↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-03-13 21:51:56

Panie Jezu dziekuje za kazde uzdrowienie mego serca

Jolanta, 2018-03-13 11:01:17

No, to chcesz, czy nie? Zdecyduj! - mówi dziś do mnie Jezus. Dlaczego więc nie powiem wprost: "Tak, chcę być zdrowa", tylko kombinuję po swojemu, szukam wykrętów, mnożę przed Jezusem przeszkody, które utrudniają Mu dotarcie do mnie. Dziwię się, że jeszcze nie usłyszałam od Niego: Czego ty, człowieku, tak naprawdę chcesz ode Mnie?

ewa maria, 2018-03-13 09:45:29

Odkryłam dziś ciekawy cykl Telewizji Republika ( chyba 15 odcinków z różnymi gośćmi) , o ŻYWEJ WODZIE, który jakoś przeoczyłam jesienią ubiegłego roku... #studnia - pierwszy odcinek https://youtu.be/WieA817yFjk

ona, 2018-03-13 08:50:42

Uzdrowiony doniósł na Jezusa, powodując Jego prześladowanie. A co ja robię, gdy doznaję łaski od Pana?

., 2018-03-13 07:48:42

Sadzawka Betesda (hebr. beth hesda: dom źródeł, strumieni, korzyści, dobroci, miłosierdzia, łaski) Pójdę dziś na spotkanie z Jezusem – Domem Źródeł, Strumieni, Korzyści, Dobroci, Miłosierdzia, Łaski. Poszukam Go w żyjących obok mnie, w tych, których spotkam: słabych, niewidzących, z uschłą lub kulawą wiarą… Zobaczę Go w sobie…

Gość, 2018-03-13 00:57:34

tylko w Bożym Miłosierdziu nadzieja ma, bo i skąd brać siły na to co we mnie, i wokół mnie

Grzegorz, 2018-03-12 23:36:12

Wokół mnie jest mnóstwo chorych. Toczą nas choroby ciała, ale przede wszystkim brak Wiary. Widzę też jak ludzie wstają i idą. I modlę się o Wodę Żywą - Boże Miłosierdzie - dla każdego z nas. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Vitae!

ewa maria, 2018-03-12 23:21:29

Pamiętam jak ze 30 lat temu, moją ulicę przemierzał co jakiś czas starszy pan z białą laską niewidomego... na wysokości budynku, w którym mieszkam próbował przechodzić na drugą stronę. Już wtedy był spory ruch. Człowiek ów stawał na skraju chodnika i długo się wahał, zanim wszedł na jezdnię. Ludzie mijali go... i ja pewnie też bym go nie zauważyła, a dziś nie pamiętała, gdyby nie ś.p. moja mama. Kiedy przyjeżdżała do mnie i spoglądała przez okno, od razu wychwytywała wszystkich, którym należałoby pomóc. Do owego pana potrafiła wybiegać z mieszkania specjalnie... aby przeprowadzić go bezpiecznie na drugą stronę ulicy... Wypatrywała "owczych sadzawek" wszędzie gdzie była. Na starość po udarze, na 8 lat sama utkwiła w takiej sadzawce... paraliż...afazja... nie mogła się już sama dźwignąć... ale jestem pewna, że do końca podnosiła serce do Jezusa.

czciciel, 2018-03-12 22:20:37

sami się nie modlimy a chcieli byśmy aby to inni modlili się za nas , najlepiej Matka Boska , Święty Józef i Wszyscy Święci ... aby to ktoś za nas wyruszył w drogę , wszedł na szczyt tak jak Tomasz Mackiewicz , abyśmy wygodnie to obejrzeli w necie , sami liter nie chcemy ruszyć a JEZUS MIMO TO PRZYCHODZI , PODNOSI , UZDRAWIA , LECZY , NAUCZA , RADZI , USTĘPUJE nie otrzymując nawet słowa ; DZIĘKUJĘ ...

lucy, 2018-03-12 22:13:19

...czasem leżę wśród nich i czekam na człowieka...i gdy niknie nadzieja przychodzi Jezus i mówi - idź...wiem,że Jego obecność jest cudem ale i wyzwaniem...to Jego idź jest potwierdzenie,że nie powinnam zatrzymywać Jego daru dla siebie , ale rozdawać go innym, którzy czekają ...na człowieka też :) dzięki o. Michale no i błogosławionego dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl