Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2018-05-10

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • ewa maria

  ........... dziś bez komentarza. Ale pozdrawiam wszystkich!
 • Ela

  A mnie irytuje gdy ktoś obcy patrząc na moją gębę mówi:"taka pani smutna, niech się pani uśmiechnie" a ja wcale smutna nie jestem tylko mam taki wyraz twarzy jak się nad czymś zastanawiam. I zazwyczaj nikt mi nie wierzy że jest we mnie radość, w środku wszystko się we mnie śmieje.
 • Teresa

  Dziękuję.
 • Jolanta

  Radość - to jest firmowy znak działania Ducha Świętego. Smutek nie jest Jego darem.
 • Teresa 2

  Radosc jest Laska a smiech moze sluzyc w roznych celach niekoniecznie prawdziwych
 • .

  Błogosławię Ciebie Jezu w swoim smutku, dużo go ostatnio… I choć trudno go unieść jestem pewna, że jest darem ostrzegającym przed przylepieniem się do powierzchownej radości, nadziei pokładanych w tym co nieistotne, do planów i własnych koncepcji, do „tu i teraz”, które jest jedynie namiastką domu. Rośnie na nim tęsknota za tym co jedynie prawdziwe, ważne i wieczne. Chwila, mało (gr. mikron), tak niewiele trzeba, żeby stracić Ciebie z oczu, które są przesłonięte egoizmem i ranami i tak niewiele trzeba, aby zobaczyć Ciebie przychodzącego z pocieszeniem w Sakramentach, w życzliwości ludzi, w darze pokoju serca, z łaską rozradowania się na nowo Twoją Miłującą Obecnością.
 • Grzegorz

  Tzw. 'główny nurt' nie pociąga nas, bo widzimy doklejone uśmiechy, a my pragniemy Radości. Zderzenie Radości z wesołkowatością bywa groteskowe. A jednak odpowiadamy za wszystkich pogubionych. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Causa Nostrae Laetitiae!
 • czciciel

  Przylgnąć , przynależeć do Pana , do DOMU Jego . chodzi o to by pomijając czas rezygnując z siebie OCZEKIWAĆ NA JEGO PRZYJŚCIE . On już czekał i czeka na każdy nasz gest w Jego kierunku , na każdy szept , modlitwę , a nawet milczenie Z NIM ... nieważne co w świecie , ważne jest TU I TERAZ . Pamiętam Tę chwilę gdy był Sam , gdy przyszedłem do NIEGO jak Nikodem nocą a ON wszystko uczynił Światłem ...
 • lucy

  ...słuchając Ojca rozważań nasunęła mi się ta myśl : "Radość jest oznaką serca, które bardzo kocha Boga" słowa św. M.D. Mazzarello, pokazują, dają pewność, że to co wiekszość ludzi uważa za smutek, dziwne wyobcowanie, stanie obok - często pustej "radości świata" jest wielkim Darem... Miłość Boga... czy może ktoś ofiarować memu sercu coś większego, piękniejszego, wierniejszego... a jeśli to mam - czy mogę nie mieć serca radosnego mimo, że... , no właśnie , ... czasem w oczach z których płyną łzy można zobaczyć piękną, prawdziwą radość , a w roześmianej twarzy ból smutku... Miłość Boga robi różnicę :) wszystko zmienia :) dzięki o. Michale niech Bóg błogosławi i napełnia radością :)
 • Miriam

  Jak dobrze jest mieć świadomość, że....SPOTKAM PANA...