↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Jolanta, 2018-08-09 08:36:50

"Ja śpię, lecz serce me czuwa" (PnP5,2) Nie mogę być ciągle czujna, wciąż tak samo uważna, zapalona. Mam przecież swoje ziemskie zadania, które pochłaniają mój czas i uwagę. Ale przecież w głębi mnie samej moje serce może czuwać. Jeżeli miłość Oblubieńca jest moją radością, a Jego światło oświeca moje wnętrze, to mam oliwę czuwania nawet kiedy śpię.

Grzegorz, 2018-08-09 07:46:52

Pan kocha swój lud i pospiesza do nas z radością. Czy ja pospieszam do Niego z radością? Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Causa Nostrae Laetitiae!

czciciel, 2018-08-08 23:08:15

ten złośliwy zawsze musi mi coś popsuć , ale to nic napiszę jeszcze raz > W Bogu pokładam całą moją nadzieję ...

czciciel, 2018-08-08 23:04:25

W bogu pokładam całą moją nadzieję . Nim się z Nim spotkam co dzień na Niego patrzę . Obraz Miłosiernego a właściwie Jego Twarz , OBLICZE PRZYPOMINA MI JAK JEST PIĘKNY , JAK PIĘKNIE NAM TU BYĆ , JAKIE PIĘKNE ŻYCIE PRZED NAMI ... chciałbym przez to być lepszy , ładniejszy aby chciano na mnie patrzeć i mnie słuchać , no może jeszcze czytać ze zrozumieniem i miłością , z wyrozumiałością dla moich błędów , z troską nie o moje ja ale o Boże Ty ...

a, 2018-08-08 22:29:19

A zatem, czekam mój Oblubieńcze na Twoje przyjście. Przyjdź i wprowadź mnie na Ucztę przygotowaną od założenia świata dla każdego , kto wierzy.

lucy, 2018-08-08 22:11:44

... w życiu każdego człowieka bardzo ważne są spotkania, z sobą, z innymi z Bogiem... spotkanie z Oblubieńcem... z oczekiwaną Miłością... z Kimś kto wypełnia i czuwanie i nasze pragnienia i wieczną tęsknotę... spotkanie tu i teraz w Eucharystii, Słowie, sakramencie Miłosierdzia... te wszystkie spotkania przygotowują mnie na to najważniejsze, kiedyś tam na wieczność 😊 dzięki o. Michale :) błogosławionej nocy i dnia pełnego obecności Oblubieńca :)🤗

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl