↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


., 2017-12-03 10:01:54

Czuwanie… intymna, zaangażowana bliskość i dyskretne towarzyszenie. Tak pragnę przeżyć swój ADWENT, a właściwie towarzyszyć ADWENTOWI MARYI I JÓZEFA wędrujących z Nazaretu do Betlejem. Brzemienność Maryi, długa, kamienista droga przez teren górzysty (ok.150 km), trwająca trzy, cztery dni w bardzo niedogodnych warunkach, trud i ciężar nie tylko fizyczny, pytania, niepokój, poczucie odpowiedzialności za niesiony w łonie SKARB, obawa o miejsce i czas, który jest tak bliski… A przecież to wszystko zanurzone w całkowitym zaufaniu Ojcu, którego Słowo przyniesione przez Anioła nieustannie brzmi w Jej sercu: Nie bój się, masz łaskę od Boga, moc Najwyższego osłoni, dla Niego nie ma nic niemożliwego. Wejść na Adwentową Drogę, uchwyciwszy się SŁOWA, jak Maryja, aby dotrzeć do swojego Betlejem. Bądź uwielbiony Ojcze w Czuwaniu, które się rozpoczyna, w Słowie, Człowieku, który mi towarzyszy i „osiołku” codzienności, które poprowadzą do Szczęśliwego Rozwiązania.

Jolanta, 2017-12-03 09:16:30

Słyszę dzisiaj aż trzykrotne wezwanie: Czuwajcie! A więc miejmy baczenie, starajmy się, troszczmy o każdy dzień, który dał nam Jezus. I niech to nie będzie pojedynczy zryw, a stan naszego ducha, nasza codzienność.

Teresa 2, 2017-12-03 08:40:38

Kiedy swoj wzrok skierowalam na 1 krok Ojca tj. zapalenie Lampy zrozumialam ze moj lampion [serce ] ma wypelnic zadanie do ktorego zostalo stworzone dzieki Ojcze za przynaglenie takie delikatne ale z Moca

Grzegorz, 2017-12-03 07:35:21

Czuwając, odkrywam na nowo swoje Boże Dziecięctwo, bo przecież Pan czuwa przy mnie. Dziękuję, Miłosierny Boże. Dziękuję Ojcze Michale. Zdrowaś Maryjo, Matko Boża Brzemienna!

ewa maria, 2017-12-03 00:29:13

Piękna ta "czołówka" na grudzień... ...dziś i ja, żegnam stare...aby czuwać...z Wami... Czuwam, bo pragnę, aby Bóg narodził się we mnie... Nie jest mi obojętne, co stanie się z TĄ MATKĄ I Z TYM DZIECIĄTKIEM. Mam w swoich wspomnieniach jedno "idealne" Boże Narodzenie. Byłam wtedy taka szczęśliwa... Rok 2007. Cały ten dobry czas wyznaczyła pierwsza adwentowa świeca w kościele parafialnym... i gałązki świerka syberyjskiego - podniesione z ziemi w markecie OBI - niepotrzebne kupującemu, a dla mnie cudowne... Podarowałeś mi Panie wtedy takie ogarnianie czasoprzestrzeni, że Narodzenie Boże było faktycznie WIELKIM WYDARZENIEM w życiu mojej rodziny. Pobłogosław nam i w tym roku... Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam...

czciciel, 2017-12-02 23:47:21

Psalm 98 ...

czciciel, 2017-12-02 23:36:39

Izajasz 52 , 7, 8 i 9...

czciciel, 2017-12-02 23:11:55

Jak piękne są stopy ZWIASTUNA DOBREJ NOWINY , jak piękny jest ten początek filmu , jak piękne jest Słowo Boże , jak cudowny jest Twój Ojcze komentarz , jak piękne jest to Czuwanie z tak Wielką Obietnicą ... jak pięknie doświadczać Boga w Jego Działaniu , w Jego Służbie człowiekowi , jak pięknie jest odczuwać i czuwać , bo W ODCZUWANIU JEST TAJEMNICA OBECNOŚCI BOGA . Jak dobrze jest być pod przemożnym wpływem Ojca w naszym życiu , jak dobrze jest czuć Jego Obecność , jak dobrze jest przeżywać z Nim każdą chwilę i widzieć Jego skuteczne działanie , gdy nasze ziarenka odwagi nabierają przemyślnego kształtu , jak daje nam rączość koni w naszym biegu , jak cudownie nagradza naszą ufność , naszą współpracę , gdy chcemy i pragniemy spełniać Jego Wolę ... dedykuję Wszystkim zagubionym , zatroskanym i samotnym Modlitwę Okudżawy w wykonaniu Mariusza Domaszewicza ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl