↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


czciciel, 2018-06-10 10:15:00

PRZYWÓDZTWA ...

czciciel, 2018-06-10 10:13:24

można przyznać się do swoich błędów a i w błędach szukać nauki , i choć komenda " cała naprzód " pisze się razem to można przez nią nauczyć się PRZYWÓDZSTWA CHRYSTUSA NADE WSZYSTKO ...

czciciel, 2018-06-10 09:56:44

" cała na przód " i nie bądźmy jak taran lecz Łódź ...

., 2018-06-10 09:24:49

„Odszedł od zmysłów” – mówią bliscy, „Ma belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy” – osądzają uczeni w Piśmie. Zachowanie Jezusa intryguje i ci, którzy patrzą z zewnątrz, w żaden sposób nie rozpoznają właściwego Źródła, intencji, oceniają powierzchownie. Myślę o „ludzkiej” samotności Jezusa w pełnieniu misji, zanim nadejdzie godzina Ogrójca, doświadcza jej w życiu niejednokrotnie... Jezu, zanurz moje serce w Twoim Sercu, zjednoczonym z Ojcem, pełnym pokoju w godzinie niezrozumienia, fałszywych opinii, subiektywnych ocen. Niech Twoje spojrzenie mi wystarczy.

Grzegorz, 2018-06-10 07:33:33

I z drugiej strony: Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Sacratissimi Rosarii!

czciciel, 2018-06-09 23:27:33

Dziękuję Tobie Jezu za każdy okruch i najmniejszy znak Twojej Obecności . Przez ludzi i słowa dajesz mi poznać Ciebie . Uwielbiam Twe Najświętsze Serce tak Miłosierne dla wszystkich ... kocham cię Jezu

ewa maria, 2018-06-09 22:12:13

Jezus był pierwszy... a doprawdy nie zasłużył...! O, gdyby tak wszelkie gadanie o mnie było kłamstwem i kalumnią... byłabym spokojna... ...ale wielokrotnie to jest PRAWDA... trudna do przyjęcia, ale niestety moja. Zmierzyć się z nią, to jest dla mnie wyzwanie na tu i teraz. Wszystkim, którzy kiedyś... gdzieś... mnie... (ewentualnie!)... wybaczam. Nawrócenie - moje czy Twoje - zawsze nadrzędne jest! P.S. Śpijcie spokojnie i "kalorycznie" bo święta niedziela przed nami...:-) .

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl