Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2018-03-08

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • Teresa 2

  Tylko z Toba Panie Jezu czuje sie bezpiecznie dlatego nie pragne niczego innego w zyciu ponad Ciebie
 • papierek od cukierka

  Czy zbieram z Jezusem, czy rozpraszam? Czy dostrzegam cuda w moim życiu, czy może wciąż domagam się znaku z nieba? Kocham czy nienawidzę, przebaczam czy snuję mściwe myśli? Jezu, Ty wiesz.... Bądź miłościw, przebacz i daj mi serce nowe...
 • ewa maria

  ...fragment z biblijni.pl : "Kiedy zestawimy dzisiejszą ewangelię z paralelnymi tekstami u Mateusza i Marka to zobaczymy, że jej kontekstem jest temat grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Teologia nas poucza, że do tej kategorii zaliczymy następujące wykroczenia: grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże, rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże, sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej, zazdrościć bliźniemu łaski Bożej, aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie, oraz mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień. O tym ostatnim z grzechów jest mowa w dzisiejszej ewangelii. Czym jest zatwardziałość serca? Bardzo plastycznie i przekonująco opisuje ten stan św. Bernard z Clairvaux: "Najpierw coś wydaje ci się nie do wytrzymania. Z upływem czasu przyzwyczajasz się być może do tego i nie uważasz już tego za tak trudne; po niedługim czasie masz wrażenie, że jest to łatwe; nie mija od tego momentu dużo czasu, a nawet zaczyna ci się podobać. W ten sposób twoje serce staje się krok po kroku coraz bardziej twarde, a potem pojawia się niechęć". Czy "zatwardziałość serca" stanowi i dla mnie realne zagrożenie?"
 • Grzegorz

  Panie, udzielaj nam swojego Ducha, abyśmy chodzili w Mocy, abyśmy wybierali Mężnie i Dobrze. Na chwałę Twojego Imienia! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Virgo Potens!
 • .

  W tym co istotne, najważniejsze, tam gdzie chodzi o ludzkie życie w perspektywie wieczności z Bogiem lub bez Niego, pragnę wybierać radykalnie, biorąc odpowiedzialność za siebie i tych, którymi mnie obdarowano. Czasem to bardzo trudne… Jezu, który wiesz co w człowieku się kryje, w Twoje ręce składam moje wybory i decyzje, niech Twój Święty Duch prowadzi mnie i tych, których mi powierzono.
 • czciciel

  spróbuj słuchać będąc daleko od Boga i od człowieka , spróbuj słuchając nic z tego sobie nie robić , spróbuj zagłuszyć w sobie własne sumienie a zje ono Ciebie wcześniej niż myślisz . Wierność rodzi się ze słuchania , z patrzenia i z uwielbienia Boga nawet w najmniejszym Jego Obrazie ... a czy na zawsze , na zawsze .
 • lucy

  ...na zawsze, do końca..tylko wtedy kiedy tak po ludzku kocham, tylko wtedy gdy ufam, wierzę Komuś Jedynemu..., tylko wtedy moje na zawsze -codziennie...tak codziennie staje się MIŁOŚCIĄ, która nigdy nie...która nigdy się nie skończy :) dzięki o. Michale błogosławionego nowego dnia :)