↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-02-04 13:41:34

Wystarczy Bys Byl nic wiecej

ewa maria, 2018-02-04 10:12:22

"Chrystus Pan jest naszym dniem oraz Słońcem, ☀️ które oświeca każdego człowieka i nigdy nie zachodzi."

., 2018-02-04 09:59:57

Szymon z towarzyszami mają rację: Wszyscy Jezusa szukają. Jest im potrzebny do rozwiązania problemów, załatwienia spraw, z którymi sobie nie mogą poradzić, jest szansą na odzyskanie zdrowia i uwolnienia od złych duchów. Usługa darmowa, natychmiastowa, skuteczna… A ja dlaczego szukam? Jezus jest spełnionym pragnieniem Miłości wiernej, nieodwołalnej mimo mojej niewierności. Jest Obietnicą pełni Życia, która się realizuje i dopełni w wieczności. Budzę się i zasypiam z pewnością, że czuwa, jest oparciem, zawsze po mojej stronie, bo On Jeden wie o mnie wszystko i On Jeden może mnie usprawiedliwić. Jestem zawsze obdarowana ponad miarę. Nie oczekuję na więcej, otrzymałam i posiadam WSZYSTKO.

Jolanta, 2018-02-04 09:32:20

Czy tak trudno pokazać innym Chrystusa? Przecież wystarczą tylko proste gesty, dobre życie, dobro świadczone innym na co dzień, życzliwość, serdeczność, wyrozumiałość... Przecież tego samego oczekuję, na to samo liczę...

m, 2018-02-04 08:05:03

:), dobrej niedzieli, https://www.youtube.com/watch?v=ZIxWLdX3qfU

Grzegorz, 2018-02-04 07:21:26

Zacząłem medytować Różaniec Święty z córką. Wiem, że zdarzy się jeszcze więcej, bo Jezus jest naszym powołaniem. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Stella Maris!

czciciel, 2018-02-03 23:56:53

Niestety nie jesteśmy jak Bóg . Nie klękamy przed dziećmi gdy uczynią coś dobrego . Nie wręczamy nagród , ni medali tym , którzy tylko próbują spotkać Jezusa . Kiedyś ktoś dał świadectwo wiary z nadzwyczajnych zjawisk . Przyszedł do Swoich a Swoi , go nie przyjęli a właściwie przyjęli z musu bo na nich wymógł posłuchania . Może był nieodpowiedni czas bo właśnie ktoś odszedł , może bo gdyby tak naprawdę było to dlaczego tylko on tego doświadczył , może nawiedzony jakiś ... najciemniej pod latarnią , uwierzyć mogą ludzie prości , bezinteresowni , tacy , którym nie zależy na sobie lecz na drugiej osobie ...

m, 2018-02-03 23:33:47

:), jak to dobrze, że jest Jezus. jak to dobrze, że jesteś

ewa maria, 2018-02-03 22:16:59

Szłam dziś do Ciebie, kierowana wcześniej otrzymanym ŚWIATŁEM... po śladach. I odnalazłam Cię Panie... w tę pierwszą sobotę miesiąca w Kochanej Matce - Maryi i przy Maryi... Jestem przy Tobie i czuwam. Przyszedłeś dziś do mnie z Eucharystycznym pocałunkiem i zamieszkałeś w sercu. Pozostań w nim na zawsze! Oddaję Ci całą siebie! KOCHAM CIĘ! Twoja Ewa Maria.

lucy, 2018-02-03 22:13:52

...wszyscy szukamy zwykle kogoś bliskiego , przy którym czujemy się dobrze, kogoś kogo obecność daje nam życie w pełnym tego słowa znaczeniu. ON codziennie szuka mnie,a ja JEGO, powód jest jeden,prosty, On mnie kocha, a ja kocham Jego -chce kochać GO codziennie mocniej niż dziś :) Bez Jego Miłości nie istnieję... Dzięki o. Michale :) błogosławionej niedzieli :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl