↑ KLIKNIJ W OKŁADKĘ ↑


Bardzo mnie przekonuje zawarte w książce ojca Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15 rozdział św. Łukasza.

Abp Grzegorz Ryś

Marzyło mi się, by ta malutka książeczka trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału. Bo każdemu, naprawdę każdemu chciałbym dać to, co było moim bardzo osobistym odkryciem: doświadczenie ojcowskiej miłości Boga. Zatrzęsła się pode mną ziemia, gdy Jezus objawił mi miłosierne oblicze swojego Ojca. A epicentrum tej duchowej rewolucji stał się dla mnie 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza, który będziemy wspólnie rozważać.
o. Michał Legan
        
Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


danusia, 2017-11-14 16:49:14

Sługa nieużyteczny to ten także który idąc za natchnieniem Bożym wypełnia dzieło, nie zawsze ale najczęściej widzi też owoc i wtedy jego serce się raduje, że jest sługą nieużytecznym gdyż Pan wszystkiego dokonał, bo cóż my ?

Jolanta, 2017-11-14 11:51:36

Prace nam zadane to nasza powinność, więc nie wykonujmy ich dla zaszczytów ani po to, by ktoś nas chwalił. Nie oczekujmy profitów za coś, co powinniśmy bezinteresownie, najlepiej jak możemy i potrafimy robić dla innych. I chociaż każdy lubi być chwalony, to nie przywiązujmy się za bardzo do pochwał,a negatywne oceny naszej pracy przyjmujmy spokojnie i z refleksją.

Teresa 2, 2017-11-14 09:53:11

Kiedy spojrze na to co juz dokonalam przy pomocy Laski Bozej juz tu na ziemi czuje radosc w sercu ,ze czas mi dany wykorzystalam jak trzeba dzieki Ci Najdrozszy Jezuniu. Niedawno poprosilam domownika by posprzatal schody uslyszalam a co za to ? :) w odpowiedzi usllyszal piekne ,swieze schodki

ser., 2017-11-14 09:15:39

Dziekuje Tobie Panie,za wszystko i wszystkich,odwiedzajacych ta stone,ta Niewidzialna reke,ktora uczy mnie pomimo wszystko,jak kochac.Amen.

Grzegorz, 2017-11-14 08:30:35

Robić swoje i nie szukać poklasku. Kto pamięta: 'Niewidzialna ręka to nasz znak' lub 'Niewidzialna ręka to także ty'? :) Pan potrzebuje takich rąk jak najwięcej. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Auxilium Christianorum!

., 2017-11-14 07:43:14

Jestem w ręku Gospodarza, który o mnie się troszczy, chroni i darzy zaufaniem. Tyle rzeczy nauczyłam się w Jego Gospodarstwie, a najbardziej tego co najważniejsze: kochać. Tyle pól, na które posłał zaoranych i tylu głodnych nakarmionych. Sama miłość rozdawana w domu Gospodarza jest zapłatą, ona dociera do Jego Serca.

czciciel, 2017-11-13 23:35:14

Bóg sprawiedliwych , ufnych i wiernych doświadczył i znalazł Sobie Sługi i uczynił ich godnymi we współuczestnictwie w miłości . Przeto umacnia ich i obdarza Łaską , objawia im Prawdę o Sobie i miłosiernie patrzy nań , jakże więc mają być niepewni ? oni pełni ufności patrzą w nieśmiertelność ... Będą przeto Błogosławić Pana po wieczne czasy a Chwała Jego zawsze na ich ustach ... problem w tym , że nie jesteśmy doskonali i dzieła nasze i czyny nasze odbiegają od Pierwowzoru jakim Jest Chrystus ... ino ta Łaska

ewa maria, 2017-11-13 23:04:01

Muszę dziś przyznać, że nie można mnie nazwać sługą nieużytecznym... Wydaje mi się, że robię, co do mnie należy... Sęk w tym, że ciągle jednak czekam - może nie na podziękowania czy pochwały... - ale na zauważenie. Często jakaś niedowartościowana się czuję... jakby samo czynienie dobra nie wystarczało... a przecież powinno. To są moje oczywiste życiowe obowiązki. Jako człowieka i katolika.

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl