↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Gość, 2018-01-24 06:02:55

Living in France is one thing desired by many individuals. If you want to live in France then you have to get French property. You can read the advertisement section of the newspapers which has the section of houses for sale in France. After making a suitable choice, you should research about the properties for sale in France. French property is now a days very much wanted also. If you want to live in France and spend your life there you should select a proper house. French property is not cheap and you need to make a major investment. You must also know about the properties for sale in France at various locations. The houses for sale in France come in different prices depending on the location

Teresa 2, 2017-12-02 10:17:08

Uczysz mnie dzis Panie Jezu abym wiecej wymagala od siebie ,przypominasz mi o potrzebie modlitwy w kazdym czasie bo szatan tylko na to czeka jak glodny lew w zaroslach grzechu na oslabiona i pewniejsza zdobycz.Ani brat moj ani siostra tylko Panie ja musze wiecej modlic sie aby Cie nie utracic

Grzegorz, 2017-12-02 08:40:02

Panaceum na ociężałość duchową... :)

Grzegorz, 2017-12-02 08:37:27

Panaceum na obżarstwo kryje się w 'ora et labora' i w codziennych próbach, przed którymi stawia nas Pan. Dobrze jest być poddawanym hartowaniu. Często proszę Pana, aby nie dawał mi zbyt dużo, abym nie popadł w pychę i nie za mało, abym Mu nie złorzeczył. I tak właśnie dostaję. Boża edukacja: konsekwentny Nauczyciel i chwiejny uczeń. A jednak to działa. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Sedes Sapientiae!

., 2017-12-02 08:25:12

Jak ważne jest to, by nie przeładować (gr. barynthōsin) serca troskami codzienności. Potem już tylko zajadanie pysznościami problemów, napięć i nieporozumień, zapijanie trunkiem łagodzącym smutek i rozczarowanie. Sidło gotowe. Trudno tak uwięzionym, okaleczonym iść w stronę Jezusa, trudno przed Nim stanąć i rozpoznać jako swojego Zbawiciela, skoro nie powierzyło się całego balastu na samym początku. A przecież tyle razy słyszałam, gdy mówił: Przyjdźcie do mnie, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię… Jezu, JEDYNE POKRZEPIENIE, proszę o taką czujność wiary, która powierza najdrobniejszy szczegół mojego życia, zwłaszcza ten trudny i obciążający, udźwignij we mnie to co mnie po ludzku niejednokrotnie przerasta.

Jolanta, 2017-12-02 07:52:34

Tak łatwo jest uzależnić się od różnych rzeczy i przyjemności: jedzenia, telefonu, komputera, facebooka... A jak mi idzie "uzależnianie" się od Jezusa?

ewa maria, 2017-12-01 23:34:18

@ czcicielu/ a' propos TRZECH DNI CIEMNOŚCI... Chrystus zachęcał: "Miejcie odwagę! Jestem pośród was." Jestem być może ślepa i głucha, ale Chrystusa wybieram na Wspomożyciela. W owych dniach On mnie - niewątpliwie upadającą na duchu - podtrzyma! Bo któż, jeśli nie ON????

ewa maria, 2017-12-01 23:21:13

Na Bożym stole zawsze jest WSPANIAŁOŚĆ... niedościgniona w ludzkim świecie równowaga... Niczego zbyt wiele i niczego za mało! Kocham Cię Panie za stół Twój. https://youtu.be/eov1OR8KIPs

czciciel, 2017-12-01 23:05:31

myślę , że już nadeszły DNI CIEMNOŚCI TRZY , kiedy to ludzie nie zauważają , że są ślepi i głusi by nie powiedzieć inaczej ... komentarz z 17 XI 2017 O. Michała nawiązuje do dzisiejszego ... kiedy pierwsza osoba w państwie jest ślepa to cóż mówić o pozostałych / proszę tu nie mylić z Panią Premier Beatą / narody , których przywódcy są ślepi a niestety coraz ich więcej są jak zaraza ciągnąca od zachodu która jak bestie che pożreć chrześcijańskie narody , BIADA NAM , BIADA JEŚLI NIE ODSTĄPIMY to damy się pożreć , TYLKO Z CHRYSTUSEM , TYLKO POD TYM ZNAKIEM POLAK JEST POLAKIEM ...

ewa maria, 2017-12-01 23:03:14

... a tak w ogóle, to zarówno obżarstwo jak i pijaństwo, te najbardziej "zadziwiające" z trosk doczesnych, genealogię swoją... i w nadmiarze... i w braku mają... Panie naucz mnie równowagę trzymać, umiar zachowywać, łyżeczką konsumować, a nie chochlą "żreć". Oddal ode mnie kielich ulgi wątpliwej, a SOBĄ wszelkie braki wypełnij! JAK NIE, JAK TAK?!

ewa maria, 2017-12-01 22:43:06

...rozpusta w ciele...bardzo obciąża ducha! Tylko umiar, a wręcz post i asceza... ducha uwalniają... Mateczko, dlaczego taka łapczywa stale jestem? Dlaczego ulegam chętkom i ochotkom? Smaczki jakieś ... na coś... ciągle mam i... hola, hola!... rzadko sobie odmawiam. Może właśnie dlatego...- co tam może - własnie z tego powodu, serce moje jest bardziej ociężałe, niż bym chciała. Dobrze, że Adwent już za progiem... będą zobowiązania i posty. Dobranoc moi mili!

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl