↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-03-10 15:35:00

Jesteś cierpliwy jak matka dla dziecka, jesteś troskliwy jak ojciec dla dziecka... zjawiasz się zawsze na czas... https://youtu.be/T6EMX-bixS8

Teresa 2, 2018-03-10 13:13:50

Panie Jezu masz niezly ubaw ze mnie kiedy wydaje mi sie , ze sama potrafie bez Ciebie zrobic cos dobrego ta druga postac dopiero mi przypomina na ile mnie stac.Dziekuje za Twoja niezmienna Milosc do mnie

today 4 You, 2018-03-10 10:06:26

https://www.youtube.com/watch?v=hkszxv02qaQ

., 2018-03-10 09:33:50

W świątyni serca pragnę usłyszeć Boże Twoją prawdę o mojej tożsamości. Nazwij mnie. Mogę być spokojna. Ty, który utkałeś mnie w łonie matki i nie przestajesz z miłością troszczyć się o moje życie masz dla mnie całą litanię czułych imion, tak o mnie myślisz, tak do mnie się zwracasz. I choć do nich nie dorastam, wiem, MIŁOŚĆ nie potrafi inaczej…

owieczka, 2018-03-10 09:10:35

Faryzeusz i celnik przybyli do świątyni uczynionej ludzką ręką. A przecież każdy z nas jest też świątynią. Świątynią Ducha św. Kogo i jak w tej świątyni czczę?

Jolanta, 2018-03-10 07:23:24

Jak będzie wyglądała dzisiaj moja modlitwa: czy - jak faryzeusz - pogratuluję sobie, jaka jestem świetna, czy - jak celnik - zasmucę się swoimi grzechami i uznam, że nie jestem w stanie o własnych siłach niczego zmienić, co poprawiłoby moją sytuację, że mogę liczyć tylko na miłosierdzie Boże.

ewa maria, 2018-03-09 23:30:08

Stojąc przed lustrem patrzę na swoje odbicie... mam na siebie wiele różnych określeń, odnoszących się zarówno do powierzchowności jak i wnętrza... Wszystko naszkicowane pod wpływem wyobrażeń i mniemań o sobie samej. Może prawdziwe, a może całkiem nie trafione. Nie lubię się definiować... wybierać dla siebie etykietki, ani szufladkować... Bo niby taka oczywista...a bywam zaskoczeniem sama dla siebie. Boża miłość nie spadła na mnie jak grom z jasnego nieba... to delikatne działanie Boga i nienachalny proces, którego trwaniu się poddałam, a który każdego dnia mnie przepoczwarza, ciosa, kształtuje, zaciekawia, inspiruje, pociąga i wciąga. Nie wiem jaką jestem w oczach Boga... Czuję, że choć widzi CAŁĄ PRAWDĘ - do odczytania której człowiek dostępu nie ma - spojrzenie Jego zawsze jest ojcowskie, czułe, kochające, zatroskane, miłosierne, podnoszące i kojące. Kiedy o tym myślę, moje lustro zamienia się w zwierciadło, w którym zaczynam widzieć fajne dziecko...córeczkę całkiem urodziwą, spokojną i radosną, bo namalowaną Bożą kredką na obraz i podobieństwo... Uśmiecham się całą sobą do swego Taty, ukrytego po drugiej stronie... Jakże tęsknię za Twoimi ramionami.

czciciel, 2018-03-09 23:06:44

SKĄD WIEDZIAŁEŚ , ŻE TAK SIĘ NAZWAŁEM ?

Grzegorz, 2018-03-09 22:39:54

Czasami używam takich głupich łatek wobec innych. Szufladkuję ludzi z wygody. Taki umysłowy 'Kingsajz'. Jezus jest Światłem Prawdy. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Luminis!

lucy, 2018-03-09 22:14:06

dziś chcę tylko podziękować :) Ojcze Michale Twoje słowa upewniły mnie w tym jak bardzo jestem kochana zawsze i mimo wszystko ... a słowa Jezusa- kochanie moje są ze mną od dawna :) radosnej błogosławionej nocy i dnia pełnego Miłości :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl