↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-04-13 21:12:55

...jestem... codziennie jestem... ale dziś przytulę się bezradnie do Ciebie Panie... zwykle za dużo gadam... i nic z tego nie wynika... Próżne słowa... tyle pychy w sobie odkrywam, że zatopić by mnie powinna... tyleż pychy! Przebacz Najsprawiedliwszy... przebacz... P.S. Dwie kobiety dziś spotkałam w markecie spożywczym... Tak jakby matkę prowadzoną do złego przez synową... Zachowywały się jak ewidentne złodziejki, a nie wyglądały... Do dużej damskiej torby zrzucały z półki jakieś drogie masło... hurtem bo powstał hałas, który zwrócił moją uwagę. Przez dłuższą chwilę stałam i myślałam co zrobić? Dałam im szansę, pokazując wzrokiem, że widzę ich poczynania... Wycofały się... chyba... może z towarem, a może jednak go porzuciły? Nie chciałam aby je złapano, chciałam - aby nie ukradły... Spostrzeżenia zgłosiłam jednak przy kasie... wierząc, że tak trzeba.

czciciel, 2018-04-13 18:17:06

Tam , gdzie nie podążam za Tobą Chryste , tam idziesz TY , nieco dalej , a gdzie upadam , tam znów zaczyna się Twój Krzyż ...

Maria.de, 2018-04-13 11:01:03

Dziekuje za przypomnienie tej prawdy .Gdy jest sie w trudnej sytuacji , ktora zdawaloby sie ze nas przytlacza , trudno jest czasem dziekowac Bogu , wlasnie za to , ze to przezywamy . Ale czyz nie jest powiedziane , ze Bog wie co czyni z nami i dla nas , ze wszystko co czyni jest dla nas dobre ?. I wowczas jest dobrze Bogu dziekowac , chocby ze lzami w oczach . ..rzeczywiscie stan duchowy czlowieka odmienia sie na lepsze ..22 lata temu umierala moja mama . Byla dla mnie najwspanialszym czlowiekiem na ziemi . Tuz po jej odejsciu przeogromny bol przeszyl mnie do glebi .To tak jakby ktos wyrywal mi moje wnetrza . Zawolalam wowczas do Boga , ze tez chce umrzec . Natychmiast znalazlam sie w przogromnej nieogranicznej przestrzeni . Lecialam w dol z nieograniczona predkoscia . Wokol bylo czarno . Nie czulam swojego ciala . I naraz przeszlo przez moj umysl swiatlo i uslyszalam glos mowiacy uwielbiaj Boga . ...jak ja mam uwielbiacBoga odrzeklam , przeciez w tej chwili umarla moja mama ! a Ty mi mowisz , ze mam Cie uwielbiac . Dobrze - odrzeklam jezeli Ty to mowisz , to bede Cie uwielbiac . I szlochajac w glos rozpoczelam modlitwe uwielbienia . ..Uwielbiam Cie Boze , bo ty tak pragniesz , uwielbiam Cie , boTy jestes moim Bogiem uwielbiam Cie bo dales mi wspaniala Matke , ktoramnie szalenie kochala . i w tym momencie uwielbieni powrocilam na ziemie i miejsce w ktorym sie uprzednio znajdowalam . Modlitwa dalej plynela z moich ust .Prowadzil ja Duch swiety .Ja zas poczulam sie wolna od bolu wewnetrznego , zostaly uciszone emocje , odeszly leki i czulam jak Bog sam prowadzil mnie przez te trudna dla mnie sytuacje ....Dziekuje raz jeszcze Ojcze Michale za przypomnienie wartosci tej modlitwy ....Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i zycze milego dnia . Zostancie z Bogiem .

Monika , 2018-04-13 10:53:35

Dziękuję ojcze Michale, teraz dopiero dotarło do mnie jak ja jestem nie wdzięczna. Dostałam wszystko a za tak mało dziękuję za tak mało istotne sprawy. Tak jakby od Boga dostawała tylko to o co proszę a reszta to mi się należy tak mało widzę. Dziękuję!

Grzegorz, 2018-04-13 09:07:30

Taka właśnie myśl przyszła mi do głowy na wczorajszym Różańcu Św. - dziękować za wszystko, za ludzi i zdarzenia, za małe i duże. Wszystko z Twojej ręki, Dobry Boże. Wszystko od Ciebie i do Ciebie. Dziękuję. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Divinae Gratiae!

Teresa 2, 2018-04-13 08:26:12

Z drobinek sklada sie cale zycie dzieki Ci Jezu Zywicielu nas wszystkich

., 2018-04-13 07:53:50

Trzeba DOSTRZEC drobinkę dobra, jak w wielkim tłumie jednego chłopczyka (gr. paidarion), który posiada chleb i dwie rybki. WZIĄĆ W RĘCE i DZIĘKOWAĆ. Jezus uczy mnie, że trzeba tak niewiele, wystarczą oczy, ręce i słowa płynące z serca wypełnionego wdzięcznością ku Ojcu, aby być sytym w każdym wymiarze i nasycić innych.

Ela, 2018-04-13 07:15:39

"Pan moim Pasterzem niczego mi nie braknie, pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach "A w miejscu tym było wiele trawy

m, 2018-04-13 06:18:09

pozdrawiam, dobrego dnia, ❀ https://www.youtube.com/watch?v=ToW5nVzsj3E

czciciel, 2018-04-12 23:15:35

Mam na lewej ręce wypisane moje Imię . Z prawej strony tego M pomiędzy dwiema liniami , centralnie w środku dłoni Krzyż . .. ŁASKA BOŻA , JAK TRAWY WIELE W TYM NASZYM KOŚCIELE . Każdy otrzymuje dokładnie , miarą ubitą , utrzęsioną , odliczoną i pełną , tyle ile potrzebuje . Nic się nie marnuje . DWUNASTU DOSTAŁO DOKŁADNIE TYLE , ABY BYĆ PRZY JEZUSIE , BY WYKORZYSTAĆ KAŻDY DAR I DOKŁADNIE TYLE , ABY GO ODDAWAĆ . Po dwoje ROZESŁANI , DWU NA STU , CZYLI DLA WSZYSTKICH , NIE MAJĄCY NIC PRÓCZ SŁOWA BOŻEGO I JEGO MIŁOŚCI , KTÓRA ZA WSZYSTKO WYSTARCZY ... Serce Boże otwarte , WYTRYSKA KRWIĄ I WODĄ , MOCĄ I ŁASKĄ OTWIERAJĄC PODWOJE DLA WSZYSTKICH Z JEDNEGO , JEDYNEGO MIEJSCA SERCA I KRZYŻA ...

lucy, 2018-04-12 22:16:53

... myślę, że nie zawsze umie być dla innych jak chleb czy ryba... czasem a może częściej jestem jak te ułomki lub okruchy pozostałe z łamania chleba... jednak w rękach Jezusa staję się pożywieniem dla potrzebujących.. jak nie dziękować, jak nie uwielbiać GO w Jego Wielkiej, Cudownej Miłości... Jego, który biorąc w ręce kogoś takiego jak ja potrafi uczynić cud przemiany- cud Miłości:) dzięki o. Michale błogosławionego dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl