Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


., 2018-02-05 18:39:07

Dziękuję za Requiem Mozarta. „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Ciebie, Boże, przystoi wielbić hymnem na Syjonie; Tobie dopełnią ślubów w Jeruzalem; wysłuchaj mojej modlitwy: do Ciebie przyjdzie każdy człowiek.” Warto sięgnąć do tłumaczenia i modlić się nie tylko muzyką, ale tekstem. http://cantemusdomino.pl/pl/news/tlumaczenie-requiem-wamozarta/ „Zbaw mnie, Zdroju łaskawości! Ty szukałeś mnie znużony… niech nie będzie trud stracony..."

ewa maria, 2018-02-05 11:45:19

Bright, Morning Star - REQUIEM by W.A.Mozart https://youtu.be/Wt88fdgegTU

Teresa 2, 2018-02-05 10:35:16

Dotykaj mnie Jezu tyle razy ile uznasz za stosowne bylebym byla azem z Toba . Polecam tez wszystkie drogie i znane mi osoby

ewa maria, 2018-02-05 09:21:12

"Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy, Ten, który nas pociesza w każdym naszym utrapieniu, byśmy sami mogli pocieszać tych, co są w jakiejkolwiek udręce, pociechą, której doznajemy od Boga. Jak bowiem obfitują w nas cierpienia Chrystusa, tak też wielkiej doznajemy przez Chrystusa pociechy." 2 Kor 1, 3-5 Przeżyjmy ten zimowy dzień na chwałę Pana naszego Jezusa Chrystusa, przytulając do serca swoje rodziny i/lub choć jedną napotkaną dziś osobę.

Jolanta, 2018-02-05 08:48:38

Nieważne, ile się trzeba nabiegać. Ważne, żeby naprawdę dotknąć Boga.

., 2018-02-05 08:12:47

Jezus nie tylko przychodzi, aby mnie dotknąć, ale pragnie mojego dotyku. Oblubieniec oczekuje na dotyk Oblubienicy. Jest on ufnym wyznaniem: Jezu, Ty jesteś Pierwszy i Najważniejszy, którego miłuję, w Tobie jest mój ratunek i ocalenie (gr. esōzonto)

Grzegorz, 2018-02-05 07:37:22

Jesteś Wszystkim we wszystkim, Stworzycielu rzeczy widzialnych i niewidzialnych! Chwała Tobie! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Virgo Clemens!

ewa maria, 2018-02-04 23:26:09

... zwykły ludzki, czuły dotyk i dobre słowo, jak wiele mogą w nas zmienić... a cóż dopiero dotyk Boga! On zmienia wszystko. Całą perspektywę, postrzeganie, rozumienie, potrzeby, tęsknoty,... zmienia się gradacja wartości, świat zaczyna definiować się inaczej, a miłość odsłania swoje prawdziwe oblicze. Odkrywamy własną godność, znaczenie, miejsce w ziemskim życiu i jego ostateczny cel. To jest uzdrowienie przez Boży dotyk. Gdzie Jezus stopę postawi, kogo czy czego dotknie - to zostaje UŚWIĘCONE! Nie ma mowy, aby pozostało takie samo! Ułomności fizyczne, choroby i słabości znikają, odchodzą w zapomnienie, lub stają się mniej uciążliwe, niezauważalne czy nieistotne.********** "Bez Boga nie dajemy sobie rady z życiem! Staje się ono zbyt trudne i rzuca człowieka w łoże gorączki. Nie możemy wtedy już nikomu innemu służyć, bo sami dla siebie stajemy się objuczonymi troskami i wyczerpanymi..., wyczerpanymi nawet oddychaniem istotami" - mówił w kazaniu o. Augustyn Pelanowski. Być blisko Boga i dotykać Go - to jedno, co warte jest prawdziwych starań! Drżę, ze szczęścia, kiedy się trzymam Ciebie Jezu Ukochany.

czciciel, 2018-02-04 22:38:59

wielokrotnie i na różne sposoby Bóg mówił , dotykał nas , a w tych dotknięciach czuliśmy się dotknięci , niezrozumiani , opuszczeni ... na różne sposoby mówi i przychodzi , jest nieustępliwy , stale o nas zabiega lub pokazuje nam Tych na których Mu zależy ...

lucy, 2018-02-04 22:11:13

Jezu, dziękuje Ci za to że tyle razy-ciężko zliczyć ile- pozwoliłeś bym dotknęła się Twego płaszcza...tysiące razy otulałeś moje małe, grzeszne serce płaszczem Twego Miłosierdzia, dziękuje za Ludzi, którzy za każdym razem pomagali mi w tym spotkaniu :) Dzięki o. Michale i błogosławionego tygodnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl