↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-05-10 19:59:09

........... dziś bez komentarza. Ale pozdrawiam wszystkich!

Ela, 2018-05-10 10:29:29

A mnie irytuje gdy ktoś obcy patrząc na moją gębę mówi:"taka pani smutna, niech się pani uśmiechnie" a ja wcale smutna nie jestem tylko mam taki wyraz twarzy jak się nad czymś zastanawiam. I zazwyczaj nikt mi nie wierzy że jest we mnie radość, w środku wszystko się we mnie śmieje.

Teresa, 2018-05-10 09:04:59

Dziękuję.

Jolanta, 2018-05-10 08:32:34

Radość - to jest firmowy znak działania Ducha Świętego. Smutek nie jest Jego darem.

Teresa 2, 2018-05-10 08:24:06

Radosc jest Laska a smiech moze sluzyc w roznych celach niekoniecznie prawdziwych

., 2018-05-10 07:36:37

Błogosławię Ciebie Jezu w swoim smutku, dużo go ostatnio… I choć trudno go unieść jestem pewna, że jest darem ostrzegającym przed przylepieniem się do powierzchownej radości, nadziei pokładanych w tym co nieistotne, do planów i własnych koncepcji, do „tu i teraz”, które jest jedynie namiastką domu. Rośnie na nim tęsknota za tym co jedynie prawdziwe, ważne i wieczne. Chwila, mało (gr. mikron), tak niewiele trzeba, żeby stracić Ciebie z oczu, które są przesłonięte egoizmem i ranami i tak niewiele trzeba, aby zobaczyć Ciebie przychodzącego z pocieszeniem w Sakramentach, w życzliwości ludzi, w darze pokoju serca, z łaską rozradowania się na nowo Twoją Miłującą Obecnością.

Grzegorz, 2018-05-10 07:03:20

Tzw. 'główny nurt' nie pociąga nas, bo widzimy doklejone uśmiechy, a my pragniemy Radości. Zderzenie Radości z wesołkowatością bywa groteskowe. A jednak odpowiadamy za wszystkich pogubionych. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Causa Nostrae Laetitiae!

czciciel, 2018-05-09 22:41:14

Przylgnąć , przynależeć do Pana , do DOMU Jego . chodzi o to by pomijając czas rezygnując z siebie OCZEKIWAĆ NA JEGO PRZYJŚCIE . On już czekał i czeka na każdy nasz gest w Jego kierunku , na każdy szept , modlitwę , a nawet milczenie Z NIM ... nieważne co w świecie , ważne jest TU I TERAZ . Pamiętam Tę chwilę gdy był Sam , gdy przyszedłem do NIEGO jak Nikodem nocą a ON wszystko uczynił Światłem ...

lucy, 2018-05-09 22:14:29

...słuchając Ojca rozważań nasunęła mi się ta myśl : "Radość jest oznaką serca, które bardzo kocha Boga" słowa św. M.D. Mazzarello, pokazują, dają pewność, że to co wiekszość ludzi uważa za smutek, dziwne wyobcowanie, stanie obok - często pustej "radości świata" jest wielkim Darem... Miłość Boga... czy może ktoś ofiarować memu sercu coś większego, piękniejszego, wierniejszego... a jeśli to mam - czy mogę nie mieć serca radosnego mimo, że... , no właśnie , ... czasem w oczach z których płyną łzy można zobaczyć piękną, prawdziwą radość , a w roześmianej twarzy ból smutku... Miłość Boga robi różnicę :) wszystko zmienia :) dzięki o. Michale niech Bóg błogosławi i napełnia radością :)

Miriam, 2018-05-09 22:11:51

Jak dobrze jest mieć świadomość, że....SPOTKAM PANA...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl