Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2018-01-07

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • Teresa 2

  Rozwazac Slowo wspolnie jest pieknym zajeciem. Nie uwazam ,ze chwile spedzone z Bogiem sa czasem straconym , kazdy z nas wnosi cos nowego ,kazdy z nas jest inny . Czuje sie tutaj jak miedzy swymi ,kocham takie klimaty.Sumienie nic mi nie wyrzuca , czyli jestem na wlasciwej drozce.
 • ewa maria

  ...towarzystwo wzajemnej adoracji?... Ja tu jestem i piszę aby Boga ADOROWAĆ! Słowo rozważać i dzielić się myślami z tym związanymi... Mam czas, dzięki Bogu potrafię nim "zarządzać" i niczego nie zaniedbuję. Szanuję wszystkich, którzy tu są jednakowo... milczących też. Ważę słowa, bo wiem jak bardzo mogą zranić...nawet te "zasadne"... i nie odważyłabym się nikomu tu zwrócić uwagę, że jest go za dużo, za mało, że nie ma racji, albo że coś tam powinien... Zastanawiające jest to, że komentarz jednego katolika może irytować i denerwować drugiego katolika... A Bóg patrzy i woła: dzieci, weźcie się za ręce i przyjdźcie do mnie wszystkie... takie jakie jesteście! Tyle na dziś... Pozdrawiam CIEPŁO!
 • papierek od cukierka

  Dziękuję Ojcu Michałowi za kolejną inspirację słowem o Słowie. Dziś zainspirowała mnie także wypowiedź @Renaty i odzew na nią. Jeśli nie chcemy tworzyć towarzystwa wzajemnej adoracji powinniśmy się wspólnie zastanowić, co robić, by nasze (komentatorów) wypowiedzi budowały, a nie rujnowały. Proponuję więc test dla komentatorów (w tym dla siebie): 1. DLACZEGO wpisuję swój komentarz? 2. Czy czuję PRZYMUS: a/ pisania codziennie/na każdy poruszony temat ? b/ wchodzenia na stronę po kilka razy dziennie? 3. Czy otrzymywałem/łam sygnały, że moje wpisy denerwują/zniechęcają/gorszą (itp) innych, a jeśli tak, to jakie podjąłem/łam kroki, by tak się nie działo? 4. Czy z powodu uczestnictwa w tym forum nie zaniedbuję obowiązków stanu? Pozdrawiam z 1Kor 6,12
 • ewa maria

  ...trzciną nadłamaną jestem, knotkiem o nikłym płomieniu, wyspą wyczekującą pouczenia... a Ty ujmujesz mnie za rękę, podnosisz, otwierasz oczy wśród ciemności i z więzienia wypuszczasz. Słowa Piotra: "że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie" - takie prawdziwe są...Codziennie posyłasz do nas swe Słowo, Miłość i Mądrość swą oraz Moc Ducha Św., abyśmy z Nich czerpali i żyli... Wczoraj tyle ludzi składało Ci hołdy na JG. Tłok był wielki... a ludzie szli i szli...trzymając się za ręce, z dziećmi w wózkach i na rękach, ze staruszkami pod rękę... i jak ja w pojedynkę. Dokąd tak szli? DO ŹRÓDŁA! Boże, moje serce trwa w zachwycie i poczuciu bezpieczeństwa. Jak dobrze, że JESTEŚ i górujesz nad wszystkim. Całą sobą zanurzam się dziś w - uświęconej Chrztem Pańskim - wodzie. Oczyść mnie Boże z grzechu mojego i obmyj z mojej winy... Pokornie proszę. P.S. Pozdrawiam Renatę skupioną na innych.
 • czciciel

  Dziękuję za dobre i za złe słowo , wszystkie te które prowokują do myślenia nie tylko o sobie ale i o Bogu ...
 • Jolanta

  W chwili mojego chrztu Bóg Ojciec też powiedział powiedział do mnie: Ty jesteś moje dziecko umiłowane. I w tej chwili zaprosił mnie również do podążania tą drogą, co Jezus, abym poznała Prawdę i żyła tym samym życiem.
 • m

  "Serce Jezusa, Źródło Życia i świętości, zmiłuj się nad nami " - pomódlmy się razem, https://www.youtube.com/watch?v=h24FzkPFa_k
 • m

  ale przecież " tak w życiu jak i w śmierci należymy do Pana" - Rz 14
 • m

  jesteśmy niczym
 • Grzegorz

  Postawieni między Życiem a śmiercią, codziennie dokonujemy wyboru. Stawiam na Jezusa, On powstał z martwych. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Vitae!
 • .

  Czcicielu, dziękuję za Twoje wierne słowo o Słowie...
 • .

  Żyję, bo zaczerpnęłam i czerpię ze ŹRÓDŁA, codziennie otwierają się niebiosa i płynie życiodajne ŹRÓDŁO UMIŁOWANIA. Dlatego mogę zaspokoić pragnienie, spożywać Boga, słuchać, sycąc duszę wybornymi przysmakami… bez pieniędzy. Wystarczy przyjść do ŹRÓDŁA ŻYCIA, pić ze ŹRÓDŁA, a nie z konewki (Św. Brat Albert)
 • Renata

  czcicielu strasznie jesteś skupiony na sobie
 • czciciel

  wybacz Jezu , że tak często umieram bez Ciebie ...