Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-06-03 11:09:37

... ziarna z kłosów w szabat... chleby pokładne w dłoniach Dawida... Świętość, a naprzeciw ludzka potrzeba, głód, umieranie... Czy wolno nam przekroczyć granicę Sacrum? Jezus tak pięknie to tłumaczy, umywając nogi uczniom. Kiedy w Boże Ciało oglądałam kolejny raz " Pasję" M. Gibsona, na długo w sercu swoim i myślach, zatrzymałam się nad sceną gdzie zelżony, wyśmiany i umęczony biczowaniem Chrystus stoi w koronie cierniowej i szkarłatnym płaszczu przed Piłatem, pośród okrzyków nienawiści i oskarżeń... Cały się nam oddaje do dyspozycji. ON, Najświętsza Świętość! I tu nakłada mi się drugi obraz... kończony naprędce - "po rzemieślniczemu" ECCE HOMO Adama Chmielowskiego. Dla mnie uchwycona i utrwalona na płótnie kwintesencja człowieczeństwa i boskości Jezusa... poświadczona przemianą życia malarza i służbą Brata Alberta. P.S. W Częstochowie dziś chłodniej trochę, odetchnijmy z Panem w ten dzień, który nam podarował. :-)

., 2018-06-03 09:48:27

Jestem głodna, a Ty Jezu nie dziwisz się moim głodom, ale troszczysz się o mnie w doświadczeniu braku i zaspokajasz najlepszym Pokarmem, jestem wyschnięta z tęsknoty za miłością, a Ty stawiasz mnie w środku, w centrum Twojej Miłości. Wyciągam do Ciebie rękę, spraw, aby Twoje Życie i Miłość objawiły się w moim ciele.

Grzegorz, 2018-06-03 07:16:06

Dla człowieka wszystko. Taki jest nasz Pan. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Dei!

lucy, 2018-06-03 04:51:22

... tak myślę,że dla Jezusa szabatem - czasem świętym jest człowiek, w tej Ewangelii na początku człowiek głodny chleba powszedniego, potem człowiek głodny zdrowia, zainteresowania, opieki... za każdym razem człowiek głodny Miłości... to przecież człowiek jest jest najważniejszy... dla Boga na pewno, bo kocha nas bardzo :) ... dzięki o. Michale :) błogosławionej niedzieli :)

czciciel, 2018-06-02 23:07:15

Wiele mam Wam jeszcze do powiedzenia ... mówisz , że dając zyskuję i pełna zgoda , lecz czy dla młodych ludzi , nie doświadczonych życiem , nie potrzeba wpierw nauczyć PROSZENIA ... proszenia w Wiarę , której nie mają ? Aby dawać najpierw trzeba się nauczyć prosić i otrzymywać . Nie umiemy prosić a także dziękować . Bóg nas wszystkiego nauczy , lecz tylko wtedy , gdy rozumnie poprosimy o to , co nam trzeba . Prosić o wiarę , to podstawa , nawet dla tych co niezachwiani w wierze . Sam byłem takim przypadkiem . Prosząc Boga o potrzebny nam Dar stajemy w prawdzie zależności od Ojca , który nam wszystkiego udziela . Z DAREM TYM OTRZYMUJEMY JEGO DUCHA I NAPEŁNIENIE TYCH KRUCHYCH NACZYŃ NASZEGO ŻYCIA . Tak uposażeni możemy odpoczywać w Bogu , tylko w Nim jest nasze odpocznienie ... i możemy za Pawłem powtórzyć ; BÓG , KTÓRY ROZKAZAŁ CIEMNOŚCIOM BY ZAJAŚNIAŁY ŚWIATŁEM , ZABŁYSNĄŁ W NASZYM SERCU , BY OLŚNIĆ NAS JASNOŚCIĄ POZNANIA CHWAŁY BOŻEJ NA OBLICZU JEZUSA CHRYSTUSA , ALLELUJA !!!

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl