↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Grazyna, 2018-02-26 18:04:56

Dzięki ojcze Michale i Tobie Grzegorzu. Z darem modlitwy.tAT

ewa maria, 2018-02-26 18:04:28

..."Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy... u nas wstyd na twarzach..." PRZEBACZ PANIE LUDOWI SWOJEMU!. ..."Pan, Bóg nasz, jest miłosierny i okazuje łaskawość"... BĄDŹMY MIŁOSIERNI JAK OJCIEC NASZ. Próbujmy chociaż, bo wzór niedościgniony jest! ON nie skąpi, ale raz za razem po brzegi wypełnia... nawet stare bukłaki... tak więc moja miaro! bądź solidną, łaskawą, szczodrą i bez wszelkiej kalkulacji... taką od serca... najlepszą.

ewa maria, 2018-02-26 13:53:27

Wybacz... jak i ja Tobie wybaczam... zanim światło w oczach zgaśnie... na życzenie własne... https://youtu.be/BS6uKBxsGAI

maria.de, 2018-02-26 10:31:50

Tak , Milosierdzie jest bardzo trudna postawa zyciowa . Wymaga od nas decyzji na to dzialanie . Stwierdzilam poprzez osobiste proby , ze nie jestem w stanie przyjac oczekiwanych ode mnie przez Boga Ojca postaw . Wiem tez , ze Bog nigdy nie stawia czlowiekowi zadania ponad jego sile . Dlatego chce ludziom , ktorych spotykam na swojej drodze zycia , okazywac milosc Boza i Jego milosierdzie . Idac za rada Heygena ( amerykanski ewangelista ) zaczelam modlic sie modlitwa o moc wiary i glebie milosci z Ef 3,14-19 . Brzmi ona nastepujaco " zginam kolana moje przed Ojcem , od ktorego bierze nazwe wszelki rod na niebie i na ziemi ,aby wg bogactwa swojej chwaly sprawil we mnie przez Ducha swego wzmocnienie sily wewnetrznego czlowieka . Aby Chrystus zamieszkal przez wiare w moim sercu ; abm w milosci wkorzeniona i ugruntowana , wraz ze wszystkimi swietymi zdolala ogarnac duchem czym jest Szerokosc , Dlugosc , Wysokosc i Glebokosc , i poznala milosc Chrystusa , przewyzszajaca wszelka wiedze , abym zostala napelniona cala Pelnia Boza ." I tak uzbrojona wychodze do ludzi .

Teresa 2, 2018-02-26 09:11:50

Bardzo pragne byc podobna do Ciebie Panie Jezu ale Ty wiesz ,ze bez Twojej pomocy niczemu nie podolam

Jolanta, 2018-02-26 08:37:14

Mierz drugiego człowieka właściwą miarą, nie sądź, nie potępiaj, a wybacz i odpuść. Pozostaw go w rękach Boga, w Jego miłosiernym sercu.

Grzegorz, 2018-02-26 07:43:42

Panie, Twojego Miłosierdzia nade wszystko! Uczyń serca nasze według Serca Twego! Tylko Ty jesteś Dobry. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Misericordiae!

., 2018-02-26 07:34:52

Bądź uwielbiony Ojcze, bo tylko Twoje Miłosierdzie, na które oczekuje nadaje sens temu, co tu i teraz przeżywam, tylko trwanie w Twojej obietnicy przynosi mi pocieszenie i wlewa w moje serce nadzieję.

m, 2018-02-26 06:55:39

dobrego dnia, z Panem Bogiem, niech zmiłuje się nad nami wszystkimi, https://www.youtube.com/watch?v=q70sQX4SkEw

m, 2018-02-26 06:52:56

a cóż biedny człowiek może wiedzieć o Miłosierdziu Bożym, skoro jest niezgłębione

lucy, 2018-02-25 22:50:10

jedyną z myśli, która przychodzi mi teraz to prośba i modlitwa ...Jezusie ulituj się nade mną , bądź ze mną, żyj we mnie, Swą siłą zmieniaj mnie i spraw by moje ręce, serce, słowa i czyny były choć troszeczkę miłosierne..dla innych, siebie i Ciebie.. dzięki o. Michale błogosławionego tygodnia :)

czciciel, 2018-02-25 22:45:43

Jest i we mnie Góra Przemienienia , Góra Poznania Miłosierdzia Ojca . Gdy człowiek przedłoży miłość ludzką nad Miłość Bożą to Ojciec upomni się o to co do Niego należy . I ja tak miałem , może wielu z nas lecz przychodzi taki dzień w którym to poznanie jest takie silne , że trudno mu nie ulec . MIŁOSIERDZIE OJCA JEST NIEROZŁĄCZNE Z OFIARĄ JEGO SYNA . Dlatego Bóg w Istocie Swej wypełnia Tą wzajemną relację dając nam Obraz Prawdziwej Miłości Miłosiernej . SYN UWIKŁANY W NASZE GRZECHY UTOŻSAMIA NIEDOKOŃCZONĄ OFIARĘ ABRAHAMA W KTÓREJ OJCIEC ODDAJE UTRACONĄ GODNOŚĆ DZIECIOM BOŻYM ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl