↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


czciciel, 2018-07-11 16:15:36

Mam jeszcze tyle do oddania , do uwielbienia , do kochania a skupiam się na sobie , to mój największy grzech .Przeto za liskiem kołysanym na Twoim Wietrze uwielbiam to co mi pozostaje , każdą chwilę spędzoną z Tobą . Uwielbiam Cię za Twoją Miłość co przynosi mi dary , niepojęte , niesamowite i nieśmiertelne . Pełne i sycące , dziękuję za Twoją Miłość ... Ona DBA o mnie , o nas , zabiega o względy liścia co zieloność swoją traci przy Tobie by wreszcie oderwać się od tego co przyziemne , by na zadane życie odpowiedzieć tym samym , darem . W odblasku Twego Pogodnego Odbicia kocham Cię jak placek upieczony Twoim Ciepłem , Starannością i Bliskością . By być dobrym dla Ciebie i wszystkich , z tą jagodą co smak jeszcze ma , tak jak Ty , co dajesz mi siebie w Najmniejszym Opłatku Chleba , przyjm moją ofiarę , mój Krzyż , jaki by nie był . Twoim Znakiem Zapisanym chcę być ...

ewa maria, 2018-07-11 11:20:32

Wróciłam na stronę wczorajszą. Przeczytałam, co napisałaś Kropeczko... łzy poleciały potokiem... siedzę teraz i je ocieram... Taki właśnie jest nasz Pan! Pierwszy - zanim my jeszcze "cokolwiek"... i Ostatni - kiedy my już nie, już nic... Historia, którą zechciałaś nam opowiedzieć pokazuje, jak wielką tajemnicą pozostaje człowiek dla człowieka. Tylko Bóg wie jaka jest prawda o nas. Nie potępiajmy więc nikogo... aby jak najmniej zdziwić się kiedyś na sądzie, że oto "tych, co myśmy oskarżali" Chrystus przed nami do Nieba zaprosił... Dziękuję Ci... jeszcze dużo muszę w swej głowie i sercu "myśli" przerzucić...

ewa maria, 2018-07-11 10:55:09

Trudna dzisiejsza Ewangelia... dla mnie trudna. Bo chociaż "ku mądrości nachylam swe ucho, ku roztropności swe serce; wzywam rozsądek i przywołuję donośnie rozwagę", coś ciągle zatrzymuje mnie w moim małym świecie. Ach te przywiązania, uwikłania, starania... te zawody by uzyskać, osiągnąć czy mieć... Idę za Jezusem i chcę iść, a tak trudno zdecydować się mi się na bycie ostatnią... no, właściwie przedostatnią, bo Pierwszy i Ostatni to tylko Chrystus JEST. Próżność i egoizm wyłażą ze mnie wcale nie rzadko, a przecież STOKROĆ WIĘCEJ otrzymałam niż dałam... Boże mój, prowadź mnie ścieżką życia uczciwego i rzetelnego, ale i spolegliwego. Bądź moim Nauczycielem i moją tarczą.

Jolanta, 2018-07-11 09:19:20

Jezus każdego dnia daje mi stokroć więcej, niż mogę sobie wyobrazić. Hojność Jezusa to rzeczywistość, której doświadczam już teraz.

., 2018-07-11 08:38:20

Za jakim Jezusem wędruję? Dokąd za Nim doszłam? Czy interesuje mnie Jezus „Ostatniego Miejsca” to znaczy Jezus z Golgoty? Przepraszam Jezu, że „zawieszam” się w drodze za Tobą, najchętniej na bezpiecznych zielonych pastwiskach czując łatwą bliskość Dobrego Pasterza.

Grzegorz, 2018-07-11 08:08:29

Jeszcze bardziej będę wpatrywał się w oblicze Jezusa. Sam nie poradzę sobie z pychą i duchem porównywania się. Jezus zwycięża. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Stella Matutina!

lucy, 2018-07-10 22:23:20

... człowiek często myśli co się opłaca a co nie? nawet Bogu zadaje pytanie co otrzymam? gdy wchodzę w relacje z człowiekiem mogę otrzymać to co drugi człowiek może mi ofiarować... gdy jestem w relacji z Bogiem otrzymuję Dar nieoceniony, bezcenny, Niebo... nie tylko po śmierci ale już tu na ziemi, Jego Miłość , Obecność jest Skarbem bezcennym... po co mi zaszczyty, ułuda wielkości, sławy...? dając niewiele... otrzymam Wszystko :) dzięki o. Michale :) błogosławionej środy :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl