkich czytań wypisałem przed chwilą to samo zdanie a wcześniej napisałem mały wiersz dla znajomej , taki mały kubek zimnej wody na mnie się właśnie wylał jak Boże Miłosierdzie na wszystkich Tych , którzy podobnie postępują , Jezu zachwycasz mnie , BĄDŹ UWIELBIONY !!!