↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2018-01-11 10:13:10

Z Tego Salonu Pieknosci pragne rowniez skorzystac Jestesmy piekni Twoim Pieknem Panie. Ewa powalcz z przeziebieniem naturalnym lekiem herbatka ,cytrynka ,miod , imbir czosnek taka mikstura poszukaj w internecie.Odemnie poleci Zdrowas do Maryi

Jolanta, 2018-01-11 09:08:34

"Jeśli chcesz..." - ile w tych krótkich słowach pokory, zaufania i wiary, że Bóg może wszystko. Kiedy więc staję przed Jezusem, nie muszę głosić długich przemówień. Wystarczy kilka słów wypowiadanych z szacunkiem dla Bożej woli, z ufnością w Jego dobroć i wszechmoc.

Grzegorz, 2018-01-11 08:26:13

Obraz zdrowej relacji, nic pod przymusem, ale wszystko z Miłością i poszanowaniem pragnień drugiej Osoby/osoby. Czy zawsze udaje mi się to przełożyć na 'Miłość stosowaną', w odniesieniu do człowieka? Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Salus Infirmorum!

., 2018-01-11 07:53:14

Ewuniu@, wracaj do zdrowia. A może dziś nie trzeba iść, ale się zatrzymać i pozwolić innym zatroszczyć się o siebie... Niech będzie jak chce Jezus, z pewnością Jego dłoń już zwrócona jest w Twoją stronę.

., 2018-01-11 07:44:39

W miłości najpiękniejsza jest wierność, która nigdy nie szuka i odnajduje pretekstu, aby porzucić lub odtrącić oraz wolność, która nie krzywdzi zawłaszczaniem, uzależnianiem, ale wznosi się na mocnym fundamencie zaufania. Przekonałam się tyle razy w życiu, że to co chce Jezus jest zawsze dla mnie dobre. Trzeba samemu tego doświadczyć, trudno innych o tym przekonać. Jezu, pragnę całkowicie „uwolnić” Twoje pragnienia i zamiary wobec mnie, ufam, że tylko to czego Ty chcesz dla mnie, może mnie uszczęśliwić, zaspokoić, napełnić pokojem.

m, 2018-01-11 01:34:22

super

ewa maria, 2018-01-10 23:56:57

...chcę Panie. Chcę tego, czego Ty pragniesz dla mnie. Wiem, że nie zawsze to łatwe będzie do pojęcia i przyjęcia, ale z pewnością ZBAWIENNE I NAJLEPSZE. Przecież kochasz mnie! Dziś mam głowę "6 na 9 - ruski kwadrat"... antybiotyk w mojej krwi walczy z jakąś wredną bakterią (a w TV straszą, że takie oporne na leki się pojawiły). W gardle drapie, z nosa kapie...a spać nie można. Kocham Cię Jezu i wiem, że wyzdrowieję... bo muszę iść! Jeśli chcesz, dotknij mnie teraz.

czciciel, 2018-01-10 22:36:07

a miałem napisać coś zupełnie innego o tym jak często wchodzimy Bogu w paradę przez nieustanne modlitwy żebrzące o zmianę Jego Planów . Nie wiem już zatem , czy dobrze czynimy wpływając na bądź co bądź Boga ... uśmiecham się do Ciebie , gdy jesteś pełna swojej pewności ,rozumiem też tak mam ale ponieważ kocham jak Ty wszystko sobie wybaczamy , nawet te usunięte suweniry ...

cris, 2018-01-10 22:34:01

Jezus nam daje pełnię wolności, lecz w tej wolności możemy się otworzyć na Jego działanie w naszym życiu, na relację z Nim!

lucy, 2018-01-10 22:12:47

piękne te słowa- jeśli chcesz, :) piękne bo pełne wolności ...a za nimi jeden z najpiękniejszych gestów Boga - człowieka też - wyciągnięta ręka, która dotyka mojego grzechu, słabości, małości...Najpiękniejszy moment mojego spotkania z Jezusem- dotyk Jego dłoni, Jego Miłości i słowa "chcę.."...kocham ten moment w Sakramencie Pojednania Dzięki O. Michale...dobrej nocy i błogosławionego dnia :)

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl