↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-07-06 11:48:05

Dziś dowiedziałam się o diabelskiej prowokacji w Częstochowie - o mającym przejść Aleją Najświętszej Marii Panny aż pod jasnogórski szczyt - marszu równości. A cała parada w niedzielę 8 lipca o 11.00, kiedy trwać będzie uroczysta suma z pielgrzymami. Nie wiem co robić... Różaniec biorę do ręki i na kolanach Boga przepraszam za siostry i braci... Wyprowadź ich Panie z ciemności i ulecz. Ześlij swoich aniołów, aby przemienili to haniebne zgromadzenie w wielką okazję do nawrócenia.

czciciel, 2018-07-06 10:47:46

Chory musi leżeć , inni go poniosą , miłosierni ... lecz nim zamknął mu usta bądź obrzucą błotem jego wypowiedź nim go pochowają on sam do Jezusa się uda , nie do pana tego co go tak wołają a w sercu swoim Jezusa przeklinają ...

Teresa 2, 2018-07-06 08:56:10

Proste gesty , proste slowa ,prosto z serca to moc Boza zadzwieczalo mi w okolicach serducha

Jolanta, 2018-07-06 08:46:49

Jakie to szczęście, że Bóg nie kieruje się ludzkimi kryteriami! Nawet jeśli inni widzą tylko moje wady, On zawsze znajduje we mnie coś dobrego. Patrzy na dobro we mnie i na nim się skupia.

Grzegorz, 2018-07-06 08:06:23

Leczymy się wzajemnie w Imię Jezusa. Wczoraj na bieszczadzkim szlaku byłem świadkiem jak dwie siostrzyczki w białych habitach cierpliwie, z wieloma postojami, doprowadziły młodą zmęczoną dziewczynkę na szczyt. Eskorta Aniołów. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Misericordiae!

., 2018-07-06 07:55:06

Jezu, jesteś Lekarzem i Lekarstwem. Wołasz mnie chorą i stawiasz pośród chorych, nieustająco potrzebujących opieki. Moim jedynym zadaniem jest kierować do Lekarza, wskazywać na jedynie Skuteczny Lek.

ewa maria, 2018-07-05 22:26:00

O tak... w tym, niekwestionowaną rację papież Franciszek ma... świat to szpital polowy... My i obok nas...a może LEPIEJ: my a wśród nas ludzie chorzy, poranieni, bezdomni i śmierdzący? Dzisiejsza Ewangelia optymizmem mnie napawa. Bo skoro daleko mi do sprawiedliwości... skoro za grzeszną się uznaję... to miłosierny Bóg, do mnie właśnie przyszedł i mnie powołał... Dzięki Ci Panie! Kocham Cię i wielbię! DOBRANOC.

lucy, 2018-07-05 22:08:16

... świat a w nim człowiek codziennie walczący o życie, jesteśmy poranieni codziennym zmaganiem z sobą i z innymi,nieufnością, grzechem, małością - czasem to rana na ranie, Boski Lekarz potrzebny od zaraz, aż do końca naszej drogi... nie ma wyjątków tu i teraz potrzebujemy Jego Miłosiernej Miłości :) a gdy na swojej drodze spotkamy poranioną Biedę, taka podobną do nas wiemy,że tylko miłość, obecność,czułość może jej pomóc, to najcudowniejsze lekarstwo :) nie ma przypadkowych spotkań, to On daje nam człowieka byśmy nauczyli się być pełni miłości tej miłosiernej :) dzięki o. Michale:) blogosławionego dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl