↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Jolanta, 2018-02-07 11:32:19

Nie kradnę, nie cudzołożę, nikogo nie zabiłam... - jestem w porządku. Jak więc odrzucić to poczucie własnej świetności, pokornie zakwestionować siebie i uznać, że może bardziej od wszystkich innych potrzebuję nawrócenia?

ewa maria, 2018-02-07 11:29:32

"Niepojęta łaska Jego wciąż dosięga nas, Gdy podnosi, przemienia serca I uwalnia nas." ❤️🙏 https://youtu.be/kpjFDu1Z-ts

Teresa 2, 2018-02-07 09:40:20

Jedynie ukochalam tatuaze ktore mowia mi ze jestem kochana. Sa to tatuaze Jezusa dla nas.Chrystus wie ze jestem slabym czlowiekiem i dal nam oczyszczajace srodki zwane sakramentami. Jak nie kochac ze dal nam az tak wiele Dziekuje JEZUNIU

Grzegorz, 2018-02-07 08:54:54

I tylko Piękno przychodzi z zewnątrz. I zamieszkuje w naszych sercach. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Castissima!

., 2018-02-07 07:55:27

Tak ważne, aby codziennie, bez wytchnienia obsadzać ogród swojego serca CZYSTYM PIĘKNEM, CZYSTĄ KOMUNIĄ OJCA SYNA I DUCHA ŚW., nawozić, zraszać trwaniem w OBECNOŚCI, SŁUCHANIU, OGLĄDANIU. Gdy tylko ustaję na małą chwilę, NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA przestają przyciągać słuch, wzrok, zapach, nie wiadomo skąd zaczyna sączyć się strużka nieczystości i szybko przemienia się w strumień mętnej, brudnej wody, płynie z wnętrza niechciany potok… TRÓJJEDYNY proszę, zatrzymuj moje serce w TOBIE.

ewa maria, 2018-02-06 23:42:09

“ Koptów od pozostałych chrześcijan wyróżnia wytatuowany krzyż. Znajduje się on na wewnętrznej stronie prawego nadgarstka. Ten zaszczytny znak koptyjskiej tożsamości jest niezwykle doniosły.” https://youtu.be/RXF5rV68ggI

ewa maria, 2018-02-06 23:09:02

Nie podoba mi się wytatuowana ludzka skóra... Nie odnajduję w tym żadnego piękna... może raczej piętno krzyczące jakąś skargą i ukrytym bólem... Wybieram inne wołanie, inne środki przekazu informacji o sobie... szanując jednak ludzką wolność i prawo innych do decydowania o sobie. Uważnie słucham Bożych słów. Owszem, w biblii w Księdze Kapłańskiej 19,28 znajduje się zakaz tatuowania ciała. I ja nigdy tego nie zrobię, bo niby po co? Dziś jednak uczę się od Chrystusa, że są w nas miejsca, którym należy przyglądać się bardziej niż powierzchowności - albowiem czystość i niewinność człowieka to sprawa jego serca i duszy, a nie brudnych rąk, makijaży, ekstrawaganckich ubrań czy tatuażu. Pamiętajmy więc bardziej o wypełnianiu przykazań, o wyplenieniu z naszego wnętrza głupoty, pychy i arogancji, egoizmu i przewrotności oraz wszelkich innych przywar i podłych cech, które to piszą prawdziwe świadectwo o nas. Przy nich, jakiś tatuaż to zwykłe ble, ble!

czciciel, 2018-02-06 22:28:29

nie to co powierzchowne lecz to co w głębi Duszy człowieka i Boga , to nieodgadnione ...

lucy, 2018-02-06 22:23:52

Antoni Czechow napisał kiedyś "w człowieku wszystko powinno być piękne; i twarz, i ubranie, i dusza, i myśli," o niektóre sprawy sami możemy zadbać, o te najważniejsze bez Bożej pomocy raczej ciężko, dlatego często proszę Go o pomoc tymi prostymi a dla mnie pięknymi słowami z Ewangelii św. Łukasza :" Jezusie Synu Dawida ulituj się nade mną" , wtedy powoli wszystko staje się piękniejsze :) dzięki o. Michale, niech Pan błogosławi :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl