Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2017-12-02

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • Teresa 2

  Uczysz mnie dzis Panie Jezu abym wiecej wymagala od siebie ,przypominasz mi o potrzebie modlitwy w kazdym czasie bo szatan tylko na to czeka jak glodny lew w zaroslach grzechu na oslabiona i pewniejsza zdobycz.Ani brat moj ani siostra tylko Panie ja musze wiecej modlic sie aby Cie nie utracic
 • Grzegorz

  Panaceum na ociężałość duchową... :)
 • Grzegorz

  Panaceum na obżarstwo kryje się w 'ora et labora' i w codziennych próbach, przed którymi stawia nas Pan. Dobrze jest być poddawanym hartowaniu. Często proszę Pana, aby nie dawał mi zbyt dużo, abym nie popadł w pychę i nie za mało, abym Mu nie złorzeczył. I tak właśnie dostaję. Boża edukacja: konsekwentny Nauczyciel i chwiejny uczeń. A jednak to działa. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Sedes Sapientiae!
 • .

  Jak ważne jest to, by nie przeładować (gr. barynthōsin) serca troskami codzienności. Potem już tylko zajadanie pysznościami problemów, napięć i nieporozumień, zapijanie trunkiem łagodzącym smutek i rozczarowanie. Sidło gotowe. Trudno tak uwięzionym, okaleczonym iść w stronę Jezusa, trudno przed Nim stanąć i rozpoznać jako swojego Zbawiciela, skoro nie powierzyło się całego balastu na samym początku. A przecież tyle razy słyszałam, gdy mówił: Przyjdźcie do mnie, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię… Jezu, JEDYNE POKRZEPIENIE, proszę o taką czujność wiary, która powierza najdrobniejszy szczegół mojego życia, zwłaszcza ten trudny i obciążający, udźwignij we mnie to co mnie po ludzku niejednokrotnie przerasta.
 • Jolanta

  Tak łatwo jest uzależnić się od różnych rzeczy i przyjemności: jedzenia, telefonu, komputera, facebooka... A jak mi idzie "uzależnianie" się od Jezusa?
 • ewa maria

  @ czcicielu/ a' propos TRZECH DNI CIEMNOŚCI... Chrystus zachęcał: "Miejcie odwagę! Jestem pośród was." Jestem być może ślepa i głucha, ale Chrystusa wybieram na Wspomożyciela. W owych dniach On mnie - niewątpliwie upadającą na duchu - podtrzyma! Bo któż, jeśli nie ON????
 • ewa maria

  Na Bożym stole zawsze jest WSPANIAŁOŚĆ... niedościgniona w ludzkim świecie równowaga... Niczego zbyt wiele i niczego za mało! Kocham Cię Panie za stół Twój. https://youtu.be/eov1OR8KIPs
 • czciciel

  myślę , że już nadeszły DNI CIEMNOŚCI TRZY , kiedy to ludzie nie zauważają , że są ślepi i głusi by nie powiedzieć inaczej ... komentarz z 17 XI 2017 O. Michała nawiązuje do dzisiejszego ... kiedy pierwsza osoba w państwie jest ślepa to cóż mówić o pozostałych / proszę tu nie mylić z Panią Premier Beatą / narody , których przywódcy są ślepi a niestety coraz ich więcej są jak zaraza ciągnąca od zachodu która jak bestie che pożreć chrześcijańskie narody , BIADA NAM , BIADA JEŚLI NIE ODSTĄPIMY to damy się pożreć , TYLKO Z CHRYSTUSEM , TYLKO POD TYM ZNAKIEM POLAK JEST POLAKIEM ...
 • ewa maria

  ... a tak w ogóle, to zarówno obżarstwo jak i pijaństwo, te najbardziej "zadziwiające" z trosk doczesnych, genealogię swoją... i w nadmiarze... i w braku mają... Panie naucz mnie równowagę trzymać, umiar zachowywać, łyżeczką konsumować, a nie chochlą "żreć". Oddal ode mnie kielich ulgi wątpliwej, a SOBĄ wszelkie braki wypełnij! JAK NIE, JAK TAK?!
 • ewa maria

  ...rozpusta w ciele...bardzo obciąża ducha! Tylko umiar, a wręcz post i asceza... ducha uwalniają... Mateczko, dlaczego taka łapczywa stale jestem? Dlaczego ulegam chętkom i ochotkom? Smaczki jakieś ... na coś... ciągle mam i... hola, hola!... rzadko sobie odmawiam. Może właśnie dlatego...- co tam może - własnie z tego powodu, serce moje jest bardziej ociężałe, niż bym chciała. Dobrze, że Adwent już za progiem... będą zobowiązania i posty. Dobranoc moi mili!