↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-04-15 12:59:14

Bedziemy tanczyc ,bedziemy spiewac ,bedziemy klaskac w dlonie swe. Gdzie Chrystus tam radosc

danusia, 2018-04-15 10:25:31

" Umiłowany, nie naśladuj zła, lecz dobro ! Ten, kto czyni dobrze, jest z Boga; ten zaś, kto czyni źle, Boga nie widział." 3J 1,11 Tak sobie myślę że te rany jakie weźmiemy do nieba, to te które uczynione zostały z dobroci dla braci.

m, 2018-04-15 10:10:25

dobrej niedzieli, https://www.youtube.com/watch?v=HYGnwEkJ8ko

m, 2018-04-15 10:09:05

byłam tam w ubiegłym roku, w tym kościele na Skałce, pięknie tam jest. widziałam te cztery figury aniołów, przy Ołtarzu, i figurę Matki Bożej, trzymającej na kolanach Jezusa po zdjęciu z Krzyża, jedną Ręką podtrzymuje Głowę Jezusa, a drugą ujmuje Jego lewą Rękę, w takim geście jakby sprawdzała Jego puls, to zastanawiające

m, 2018-04-15 09:57:40

"Błogosławieni ubodzy w duchu albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. " Mt 5, 3-12

Grzegorz, 2018-04-15 07:39:26

Tylko poranieni docenią ulgę, gdy Pan zdejmie z ich barków niesiony przez lata Krzyż. Ale i raniący, póki żyją, mogą uklęknąć pod Krzyżem Jezusa i prosić o przebaczenie. Tajemnicą Życia jest Krzyż. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Nostra!

., 2018-04-15 06:58:05

Nie udawać, że wszystko w porządku, gdy trzeba udowodnić prawdę, pokazać rany jak Jezus, pozwolić ich dotknąć, wtedy, gdy trzeba i wobec tych, którzy znaku ran potrzebują. Podobni do Jezusa w zranieniu, będziemy w wieczności ucztować i cieszyć się, będziemy rozumieć wszystko, poznawszy do końca wszystko co było przed nami niejasne i ukryte, zobaczymy sens naszych ran. Dziś swoje rany odsłaniam przed Jezusem, On pierwszy pragnie je zobaczyć i dotykiem swojej miłości opatrzyć i leczyć.

czciciel, 2018-04-14 23:11:41

Obarczony naszą winą i naszym grzechem , tak bardzo podobny do nas , tak bardzo chcący się do nas upodobnić przynosi nam POKÓJ ... Pokazuje nam swoje Rany , by pokazać jak boli , gdy się w Niego zwątpi , ale nie po to , aby nam to wyrzucać , lecz po to , aby Go jeszcze bardziej kochać ... BO KTÓRYŻ POKÓJ DAJE NAM WIĘKSZE UKOJENIE , JAK NIE MIŁOŚĆ ?

ewa maria, 2018-04-14 22:33:51

...pokazał im swoje ręce i nogi... Popatrzcie, to ja jestem. Byłam dziś na JG. Siadłam w ławce przedsionka... przed mszą za Ojczyznę... Przede mną mama, tata i synek... z różańcem wokół prawej dłoni... 10-ciu lat jeszcze nie miał... Lewa rączka... trójpalczasta jedynie... a wystarczająca. Pomyślałam: niejedno dziecko oddałoby palce za to, by mieć mamę i tatę... i jakże mniej rodziców, którzy bezwarunkowo przyjęliby dziecko swoje... szczególnie to chore czy z wadą jakąś... Ja zobaczyłam dziś w owym chłopcu... Twoją dłoń Panie... cóż, że palców nie pięć... ale za to, jakie mocne... z Tobą wszechmocne...

lucy, 2018-04-14 22:27:23

Jak to dobrze że, codziennie przychodzisz Panie mimo tego a może właśnie dlatego, że jestem pełna strachu, ran... obaw... jak to cudnie że, zawsze Jesteś... mogłabym mówić dużo ale chciałbym Ci dziś tylko dziękować, dziękować... dziękować :) no i chcę powiedzieć że Cię kocham ale Ty o tym wiesz:) dzięki o. Michale błogosławionej niedz-ieli u stóp naszej Mamy:)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl