Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


czciciel, 2016-09-20 21:31:02

witam Ciebie Dominiku , bardzo mi na Tobie zależy , jak Chrystusowi , , ,

Dominik, 2016-09-20 20:14:44

Kto nie wypełnia Słowa Bożego ten nie spotka się z Chrystusem !!!

Teresa 2, 2016-09-20 09:35:19

Ta sytuacja przypomina mi malowanie obrazu jest tło i postaci tworzące wizerunek Oblicza , jak w pieśni Oblicze nadziemskie i ludzkie , oblicze pełne pokoju

Jolanta, 2016-09-20 08:43:53

Czy Jezus jest dla mnie tak samo ważny, jak ja dla Niego? "Pozwól mi zrozumieć drogę Twych postanowień, abym rozważał Twe cuda" (Ps 119, 27)

Grzegorz, 2016-09-20 08:06:42

Jak wielka jest godność Matki i braci, skoro Jezus wskazuje anonimowym ludziom, kim mogą zostać jeśli będą słuchać Słowa Bożego i wypełniać Je. Możemy być 'Matką i braćmi' Jezusa. Możemy dostąpić najwyższej godności. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Ecclesiae, Regina Coeli!

Sabina, 2016-09-20 01:26:18

Jest to dla mnie osobiście jeden z najpiękniejszych fragmentów ewangelii.Dzielo Ojca,które pełnił Jego syn wymaga konsekwentnej służby,nawet za cenę tych,kt pokIórych umiłował do końca.Ma ich w sercu,a jednocześnie ukazuje jako ideał swego życia.Rodzi się czas bycia kochanym,ale i czas kochania dla lChrystusa.Dziś dotknęło mnie słowo Ojca ; Jezus w rodzinie tak niewielu bierze go na serio i gdy trzeba posłuchać go odpowiedzieć na wezwanie robią się schody.Gratuluję tym,których dotknął krzyż,gdyż tylko tak można dobrze odczytywać wolę Jego slowem pochodzacym z ust Bozych.

czciciel, 2016-09-19 22:56:40

podobno Św. Łukasz namalował na Stole , na którym dawał Samego Siebie wszystkim ludziom , MATKĘ BOSKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ . I coś jeszcze ta Ewangelia mi przypomina , kiedy to na imieninach nie mogłem się spotkać z Chrystusem . Przystanąłem więc przy Matce pod Krzyżem gorzkie żale wylewając . Rozpłynęły się me źrenice jak i Jej . Poczarniało w mym sercu i Jej Oblicze. Już wcześniej , " gdy przybliżyłem się do Jezusa jak niósł Krzyż , z tego bólu i smutku straciłem rachubę CZYJ TO W KOŃCU JEST KRZYŻ ? CZY TO NIE JEST MÓJ WŁASNY ? CZY TO JA POMAGAM CHRYSTUSOWI , CZY ON MNIE ? Dobrze , że upał serca chłodzę , gdy w PRZEPAŚĆ TWEJ MĘKI WCHODZĘ . ONA ZAWSZE PRZY TOBIE . Też już Sama nie wie czyj ból większy . " Postawiłeś ZNAK dla tych , co boją się Ciebie by uciekali przed łukiem . Aby ocaleli , KTÓRYCH TY MIŁUJESZ , WSPOMÓŻ TWĄ PRAWICĄ I WYSŁUCHAJ NAS " Ps . 60 , 6 -7 . MARYJA JEST TYM ZNAKIEM , W BOGU DOKONUJEMY CZYNÓW PEŁNYCH MOCY I DUCHA I ON TO PODEPCZE NASZYCH nieprzyjaciół ... pozdrawiam (:-)> wiem , że nie jestem sam

Helena, 2016-09-19 22:49:27

Ten fragment też długo był dla mnie trudny. Kiedyś wreszcie przyszło światło, że Jezus nie tyle "odrzuca" swoich, co tych innych, tę resztę, więc i mnie czyni "swoimi". Tak też i dzisiaj usłyszałam te "kilka słów o słowie". Niesamowite jest dla mnie to, że Jezus nie dał się nikomu "uwikłać" w żadne uzależnienia, "związania". Nikt nie może Go sobie zawłaszczyć, a przecież wydał się nam wszystkim. Chyba właśnie dlatego, że nie może być przez nikogo przywłaszczony, może dawać się wszystkim i każdemu. Myślę, że ze wszystkich tam obecnych krewnych ONA jedna - matka to pojęła, myślę, że ONA pojęła i przyjęła bez cienia pretensji, jako najczystszą naukę.

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl