W zakładce

Video-rekolekcje:

Stacja I -III

Nowość:

Stacja IV

↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ewa maria, 2018-02-20 13:41:23

MIŁOŚĆ = całkowity dar z siebie https://youtu.be/tt-oUz2ZaKU

maria.de, 2018-02-20 11:34:15

Szczesc Boze Ojcze Michale .!! BRAWO !!!! W moim wypadku strzelil Ojciec w dziesiatke .!!! Bog zaplac !!!.

ona, 2018-02-20 10:35:17

Zadziwia mnie, Boże Ojcze, że tak skutecznie i skromnie ukrywasz się za Swoimi dziełami, za Swoim Synem, za dziełem zbawienia ... Jezus Chrystus, który wszystkie Swoje działania odnosi do Ciebie, pragnie byśmy i my pozostawali w podobnej relacji do Jego/naszego Ojca... Zaśpiewajmy więc z Maryją, z głębi serca: Uwielbiaj duszo moja Pana!

Teresa 2, 2018-02-20 09:13:04

Dzis Ojciec przypomina nam o potrzebie modlitwy nie odklepanej bezmyslnie tylko tej plynacej z serca do Serca wiernie nas Kochajacego

Grzegorz, 2018-02-20 09:11:04

W czasie trudu zapomnieć o sobie i modlitwą oddawać oddawać chwałę Panu i wstawiać się za bliźnich, oto jest wyzwanie. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Auxilium Christianorum!

Ela, 2018-02-20 09:04:38

Poczuć się jak dziecko -bezpieczenie w ramionach Ojca. On wie czego nam potrzeba. A mnie tego potrzeba . Bądź wola Twoja

czciciel, 2018-02-20 09:00:01

ŻYCIE POLEGA NA TRACENIU SIEBIE ... mam duży , piękny dom w Nim w centralnym miejscu jest miejsce Najświętsze . Otóż do tego miejsca weszły wilki a ja , gdy zbliżyłem się , z przerażeniem uciekły pogonione przez mego wilczarza . Nie wszystkie jednak uciekły , pozostały dwie wilczyce ... obudziłem się . Nasze sumienie , Nasz Anioł Stróż z niespotykaną siłą i pewnością , wskazuje nam gdzie zbłądziliśmy . Te dwa bolące palce od komputera to znak , że gdzieś przesadziliśmy . Szatan ma za zadanie nas nieustannie podzielić . Niejako odrywa nas wszystkich , kapłanów i ludzi świeckich od Najświętszego Miejsca jakim jest Bóg ,BÓG W DRUGIM CZŁOWIEKU , tak jak dla Maryji w Wysokim Słupie Obłoku jest Bóg . JEST BÓG . I tego się trzymajmy , On nam nieustannie wskazuje drogę do Siebie . Wszystko jest dla ludzi , ale traćmy siebie dla innych dla tych najdalszych , ale przede wszystkim dla TYCH NAJBLIŻSZYCH ...

., 2018-02-20 07:38:45

Na pustyni mojego serca doświadczam OBECNOŚCI, niezmiennie w NIEJ trwam i przyzywam, czasem tylko westchnieniem, mając pewność, że zna moje potrzeby. OBECNOŚĆ OJCA, w której poruszam się i jestem, a ON zgodnie z obietnicą wpatruje się we mnie i oddaje SIEBIE w ukryciu.

czciciel, 2018-02-19 23:15:59

Ja chcę być święty ...

ewa maria, 2018-02-19 23:02:17

W tym odcinku wiaterek porusza pelerynką na ramionach o. Michała niczym skrzydełkami anioła... przebywali wszak z Jezusem aniołowie na pustyni i usługiwali Mu... Ten trzepot powiał w moją stronę optymizmem... Ty Boże, jesteś moim SZCZĘŚCIEM i spełnieniem. Twojej woli się oddaję...jak dziecko swemu kochającemu Ojcu. Każde "słowo, które wychodzi z ust Twoich, nie wraca do Ciebie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałeś, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa"...

lucy, 2018-02-19 22:27:48

TATO mój, znasz mnie , moją małość i grzech, pychę i egoizm...ale też wiesz o mnie wszystko bo widziałeś i widzisz każdą chwilę mojego życia... znasz moją pustynię i obfitość kwiatów nad płynącą rzeką łask nie zmarnowanych...TY wiesz o mnie wszystko, dlatego proszę ulituj się nade mną...przecież Cię kocham, ale TY o tym wiesz :) dzięki o. Michale błogosławionej nocy i dnia też :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl