↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Grzegorz, 2018-02-26 07:38:30

Dziękuję. Bóg zapłać!

maria.de, 2018-02-25 23:56:21

Dziekuje Bogu za wszystkie Siostry i Braci oraz osobe prowadzaca te spotkania ,Ojca Michala .!! Spotkania z Wami nie sa dla mnie przypadkowe . Wprowadzaja mnie one w rozwazania waznosci Slow Bozych , w ich glebsze przemyslenia i ralizowania ich w moim zyciu . Niech Wam wszystkim Bog blogoslawi i prowadzi Jego drogami . Do spotkania w niebie .!!

m, 2018-02-25 13:12:18

gdyby tak człowiek zawsze chodził w Świetle, to pewnie mniej by się potykał, dobrej niedzieli https://www.youtube.com/watch?v=Q3Qg9Ts5blo

Teresa 2, 2018-02-25 12:46:49

Lubie sluchac Jezusa dlatego uczeszczam na Eucharystie, zagladam na te i inne str. na ktorych slysze o Nim .Lubie piesni i wszystkich o Nim przypominajacych i gloszacych

ewa maria, 2018-02-25 10:47:06

Panie Boże, otul obłokiem swojej miłości i opieki chorego Stasia... dodaj mu sił w walce z chorobą i wiary w wyzdrowienie. Ty możesz wszystko... przemień jego chorobę w zdrowie i życie ku Twojej chwale. 🙏 Ojcze Nasz... 🙏Zdrowaś Mario... 🙏 Chwała Ojcu... 🙏

ewa maria, 2018-02-25 10:09:25

Nie jest łatwo wdrapać się na górę... jeszcze trudniej z niej zejść. Kiedy udaje mi się jakoś wdrapać i jestem tam, bliżej Boga...przy Bogu... pośród Obłoku, dopiero prawdziwie widzę i poznaję. Dziś siedzę w "obozie pod szczytem" i słyszę tu Ojca, który kolejny raz mówi o swojej miłości do mnie i poleca słuchać Syna. Siedziałbym tu i siedziała... Dlatego za każdym razem, kiedy wracam, zabieram spory kawał tej przemieniającej mnie góry ze sobą i niosę do domu. Bo góry MOŻNA przenosić!

Jolanta, 2018-02-25 08:36:57

Wejście na Górę Przemienienia to dopiero połowa drogi. Muszę teraz z tej góry zejść do codzienności i tu, jak mówił św. Jan Paweł II "wypełniać z trudem Boży zamysł i odważnie wejść na drogę Krzyża".

., 2018-02-25 07:05:21

Jezus, aby unieść milczenie Ojca na Kalwarii, aby oddać swojego Ducha w Jego ręce, na Taborze usłyszy Słowa o Miłości Ojca, które poniesie w sobie w czasie Męki i Śmierci. Jezu, ucz mnie zatrzymywać w sobie Słowo Ojca, aby gdy przyjdzie czas milczenia nie zwątpić w Jego Miłość. Dziękuję Ojcze za Twoje umiłowane dzieci, które mi posyłasz, przez które objawiasz mi swoją Miłość i Wolę, przez które mnie pocieszasz, ubogacasz wewnętrznie, gdy trudno, podnosisz i dajesz swoją moc. Obdarowaną Twoim Umiłowaniem, posyłaj mnie do tych, którym mogę przynieść Ciebie.

Grzegorz, 2018-02-25 06:57:24

Bardzo Was proszę o modlitwę do Dobrego Pana za Staśka, nastolatka, który wraz z najbliższymi stanął przez długim zmaganiem z chorobą nowotworową. Módlmy się o umocnienie w Wierze i powrót do zdrowia. Dziękuję.

Grzegorz, 2018-02-25 06:54:32

Niebo to jest Rodzina. Słowo przychodzi przez każdego z Rodziny. Wystarczy słuchać. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Familiarum!

czciciel, 2018-02-24 23:49:48

dzięki Ojcze za zielone Światło ... Obłok Osłaniający Objawia nam Trójjedynego Boga . Tak jak Bóg ukryty jest w drugim człowieku , tak pod postaciami Tych Trzech . Obłok Świetlisty Objawiający nam Ojca , którego nie widzimy mówi dziś do nas przez Syna . Oglądają Go dziś Ci , którzy Go Umiłowali . Im dłużej i bliżej z Nim przebywamy , tym bardziej stajemy się tacy jak ON . Sami zaczynamy miłować , gdy nie schodzimy z Góry Przemienienia . Gdy nie oddalamy się od Jezusa , gdy nie tracimy Bezpośredniej Bliskości rezygnując z Sakramentów i modlitwy . Bez Tego zaczynamy się rozglądać i w końcu nikogo nie widzimy prócz samych siebie i swego końca , czyli własnej śmierci ...

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl