W zakładce

Video-rekolekcje:

Stacja I -III

Nowość:

Stacja IV

↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Gość, 2017-12-29 13:23:18

I taką mam nadzieje o. Michale, że" zaniesiesz mnie do Jerozolimy". Pozdrawiam:-]

Grzegorz, 2017-12-29 13:10:52

Dziękuję Ci, Panie, za wszystkie Dary, które widzę i te, których jeszcze nie widzę, ale kiedyś dostrzegę. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Divinae Gratiae!

czciciel, 2017-12-29 11:22:43

miłość cierpliwa jest , łaskawa jest , także surowa i sprawiedliwa czasem nawet bezwzględna ale nigdy nie przestaje kochać , pozdrawiam....

Teresa 2, 2017-12-29 09:29:31

Nie ma takiego dnia bym nie oddawala Chrystusowi przez rece Maryi wszystkich mi drogich , znanych i tych ,ktorym moja modlitwa moze pomoc

., 2017-12-29 09:14:43

Codziennie o świcie zanoszę do Świątyni otrzymane od Boga Dary. Te piękne i Te trudne. Szczególnie zaś Te Najdroższe, Kochane, które są dla mnie bezcenne, bez których, byłabym o wiele uboższa. Przynoszę, by przedstawić Jezusowi, a dokładniej, aby postawić (z gr. parastēsai ) Dary przy Nim. Postawić przy Jezusie nie oznacza zapomnieć, oddalić się, uwolnić, znieczulić. Maryja powierzając Syna Ojcu, całą sobą towarzyszy Jezusowi swoim zasłuchaniem, wchodzi z Nim w trudne dialogi, zadając niewygodne pytania, okazuje swoją troskę. Trwa wiernie do końca, aż usłyszy Słowa wypowiedziane przez Syna Ojcu: W ręce Twoje Panie powierzam ducha mego, Wykonało się… w Synu i Matce zjednoczonych Sercem przenikniętym włócznią i mieczem boleści.

ewa maria, 2017-12-28 22:56:25

...To, że dotąd nie jechałam linią 32n...nie oznacza, że kiedyś nią nie pojadę... fajnie byłoby spotkać Ciebie!

czciciel, 2017-12-28 22:48:19

zanoszę dziś i nie tylko Ojca Augustyna Pelanowskiego ... kto twierdzi , że żyje w światłości a nienawidzi brata swego jest kłamcą . Bracia odłączeni nadal są braćmi tylko , że w dole tak jak ten Józef . Kapłani po to są , aby służyć Światłości , wyjdźże więc z dołu płaczu i nauczaj w Prawdzie , by Ci , których nie nazywasz braćmi do Ciebie wrócili ...

ewa maria, 2017-12-28 22:46:09

... a nawiązując do czytania... tak, za kłamcę uznaję siebie...albowiem często myślę, że Go znam, że poznałam - choć trochę - a okazuje się, że prawdy we mnie maluuutko! Bo jakże to zachowuję Jego naukę??? Jego przykazania??? Jakże??? Marniutko ze mną w tym względzie!!! Doprawdy marniutko!!! Tym bardziej cenię sobie Jego bezwarunkową miłość i to skandaliczne...MIŁOSIERDZIE! Boże mój! Dziękuję Ci za Syna Twego, a mojego Zbawiciela!

Ania, 2017-12-28 22:35:04

Oddać Panu z radością, co od Niego otrzymałam! Daleka to droga...32n

ewa maria, 2017-12-28 22:34:58

Nie wyprzedziłam rodziców (córki i zięcia) w ich dziele (to dobrze!)... ale będąc "w pogotowiu", śpieszyłam z moją nowo narodzoną wnuczką, w wózku na Jasną Górę, aby przedstawić ją Panu i jak najszybciej powierzyć opiece najlepszej Matki. To była dla mnie powinność, a jednocześnie płynące z głębi serca pragnienie, aby oddać Bogu tę, która i tak należy do Niego od najwcześniejszych dni. Dziś, kiedy wracałam od wnusi ok. 17-tej i jak zawsze przecinałam aleję Najświętszej Marii Panny na wysokości dawnej "Cepelii"... będąc vis-a-vis JG obróciłam się w jej stronę z ukłonem i dłonią ułożoną na sercu... Prostując się... dostrzegłam twarz Twoją o. Michale, jakieś 15-20 metrów przed sobą... Rozmawiałeś przez telefon... Może właśnie dlatego, nie ośmieliłam się zatrzymać i pozdrowić... ale pozdrawiam teraz. Spacery alejami są bardzo ubogacające... przy dobrej pogodzie szczególnie! Tyle ciekawych obrazków po drodze... Dobrej nocy wszystkim! Wyśpijcie się dobrze!

Magda, 2017-12-28 22:26:52

Piekne . Godne Przemyslenia w Ciszy Serca

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl