W zakładce

Video-rekolekcje:

Stacja I -III

Nowość:

Stacja IV

↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Koliber, 2018-02-19 21:53:13

Tak często myślimy, że kasa załatwi wszystko. Zaspokoi głód bezdomnego i nas przybliży do zbawienia. Nic mylnego. Tak naprawdę dając kasę bezdomnemu nie jestem kimś wyjątkowym. Nawet nie wiem czy spełniam dobry uczynek. Czasami pozbywam się klepaków, które ciążą mi w kieszeni. A chodzi o to, aby w tym biedaku zobaczyć Chrystusa i obdarować go miłością. Kasa tego nie załatwi.A miłość okazana może zmienić jego życie na zawsze.

Teresa 2, 2018-02-19 15:55:22

Ach te sklonnosci do popelniania bledow ort. tez moj Teresa moj

czciciel, 2018-02-19 12:32:09

wieczny odpoczynek daj Jej racz Panie a Światłość Wiekuista Niechaj Jej Świeci ...

ewa maria, 2018-02-19 11:02:59

...tak, słaba i mała jestem i nie ma we mnie żadnej własnej mocy... Potrzebuję Boga... potrzebuję drugiego człowieka i kontaktu z nim, by żyć. Choć samotność znoszę dość dobrze, zbyt długie w niej pozostawanie jednak mnie wyczerpuje. Dobrze, że mam rodzinę, która słyszy mój spragniony "krzyk" i podaje "szklankę wody"... zauważa ból i troszczy się. Staram się oddać wszystko podwójnie. Ale najważniejsze, że w moim życiu jest Bóg! Na Niego najbardziej liczę i z Jego wolą godzę się. To On pierwszy zauważa moje braki i pierwszy je Sobą wypełnia. Naucz mnie dobry Jezu odnajdywać Ciebie w napotykanych ludzkich małościach i niedostatkach. Naucz zaradzać im na miarę moich możliwości. Naucz czerpać z Serca Twego pokój, radość i miłość, dzielić się hojnie, a uczynkami świadczyć, że rozumiem Twoje Słowa. Dowiedziałam się dziś o śmierci znajomej, mojej równolatki. Odebrała sobie życie... w depresji. Chodziła do kościoła, miała rodzinę i przyjaciół, leczyła się... a jednak czegoś zabrakło, że podjęła tę straszną decyzję... Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Teresa 2, 2018-02-19 08:49:08

Wiem juz czego oczekuje dzis ode mnie Chrystus , pozostaje wziac sie i dzialac Aniele Bozy Struzu muj

Jolanta, 2018-02-19 08:26:26

Nic nie jest małe z tego, co uczynione zostało z miłości do bliźnich, z tego, co uczyniliśmy dla Jezusa.Nawet drobne gesty mają wartość wieczną, prowadzą nas do świętości.

Grzegorz, 2018-02-19 08:12:19

Słowo na dzisiaj: być najmniejszym. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Refugium Peccatorum!

., 2018-02-19 07:42:00

Zobaczyć siebie wśród potrzebujących, zobaczyć Jezusa, który we mnie jest głodny, spragniony, jest przybyszem, nagi, chory, uwięziony. Jezu, zjednoczony z człowiekiem najmniejszym, proszę o dar pokory, który pozwoli mi uznać swoją małość i słabość, pozwoli zgodzić się na własną niemoc, nieporadność i kruchość, pozwoli czekać na obdarowanie i wierzyć, że to Ty oczekujesz we mnie na dar miłosierdzia, na chwile pochylenia i czułych gestów miłości.

czciciel, 2018-02-18 23:10:56

Z czym przychodzimy ? z dobrem czy z złem , z oszczerstwem czy z Błogosławieństwem ? BŁOGOSŁAWIENI JAKŻE PODOBNI DO BOGIEMSŁAWIONYCH ... tam , gdzie dokonują i dokonały się niewątpliwe CUDA I ŁASKI , tam zło nie zdzierży , musi jakąś drzazgę wbić w serce . Maryja to wiedziała i wyczuła , ja także . Nie jestem Lwem ryczącym w swoim domu , jestem Barankiem Zranionym , tak samo jak każdy z nas w cierniach grzechów . Tylko dzięki Łasce jestem . . .

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl