↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Ewuś, 2018-02-01 21:55:10

Czcicielu nie głoszę herezji, czytaj ze zrozumieniem lub nie czytaj moich wypowiedzi. Pozdrawiam.

m, 2018-02-01 21:12:32

https://www.youtube.com/watch?v=VvFF7IV6E2E

Franek , 2018-02-01 20:31:38

Z pamiętnika O. Czesława wynika że był leczony na nazwisko brata O. Frankowskiego. Z tego powodu miał wiele problemów o których osobiście informował na spotkaniu po 2000 r na Jasnej Górze. Na spotkaniu był też Jarosz.

Franek , 2018-02-01 20:16:44

Ojcze Michale proszę pamiętać o O. Czesławie wyrzuconym z zakonu i pozbawionym święceń. Przypominam to w zakonie stracił wzrok po wypadku. Potem wjechał w niego samochód. Dziś leży z niedowładami kończyn - uzależniony od pomocy innych ludzi. Nikt z Zakonu nie odwiedził Go przez ostatnie 25 lat - to haniebne i przeczy ewangelii. Jestem Jego prawnym opiekunem i jest mi bardzo przykro za postawę Zakonu. Jarosz doskonale pamięta iż leczony był po wypadku na inne nazwisko.To było wielkie oszustwo ze strony Zakonu.

ona, 2018-02-01 14:42:42

"Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem" (Mt 17,21). Może zbyt rzadko o tej "broni" pamiętamy...

Teresa 2, 2018-02-01 09:11:13

Dziekuje Ci Ojcze z Nieba za kazde kaplanskie serce , ktore jest dla nas otwarte o kazdej porze dnia ,za rece ,ktore nas rozgrzeszaja i blogoslawia ,rozdaja nam Ciebie ,nogi ktore wioda w kazdy zaulek swiata ,usta ,ktore nieustannie nam mowia o Twojej Milosci do nas ( 1 czwartek )

., 2018-02-01 08:39:59

Lubię oglądać swoje życie… Trochę tego już za mną, a raczej, taką mam nadzieję, przede mną ostatni odcinek drogi... Coraz bardziej przekonuję się i doświadczam nieustannie, że jest to pasmo nadobfitości, doświadczania darów, które niejednokrotnie zaskakiwały i sprawiały, że to co po ludzku niemożliwe, stawało się dzięki Jezusowi możliwe. Na tylu płaszczyznach Jezus okazywał i okazuje swoją moc, która jest wyrazem Jego troski. Zdrowie, podejmowane obowiązki,… Były chwile, że to nie miało prawa działać, a działa. Ja nie mogę nic, ale ON może wszystko. Wystarczy ufać i pozwolić Mu działać…

Grzegorz, 2018-02-01 07:58:26

To, co widzę jest przyczyną mojej Radości. O ile więcej nie widzę. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Terror Daemonum!

ewa maria, 2018-01-31 22:50:22

Odnalazłam Kaplicę Egzorcyzmów na Jasnej Górze, kiedy szukałam pomocy dla "chorej" żony pewnego człowieka... Mając już namiary na o. Marcina Ciechanowskiego, zaoferowałam im fachową pomoc egzorcysty. Usłyszałam jednak, że są świadkami Jehowy i wykluczają taki kontakt. Zdziwiłam się bo ja szukałabym ratunku przed diabłem wszędzie. Upłynęło trochę czasu... i okazało się, że w mojej najbliższej rodzinie zaistniał problem z "otwieraniem furtek" źle pojmowanej duchowości. Na krótko spanikowałam... Potem wzięłam się do roboty... były długie rozmowy... ktoś zobaczył "oczy złego" w moich oczach... i pękła wielka bańka z prawdą... ... a potem wspólny płacz... i moje nocne mailowanie do o. Marcina Ciechanowskiego z prośbą o pomoc... Byłam już jakby wcześniej przygotowana i wiedziałam gdzie pukać. Ku chwale Bożej i naszemu szczęściu... sprawy nie zaszły za daleko...i egzorcyzm nie był potrzebny. SPOWIEDŹ wystarczyła. Była tak oczyszczająca, że nazwę ją PRZEŁOMEM. To było nawrócenie... mojej córki, która zmieniła się całkowicie i zapragnęła żyć z Chrystusem w sercu. Kilka lat minęło. Wielką wdzięczność do Boga czuję! ******* Zobaczcie jak wygląda Kaplica Egzorcyzmów. Warto wiedzieć, że na Jasnej Górze jest taka posługa czyniona. http://www.jasnagora.com/wydarzenie-8895

czciciel, 2018-01-31 22:33:16

no tak , ten drugi zwykle bywa Pierwszym ...

lucy, 2018-01-31 22:21:39

dał im moc,władzę...ale nie chciał by byli sami, wysłał ich po dwóch...nigdy nie poradzimy sobie sami - nawet z sobą ...tylko ON, Jego Moc, Jego Duch, który rozjaśnia wszystko- każdy mrok, który umacnia w drodze, w wyborach... i ten Drugi - Dar Pana, który pomaga nieść, dzieli z nami nasz ciężar i radość ,który pomaga dźwigać naszą samotność i obdarza obecnością . dziękuje Ci Jezu za Twój pomysł -za tego którego mi dałeś by był obok. :) o. Michale dzięki za dzisiejsze ..Kilka słów.. dobrej i błogosławionej nocy :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl