↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-05-11 14:17:45

Dziękuję Kropeczko za wskazaną katechezę... obym nie przegapiła... nie zlekceważyła i "nie stłumiła" ŁASKI, którą otrzymałam... ale uplotła z Niej chociaż wianuszek.

papierek od cukierka, 2018-05-11 13:53:26

Do czego nadaje się papierek od cukierka? Do wyrzucenia na śmieci... Ale Bóg, jeśli zechce, udzieli mu Swej mocy (bo papierek własnej mocy nie miał, nie ma i mieć nie będzie), aby jak Dawid stanął przeciwko Goliatowi... I gdy w imię Boga papierek (!) zwycięży "smutek nasz przemieni się w radość"...

Grzegorz, 2018-05-11 08:31:09

Obserwowani przez ludzi, nie zawsze czujemy się dobrze, bo nie znamy intencji obserwującego. Za to oczy Boga są zawsze Dobre. Chcemy się wygrzewać w spojrzeniu Pana jak we wiosennym cieple. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Stellis Coronata!

Jolanta, 2018-05-11 08:01:32

Wielki to zaszczyt, że Bóg na mnie spogląda! Jego spojrzenie jest zawsze pełne miłości, mocy i współczucia. Świadomość, że spoczywa na mnie wzrok Jezusa daje mi pociechę i poczucie bezpieczeństwa, a póki mam Wiarę, jestem silna, wesoła i radosna.

., 2018-05-11 07:54:11

Jezu, w czasie, który się dla mnie rozpoczyna, zatrzymaj mnie wyłącznie przy sobie i dla siebie, najbliżej jak to możliwe. Pragnę trwać w blasku i cieple Twojego uważnego spojrzenia. Rozraduj moje serce i spraw, abym nikomu nie pozwoliła odebrać tej radości. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam wszystkich, którzy są w ŹRENICY OKA (wł. pupilla) do wysłuchania katechezy o Duchu Św. o.Michała Legana: http://www.zachod.pl/pierwszy-synod-historii/

czciciel, 2018-05-10 23:07:08

Mam nad głową Obraz Miłosiernego , stale na mnie patrzy , jak Mu się nie znudzi patrzeć na mnie i na innych ludzi ...

ewa maria, 2018-05-10 22:56:23

...czyż na daremno wołam? Spójrz na mnie Panie, a bezpieczeństwa zaznam i słodyczy...

lucy, 2018-05-10 22:09:06

... ks. Bosco mawiał często " Nie martw się i nie przejmuj kto ma Boga ma wszystko" ... pewnie - radość, czułość, opiekę, pewność... też, a psalmista w 47 psalmie zachęca " wszystkie narody, klaskajcie w dłonie, radosnym głosem wykrzykujcie Bogu (...) Bóg wstępuje wśród radosnych okrzyków..." ...Boże, Panie mój Uśmiechnięty, bądź uwielbiony w Twojej niekończącej się Radości, która swe źródło ma zawsze w Miłości tej co nie zna granic... :) dzięki o. Michale :) błogosławionego dnia, po spokojnej i uśmiechniętej nocy, :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl