↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-02-03 14:37:24

Lubie rozmawiac z Chrystusem po przyjeciu Komunii sw. i podczas adoracji N .sakr. powiem krotko warto

., 2018-02-03 13:34:52

Bóg nie przestaje mówić, zwracać się do człowieka. Bywa, że my z różnych powodów milkniemy, On nigdy. Pragnie zbliżyć się do nas mówiąc Słowami Pisma Św., wydarzeniami, poprzez ludzi, piękno, które nas otacza. Wykorzystuje najprostsze znaki i rzeczy, aby dotknąć nas swoją miłością, zaprosić do dialogu, obudzić zachwyt i uwielbienie. Nawet jeśli milczy, jest to zawsze milczenie, którym chce zakomunikować ważną dla nas prawdę. Ewuniu@, mądre i dobre jest to czym się dzielisz, piękne obrazy, zdjęcia, na które patrzymy nie są przypadkiem, są zaproszeniem do spotkania ze ŹRÓDŁEM PIĘKNA.

ewa maria, 2018-02-03 10:35:25

...może to niezbyt mądra myśl... ale co tam, napiszę... Mój laptop prezentuje mi - co jakiś nieokreślony czas - różne zdjęcia...Ostatnio odkryłam, że moment pojawienia się nowego zdjęcia i krajobraz, który widzę, są jakąś dla mnie podpowiedzią... Ciemne, nocne (choć ciągle artystycznie piękne) obrazki mówią mi, że coś nie tak jest, a kiedy prostuję swoją ścieżkę - w komputerze wyświetla się zdjęcie jasne i optymistyczne (często widzę w nim przesłanie). Do czego zmierzam? Jeszcze wczoraj miałam na wyświetlaczu ciemne koleiny prowadzące donikąd... potem 2 wulkany. Po powrocie z JG (pisałam wczoraj o gwieździe betlejemskiej i jej świetle nisko, które przyniosłam w sercu do domu), wyświetlacz pokazał mi nowy obraz. Krajobraz gór... Zdjęcie zrobione pomiędzy dwiema z nich, wśród rodzącej się zieleni mchów i pierwszych roślin, w pełnym słońcu... W oddali - góra główna...piękna... z za jej szczytu biły te przeogromne promienie słoneczne - jak BOŻE ŚWIATŁO, dające życie po tej stronie doliny. Piszę to, bo właśnie obejrzałam reportaż, który podesłała @m - dziękuję Ci. Tam zobaczyłam moją górę z wyświetlacza... To NANGA PARBAT! W głowie mam teraz to ŚWIATŁO, światło wczorajszej gwiazdy z Jasnej Góry i ŚWIATŁO ŻYCIA padające zza Nanga Parbat na zieleniejącą dolinę... Kocham Cię Boże! Cała jestem w zachwycie Tobą!

Jolanta, 2018-02-03 10:06:00

Każdy z nas potrzebuje czasu przeznaczonego tylko i wyłącznie dla Jezusa. Potrzebujemy stawać przed Nim w ciszy naszych serc i otwierać się na Jego bliskość. Jeśli nie znajdziemy czasu dla Pana, nie będziemy mieli nic do zaoferowania ludziom, którym służymy i za których jesteśmy odpowiedzialni.

., 2018-02-03 08:37:33

Opowiedzieli Mu wszystko, (gr. apēngeilan – poinformować, oznajmić. Słowo wyrażające opis ważnych wydarzeń, którym towarzyszyły intensywne emocje). Aby opowiedzieć wszystko trzeba mieć do drugiej osoby całkowite zaufanie, więcej, trzeba mieć pewność, że ten, który słucha darzy mnie zaufaniem, gdy się przed nim otwieram. Wzajemny dar zaufania, piękno doświadczania komunii osób… Takie relacje łączyły Jezusa z uczniami, i choć poddane próbie w Godzinie Krzyża, przetrwały na wieczność. Jezus ufa wybranym bezgranicznie, potrafi słuchać i usłyszeć ich do końca. Jezu, jestem pewna, że mi ufasz, ja ufam Tobie bez zastrzeżeń, proszę, zasłuchaj się w moją opowieść…

Danuta, 2018-02-03 07:39:25

Panie Jezu,opowiadam Ci wszystko,a Ty leczysz,Prosze Cie ,uzdrow moje relacje z corkami i otworz ich serca na Twoja milosc, bo wiele wycierpialy

x, 2018-02-03 06:27:16

Ładne, dziękuję 🙂

m, 2018-02-03 06:03:10

dobrego dnia, ❀. Z Panem Bogiem

m, 2018-02-03 06:00:22

MODLITWA PIĘCIU PALCÓW .Autorem jest Papież Franciszek. Napisał ją gdy był arcybiskupem Buenos Aires.KROK 1 Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi. Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to "słodki obowiązek". KROK 2 Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą. Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach. KROK 3 Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy "mają władzę". Oni potrzebują Bożego kierownictwa.KROK 4 Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami. Oni potrzebują twojej modlitwy. KROK 5 W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego. Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

m, 2018-02-03 05:30:33

:), "Czarno na białym"

czciciel, 2018-02-03 00:27:26

Jezu , Ty wiesz jak cię miłuję ...

Grzegorz, 2018-02-03 00:20:50

Przyjaźń z Bogiem - na taki Dar nie można niczym zasłużyć. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Coeli!

lucy, 2018-02-02 22:47:03

...tylko Temu kogo się kocha i komu się ufa tak do końca można opowiedzieć wszystko - a " wszystko" bywa tak różne jak jesteśmy my.. i zazwyczaj nie jest kolorowe... :) no ale komu zaufać jak nie Jemu :) Jezu Ufam Tobie... błogosławionego dnia i dzięki o. Michale :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl