↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-08-04 19:47:32

Generale Zbigniewie Ścibor-Rylski... "Motylu" 🦋 , leć... leć prosto do Pana... gdzie pokój i wieczna szczęśliwość. Jestem dziś pamięcią z Tobą... ja, której dziadek i jego brat, służyli w 5 Pułku Lotniczym w Lidzie – oddziale lotnictwa Wojska Polskiego II RP. Chwała Bohaterom! 🌼❤️ https://youtu.be/FAHCw_ae17M ❤️

ewa maria, 2018-08-04 11:54:10

"NIECH SIĘ DZIEJE WOLA NIEBA, Z NIĄ SIĘ ZAWSZE ZGADZAĆ TRZEBA!" - mawiał Rejent Milczek w "Zemście" Fredry... Iluż mu podobnych dziś pośród nas?! Takich cichutkich i małomównych, a w skrytości serca przebiegłych i zawziętych... wręcz surowych i okrutnych. Takich, co to rączki pobożnie składają i oczka do nieba wznoszą - z udawaną pokorą... a potem "gdzieś tam" (na ulicy, w mediach) wrzeszczą : ma być jak ja chcę, bo jak nie to " zemsta, zemsta, zemsta na wroga. Z Bogiem i choćby mimo Boga!"... P.S. A Tobie @czcicielu Mickiewiczem powiem : "Ważne rzeczy, mój bracie! Wojna tuż nad nami!Wojna o Polskę! Bracie! Będziem Polakami!". Pozdrawiam wszystkich, życząc dziś wielu powiewów Ducha Świętego... i abyśmy nigdy... przenigdy, krwią braci, rąk swych nie skalali... nawet w myśli... nawet rozważając w prawie karę śmierci.

Jolanta, 2018-08-04 10:06:01

Wiem (Herod też wiedział), co jest dobre i sprawiedliwe, a co złe. Dlaczego więc wybieram to, co mi bardziej odpowiada? Ulegam własnej słabości, wygodnictwu, lękowi o dobrą opinię. Niby nic wielkiego, ale przecież konsekwencją tego może być czyjaś krzywda.

Grzegorz, 2018-08-04 07:14:31

Tu, teraz, na misie. Ja chcę już, bez zastanowienia spełnienia moich zachcianek. A król cóż? Zauroczony ciałem młodej dziewczyny spełni najgorszą z jej próśb. Prawda o nas jest i w niej i w nim. Trzeba podejmować wysiłek i okiełznać uczucia, bo 'co nagle, to po diable'. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Sedes Sapientiae!

lucy, 2018-08-04 02:45:25

... myślę ile razy moje prośby, pragnienia, modlitwy były egoistyczne, durne, małe... zdarzało się... jak dobrze że ON mnie zna i wie że w głębi serca tak naprawdę tego nie chcę i na moje głupie i śmieszne prośby z uśmiechem odpowiada - nie!!! kocham GO za to też 😏 dba o mnie bardziej niż ja sama... dzięki o. Michale:) błogosławionej soboty 😇 niech Maryja otacza swą miłością 😊🙏

czciciel, 2018-08-03 23:35:40

wielu ludzi PRZEZ WZGLĄD na zatwardziałość swoich serc dało by się powiesić byle by nie zrezygnować ze swojego mylnego zdania . Lubię oglądać " W tylewizji " i zasmucił mnie dziś człowiek , który powiedział ; wstydzę się , że jestem Polakiem ... pomijam , że nie miał żadnego argumentu na poparcie swej tezy przed kolejnymi pytaniami dziennikarki . Przykre , jak można się dać zindoktrynować czytając byle co i oglądając podobne . Jak można pozbawić siebie Duszy przez głupotę i bierne oglądanie wywodów innych . Jaką krecią robotę robią te media które ogłupiają niektórych Polaków . Jak straszny jest brak samodzielnego myślenia . Jakby się czuł św. p . gen. Zbigniew Ścibor - Rylski oglądający taką wypowiedź ? DOBRZE ,ŻE WCZEŚNIEJ ODFRUNĄŁ TEN CUDOWNY " MOTYL " ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl