↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-03-08 12:44:09

Tylko z Toba Panie Jezu czuje sie bezpiecznie dlatego nie pragne niczego innego w zyciu ponad Ciebie

papierek od cukierka, 2018-03-08 08:57:23

Czy zbieram z Jezusem, czy rozpraszam? Czy dostrzegam cuda w moim życiu, czy może wciąż domagam się znaku z nieba? Kocham czy nienawidzę, przebaczam czy snuję mściwe myśli? Jezu, Ty wiesz.... Bądź miłościw, przebacz i daj mi serce nowe...

ewa maria, 2018-03-08 08:20:07

...fragment z biblijni.pl : "Kiedy zestawimy dzisiejszą ewangelię z paralelnymi tekstami u Mateusza i Marka to zobaczymy, że jej kontekstem jest temat grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Teologia nas poucza, że do tej kategorii zaliczymy następujące wykroczenia: grzeszyć licząc zuchwale na miłosierdzie Boże, rozpaczać albo wątpić w miłosierdzie Boże, sprzeciwiać się uznanej prawdzie chrześcijańskiej, zazdrościć bliźniemu łaski Bożej, aż do śmierci odkładać pokutę i nawrócenie, oraz mieć zatwardziałe serce wobec zbawiennych napomnień. O tym ostatnim z grzechów jest mowa w dzisiejszej ewangelii. Czym jest zatwardziałość serca? Bardzo plastycznie i przekonująco opisuje ten stan św. Bernard z Clairvaux: "Najpierw coś wydaje ci się nie do wytrzymania. Z upływem czasu przyzwyczajasz się być może do tego i nie uważasz już tego za tak trudne; po niedługim czasie masz wrażenie, że jest to łatwe; nie mija od tego momentu dużo czasu, a nawet zaczyna ci się podobać. W ten sposób twoje serce staje się krok po kroku coraz bardziej twarde, a potem pojawia się niechęć". Czy "zatwardziałość serca" stanowi i dla mnie realne zagrożenie?"

Grzegorz, 2018-03-08 08:07:50

Panie, udzielaj nam swojego Ducha, abyśmy chodzili w Mocy, abyśmy wybierali Mężnie i Dobrze. Na chwałę Twojego Imienia! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Virgo Potens!

., 2018-03-08 07:37:39

W tym co istotne, najważniejsze, tam gdzie chodzi o ludzkie życie w perspektywie wieczności z Bogiem lub bez Niego, pragnę wybierać radykalnie, biorąc odpowiedzialność za siebie i tych, którymi mnie obdarowano. Czasem to bardzo trudne… Jezu, który wiesz co w człowieku się kryje, w Twoje ręce składam moje wybory i decyzje, niech Twój Święty Duch prowadzi mnie i tych, których mi powierzono.

czciciel, 2018-03-07 22:37:42

spróbuj słuchać będąc daleko od Boga i od człowieka , spróbuj słuchając nic z tego sobie nie robić , spróbuj zagłuszyć w sobie własne sumienie a zje ono Ciebie wcześniej niż myślisz . Wierność rodzi się ze słuchania , z patrzenia i z uwielbienia Boga nawet w najmniejszym Jego Obrazie ... a czy na zawsze , na zawsze .

lucy, 2018-03-07 22:15:01

...na zawsze, do końca..tylko wtedy kiedy tak po ludzku kocham, tylko wtedy gdy ufam, wierzę Komuś Jedynemu..., tylko wtedy moje na zawsze -codziennie...tak codziennie staje się MIŁOŚCIĄ, która nigdy nie...która nigdy się nie skończy :) dzięki o. Michale błogosławionego nowego dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl