W zakładce

Video-rekolekcje:

Stacja I -III

Nowość:

Stacja IV

↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑      

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga.
o. Michał Legan

 

Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


m, 2017-12-26 20:54:05

♪ Zaśnij Dziecino, Boże Dziecię, Tyś nam pociechą na tym świecie, zmruż Oczęta Swoje, Tyś serce moje, modlitwa moja niech uśpi Cię ♪

Grzegorz, 2017-12-26 11:26:35

Pod Twoją Obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Coeli!

czciciel, 2017-12-26 10:44:51

nawet kamienie bywają różne , ostre jak krzemień i takie sobie otoczaki . Te drugie toczą drugie by były bardziej łagodne nie wiem czy i ja nie jestem jednym z nich ?

Teresa 2, 2017-12-26 10:42:34

Chrystus mi dzis mowi , ze kiedy moja wiara zostanie poddana probie On jest ze mna.Takie male probki doswiadczamy codziennie. Niektore przypominaja uklucie szpilka inne bola ciut wiecej a jeszcze inne bola i bola. Najlepiej zlozyc to w rece Boze i kochac mimo wszystko bo to jest mile Ojcu Niebieskiemu

., 2017-12-26 10:19:35

Żłóbek to znak odrzucenia, od samego początku przyjścia Jezusa do swoich. Zatem to jedynie pewne czego można się spodziewać dla siebie… Zwróćcie uwagę (gr. prosechete) na ludzi (Mt 10,17) Zadziwiam się kreatywnością ludzi, których miłość może z zaangażowaniem tworzyć dobro dla innych i zadziwiam się „kreatywnością” ludzi, którzy znajdują wyszukane sposoby, aby krzywdzić i ranić. Są nieprzewidywalni w swojej pomysłowości. Dlatego szkoda mi czasu i energii na obawę i lęk przed ludźmi i tak nie przewidzę z której strony uderzą. Mam po swojej stronie Boga, mam sprawdzonych przyjaciół. Kamienie mnie dosięgną tak czy inaczej, oby tylko nie stracić z oczu, nieba, a w nim Jezusa i Ojca.

czciciel, 2017-12-25 22:43:44

zły władca to szatan , lecz my , a właściwie ja i każdy z nas powołany jest do ZŁOŻENIA SZAT NA ŚWIADECTWO ... jaka jest prawda o mnie ? o Tobie ? w TĄ noc przekonałem się , żem słaby , słabiutki , struchlałem na myśl , a co dopiero na złożenie swego życia ... , smutna ta prawda o mnie , Pan po raz kolejny zwyciężył , przyszedł JAK OPIEKUN DOBRY i znów wybawił mnie od trwogi ... byłem na pasterce we wsi Bielanka , w Cerkwi pod wezwaniem Matki Bożej OPIEKUNKI , mała jak stajenka , ale ciepła i miła , na stropie NMP w rozłożonych rękach trzyma biały welon , jak Chustę Pana i daje ją każdemu kto zechce służyć Panu , stąd nazwa wsi . Bielanki , panny , Służebnice Ołtarza właśnie tu z Ludu Pasterskiego jakimi byli Łemkowie noszą na sobie Biały Szal lub Chustę podczas uroczystości , jedna podała mi dłoń , druga pięknie zaśpiewała , a trzecia zagrała , piękne świadectwo , nieprawdaż ? Matko Boża Opiekunko proszę Cię , daj mi siłę do takiego świadectwa ...

ewa maria, 2017-12-25 22:24:36

Boże Narodzenie... takie nasze, a jednak takie indywidualne... takie tylko moje... Moje Boże Narodzenie... wyrwij mnie - "dzidziusia" ze strachu przed człowiekiem... z ulegania fałszywym nastrojom, z rozmiękczeń wszelkich i emocji... (wzruszenia akurat uważam za dobre i pożyteczne... czasem wręcz oczyszczające) Głębi przydaj prawdzie... i daj odwagę sprzeciwić się w słusznej sprawie... Moje Boże Narodzenie spraw, aby Jezus zechciał położyć się w żłobie pełnym moich grzechów i słabości, do którego ciągle wracam jak wół do koryta i ZBAWIŁ mnie ( tak mówił bp Ryś)... Nawet jeśli to koryto - dopiero "wywrócone" - przyniesie pożytek dla życia doczesnego i wiecznego... i daj siłę - jak Szczepanowi, abym wytrwała...do końca? Do końca!

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl