↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2017-12-05 09:39:24

Jesli radosc w sercu chcesz miec przed tron Boga przyjdz i glos Jego chwale , zapraszam Cie Duchu sw w moje progi

., 2017-12-05 07:54:35

Jezus przywołuje dziś obraz niemowlęcia (gr. nēpiois). Tylko ono wtulone w rodzica ogląda go w największej bliskości, słyszy jego najdelikatniejszy, najczulszy szept, więcej, smakuje matkę, nią się karmi. Udziel mi Ojcze daru stawania się niemowlęciem, przebywania w Twoich ramionach, oglądania i wsłuchiwania się w Ciebie. Nakarm mnie Pokarmem płynącym wprost z Twojego Serca – Twoim umiłowanym Synem. Wysławiam Cię Ojcze, moje szczęście to oglądanie, słuchanie i smakowanie Ciebie.

ewa maria, 2017-12-04 23:57:33

Wyjrzałam przez okno poszukać kobaltu... znalazłam mleczną biel posypaną jakby cynamonem... ...jak pianka z czekoladową posypką na kawie latte... Trochę srogich odcieni granatu też dojrzałam. Dobrej nocy! Podobno deszcze nadchodzą.

czciciel, 2017-12-04 23:34:05

... kobaltowe niebo za oknem a kraj się napełnia znajomością Pana na Kształt Wód , które przepełnia morze ... NIESKOŃCZONA JEST MIŁOŚĆ a ten , któremu Syn objawił wszystko to ten , który żyje z Chrystusem , umiera z Chrystusem i zmartwychwstaje z Chrystusem . TO TEN , KTÓRY SPOTYKA BOGA KAŻDEGO DNIA BO JEST JEGO ŻYCIEM ...

ewa maria, 2017-12-04 23:31:06

Prawdziwa wiedza przyjdzie od Boga... kiedy On sam zechce nam objawić. Ja widzę teraz z dołu...jedynie jakieś nitki i supełki. Na oglądanie całego "Bożego Haftu" czekam. Serce tęskni i łka, kiedy sobie nie radzę, kiedy wzrok kieruję na marności i trudzę członki w działaniach bez wartości. Bez wiary byłoby ze mną krucho... Dzięki niej, patrzenie na codzienność jest łatwiejsze. Można odnaleźć się i w sukcesach i w porażkach. Z wszystkiego czerpać naukę i "przegonić" każdą rozpacz. Bo Chrystus jest obok i zawsze mnie podtrzyma. Boże dziękuję, że Ciebie pragnę, że słyszę i widzę to, co wielu nie jest dane. Nich się to wszystko we mnie nie zmarnuje...

Grzegorz, 2017-12-04 22:42:14

Wszystkie cele są mniejsze od Niego. Zdobywamy Koronę Ziemi, ale i tak gdzieś tam czeka na nas Góra Gór. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Stella Maris!

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl