Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2018-02-19

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • Koliber

  Tak często myślimy, że kasa załatwi wszystko. Zaspokoi głód bezdomnego i nas przybliży do zbawienia. Nic mylnego. Tak naprawdę dając kasę bezdomnemu nie jestem kimś wyjątkowym. Nawet nie wiem czy spełniam dobry uczynek. Czasami pozbywam się klepaków, które ciążą mi w kieszeni. A chodzi o to, aby w tym biedaku zobaczyć Chrystusa i obdarować go miłością. Kasa tego nie załatwi.A miłość okazana może zmienić jego życie na zawsze.
 • Teresa 2

  Ach te sklonnosci do popelniania bledow ort. tez moj Teresa moj
 • czciciel

  wieczny odpoczynek daj Jej racz Panie a Światłość Wiekuista Niechaj Jej Świeci ...
 • ewa maria

  ...tak, słaba i mała jestem i nie ma we mnie żadnej własnej mocy... Potrzebuję Boga... potrzebuję drugiego człowieka i kontaktu z nim, by żyć. Choć samotność znoszę dość dobrze, zbyt długie w niej pozostawanie jednak mnie wyczerpuje. Dobrze, że mam rodzinę, która słyszy mój spragniony "krzyk" i podaje "szklankę wody"... zauważa ból i troszczy się. Staram się oddać wszystko podwójnie. Ale najważniejsze, że w moim życiu jest Bóg! Na Niego najbardziej liczę i z Jego wolą godzę się. To On pierwszy zauważa moje braki i pierwszy je Sobą wypełnia. Naucz mnie dobry Jezu odnajdywać Ciebie w napotykanych ludzkich małościach i niedostatkach. Naucz zaradzać im na miarę moich możliwości. Naucz czerpać z Serca Twego pokój, radość i miłość, dzielić się hojnie, a uczynkami świadczyć, że rozumiem Twoje Słowa. Dowiedziałam się dziś o śmierci znajomej, mojej równolatki. Odebrała sobie życie... w depresji. Chodziła do kościoła, miała rodzinę i przyjaciół, leczyła się... a jednak czegoś zabrakło, że podjęła tę straszną decyzję... Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 • Teresa 2

  Wiem juz czego oczekuje dzis ode mnie Chrystus , pozostaje wziac sie i dzialac Aniele Bozy Struzu muj
 • Jolanta

  Nic nie jest małe z tego, co uczynione zostało z miłości do bliźnich, z tego, co uczyniliśmy dla Jezusa.Nawet drobne gesty mają wartość wieczną, prowadzą nas do świętości.
 • Grzegorz

  Słowo na dzisiaj: być najmniejszym. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Refugium Peccatorum!
 • .

  Zobaczyć siebie wśród potrzebujących, zobaczyć Jezusa, który we mnie jest głodny, spragniony, jest przybyszem, nagi, chory, uwięziony. Jezu, zjednoczony z człowiekiem najmniejszym, proszę o dar pokory, który pozwoli mi uznać swoją małość i słabość, pozwoli zgodzić się na własną niemoc, nieporadność i kruchość, pozwoli czekać na obdarowanie i wierzyć, że to Ty oczekujesz we mnie na dar miłosierdzia, na chwile pochylenia i czułych gestów miłości.
 • czciciel

  Z czym przychodzimy ? z dobrem czy z złem , z oszczerstwem czy z Błogosławieństwem ? BŁOGOSŁAWIENI JAKŻE PODOBNI DO BOGIEMSŁAWIONYCH ... tam , gdzie dokonują i dokonały się niewątpliwe CUDA I ŁASKI , tam zło nie zdzierży , musi jakąś drzazgę wbić w serce . Maryja to wiedziała i wyczuła , ja także . Nie jestem Lwem ryczącym w swoim domu , jestem Barankiem Zranionym , tak samo jak każdy z nas w cierniach grzechów . Tylko dzięki Łasce jestem . . .