↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-02-10 09:23:24

Moze te 7 chlebki przypominaja nam o sakramentach sw?

Teresa 2, 2018-02-10 09:13:53

Dzis Chrystus daje nam do zrozumienia , ze mila Mu jest wytrwalosc z naszej strony a w szczegolnosci jest zatroskany o tych ,ktorzy przybyli z daleka i ze tylko chleb z Nieba jest w stanie nas wzmocnic

Grzegorz, 2018-02-10 08:57:30

Tak, trzy dni trwania są znakiem ucznia Chrystusa. Jeszcze raz przyjdzie nam trwać Trzy Dni. I dlaczego Jezus w ogóle pyta uczniów ile mają chlebów? Przecież i bez tego uczyniłby cud rozmnożenia. Może chce potwierdzenia, że Ojciec jest z nimi. Otrzymuje odpowiedź 'Siedem' i czyni dziękczynienie. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Divinae Gratiae!

., 2018-02-10 08:26:37

Dzięki temu, że pokazałeś mi Swoje TRZY NAJŚWIĘTSZE DNI, ze nauczyłeś mnie trwać przy Tobie w DNIACH PASCHY, zrozumiałam i doświadczam nieustannie, że życie to przeplatające się doświadczenia cierpienia, umierania, przerażającej ciszy i milczenia, zanurzone w nadziei na Zmartwychwstanie, na radowanie się Miłością, która wszystko zwycięża. Trwam, albo jeszcze lepiej, Ty jesteś, trwasz i przeprowadzasz mnie przez te nieustannie powtarzające się DNI, karmiąc mnie Twoim Ciałem – Chlebem wypieczonym w Paschalnym Piecu Męki, Śmierci i Zmartwychwstania.

lucy, 2018-02-10 06:15:42

...jak dobrze,że Bóg zna nasze głody i lituje sie nad nami... tylko On jest zaspokojeniem ludzkiego głodu, mojego głodu, pragnień, mojego serca, mnie całej :) dzięki o. Michale błogosławionego dnia :)

czciciel, 2018-02-09 22:51:10

Pięć Trójkątnych moich okien w Domu przypomina mi o Namiocie Spotkania . MOIM DOMEM PAN . W Nim odnajduję siebie , jestem jak w Niebie . Gdy patrzę przez którekolwiek z nich to widzę jak przed mym domem Pan w Obłoku i w Świetle Księżyca . Każdy ma Taki Dom , wystarczy usiąść i czekać cierpliwie AŻ PRZYJDZIE . A , że przychodzi do Serc Strapionych to pewne . Lubię ten mój dom , zamykam się w nim i słucham KIEDY PAN PRZYJDZIE . CZEKAM , ODDAJĘ SIĘ TOBIE , JEZU UFAM TOBIE ...

ewa maria, 2018-02-09 22:14:54

Jakże szczęśliwa dziś jestem! Widzę "cztery tysiące" serc spragnionych słów i nauk Jezusa... a ja wśród nich... Słuchamy i trwamy przy Tobie Panie. Właśnie nakarmiłeś nas do syta chlebem i rybką... nie odejdziemy... bo ciągle mamy głód Ducha Twego i Twojej Miłości. 👪👪👪

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl