↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


danusia, 2017-11-13 17:18:01

"... i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu»."Łk 17, 1-6 "...objawia się takim, którym nie brak wiary w Niego. Bo przewrotne myśli oddzielają od Boga, a Moc, gdy ją wystawiają na próbę, karci niemądrych. Mądrość nie wejdzie w duszę przewrotną, nie zamieszka w ciele uwikłanym w grzech."Mdr 1, 1-7 Przebaczamy najpierw dla samych siebie , bo jak się okazuje, dopiero kiedy nas poproszą o przebaczenie, możemy reagować :) To trochę jak z tą miarą : "Przypowieść o mierze7 24 I mówił im: «Uważajcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. 25 Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co ma». " Mk 4,24-25 Do przebaczenia i proszenia o przebaczenie trzeba dojrzeć. Jesteśmy różni.

Teresa 2, 2017-11-13 09:50:17

Kiedy przychodzi mi trudnosc w przebaczeniu moje serce nie ustepuje i podpowiada m.in. to: komu naprawde chcesz sluzyc ? i odechciewa mi sie fochow.Kiedy bylam mlodsza potrzebowalam wiecej czasu w mysl ze czas leczy rany ale teraz Jezus bierze moje slabe strony na siebie mysle ze kazdy z nas potrzebuje czasu na dojrzewanie jak gatunki drzew w sadzie wydaja rozmaite owoce inne juz wczesniej przydatne do spozycia inne w zimie tak ze przez caly rok mamy witaminy

Jolanta, 2017-11-13 08:43:27

Trudno jest kogoś przeprosić, trudno przyznać się do błędu, okazać skruchę. Dlatego ceńmy cudze przeprosiny.

., 2017-11-13 07:47:13

Codziennie, a nawet dwa razy dziennie spowiadam się Bogu Wszechmogącemu i wam bracia i siostry, że bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem: moja wina ..., nie siedem, ale siedemset razy wyznawałam brak miłości w konfesjonale… A przecież w nowy dzień wchodzę z pewnością, że Bóg wierzy mi na nowo, ogląda we mnie oblicze dziecka, a nie oblicze grzesznika na nieustannych długach. Jezu, proszę o dar Twojego spojrzenia na człowieka, o wiarę i żywą pamięć Twojego przebaczania.

Grzegorz, 2017-11-13 06:54:09

Łatwiej wybaczać, kiedy jest nam wybaczone. Łatwiej, a jednak czasami łapię się na zacietrzewieniu i niechęci do wybaczenia. Na szczęście po pewnym czasie to mija. Zadaję sobie pytanie czy są ludzie, którzy mają trudność wybaczyć mi? Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Refugium Peccatorum!

ewa maria, 2017-11-12 23:10:39

... jakąż niebogą jestem, skoro żal w sercu moim tli się jakiś? Każda nieudana miłość...miłością nie była...!!! Wiemy przecież, jaką prawdziwa miłość być powinna... To połowiczne obwinianie... fifty-fifty, może i psychologicznie uzasadnione... jednak idealistycznie... niezrozumiałe... i dla niej i dla niego... Piotr Szczepanik śpiewał onegdaj... "Miłość jak to łatwo powiedzieć..|" https://youtu.be/tEhoHk7XXNg

czciciel, 2017-11-12 22:55:00

By stanąć w prawdzie muszę być w zjednoczeniu z Prawdą jaką jest Chrystus . Gdy proszę o wybaczenie jakbym mógł prosić , gdybym sam wpierw nie przebaczył z serca ." Nie mam żalu do nikogo jedynie do Ciebie niebogo " ... , z Halki . Tak , Tych których kochamy obwiniamy zamiast siebie . W wielu związkach sprawdza się zasada , że za nieudaną miłość nie odpowiada jedna tylko strona . Brak pracy nad samym sobą jest przyczyną nieudanego związku , gdy przestajemy pytać o pragnienia i marzenia partnera czy partnerki . Zarówno w związkach jak i przed ślubem obowiązuje zasada zaufania . Byłem świadkiem takiego narzeczeństwa , które się rozpadło z tego powodu jak i z powodu zdrady wynikającej z tego samego braku .Jezu jak dobrze jest Tobie zaufać , tak rzucić się w Twe Ramiona i przestać kalkulować co mi się bardziej opłaca ... a propos co jest z komentarzami Ojca Pelanowskiego w Gościu Niedzielnym ? zaniepokoiłem się , życzę zdrowia i dużo wytrwałości w przepowiadaniu mojemu ulubionemu Nauczycielowi ...

ewa maria, 2017-11-12 22:27:41

"Myślcie o Panu właściwie i szukajcie Go w prostocie serca." Przebaczam 77 razy i o wybaczenie proszę w Jezusie Chrystusie.

ewa maria, 2017-11-12 22:03:54

Dziewczyny kochane... zajrzyjcie na stronę wczorajszą... Napisałam do Was 2 listy przed chwilą...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl