15.07.2017 – o. Michał Legan OSPPE
Komentarz video do Ewangelii, codziennie o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


Teresa 2, 2017-07-16 12:41:28

SIowo ma na mnie taki wplyw , ze nie umiem juz byc bez Niego apetyt rosnie w miare jedzenia dzieki sIuchowi

ewa maria, 2017-07-16 12:36:08

"...słyszeliście, że powiedziano...., a ja wam mówię...." Ludzie różne rzeczy mówią... Łatwo zbłądzić bez Boga i Jego SŁOWA. Słuchamy, czytamy, rozważamy, wierzymy... Panie mój, pragnę słyszeć Ciebie i być Ci posłuszną. W szumie tego świata rozróżniać Twój głos...poznawać go sercem i nigdy nie mylić z obcymi podszeptami... Mów do mnie Boże...słucham... Usta moje milczą...ale dusza Tobie dziś śpiewa... na Mszę Trydencką pójdę dziś.

danusia, 2017-07-16 12:35:59

Tak ma o. Michał rację, ze od słuchania mogą stać się wielkie rzeczy. Tylko jeden szczegół jest ważny. Kogo słuchamy ?

Jolanta, 2017-07-16 11:47:20

Pan Jezus nie mówi, jakie przymioty powinien posiadać człowiek, który słucha słowa Bożego, nieważne jaką jest glebą - zawsze ma szansę być zasianym.Wystarczy, że jest otwarty na słowo Boga. A słowo Boże jest zawsze skuteczne - co zwiastuje to sprawia.

czciciel, 2017-07-16 10:25:59

NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS tak nas witał Ojciec Święty ......................................................

., 2017-07-16 10:00:01

Jezu, proszę o słyszące uszy, pobudzaj je do wytrwałego słuchania, mów do mojego serca, niech zasłucha się w Twój Głos, niech otworzy się całkowicie na hojny zasiew Ziarna Twojego Słowa, niech będzie gotowe otworzyć się na Twoje pragnienie wspólnej Wieczerzy, gdy zakołaczesz i staniesz w progach mojego życia. Proszę o dar serca zasłuchanego i posłusznego, ponieważ: „Posłuszeństwo się wciela. Sięgając pełni, jest już nie tylko słuchaniem, ale staje się ciałem. Teologia słowa staje się teologią Wcielenia" (kard. J. Ratzinger). Szukasz Tych, w których Twoje Słowo mogłoby się Wcielić, odnajdź mnie i napełnij darem pokory, niech się wypełni Twoje Słowo we mnie.

czciciel, 2017-07-16 09:59:17

dopowiedzieć chciałem , tyle się nasłuchałem , że sednem modlitwy jest słuchanie , wtedy modlitwa jest najprzystojniejsza , Bóg z Wami kochani ...

a, 2017-07-16 08:37:13

Właśnie słucham Słowo na niedzielę - rozważania Ewangelii na w radio Jasna Góra. Kapłan rozważający Słowo słusznie zaznaczył ,że aby słuchać potrzebna jest Pokora. Maryja słucha z pokorą, św Józef słucha z pokorą. Bo tylko słuchanie z pokorą i pójście za Słowem może przynieśćowoc stokrotny, sześćdziesięciokrotny lub trzydziestokrotny. Wileku świętych słuchało Słowa z pokorą i przynosili owoce dla Jezusa. Panie Jezu, dziękuję za to,że otwierasz moje uszy , by słyszały, za, to,że pewnego dnia w końcu usłyszałam Słowo i za Nim próbuję iść. Pokora i Zaufanie to podstawa słuchania Słowa.

Grzegorz, 2017-07-16 06:59:36

Właśnie zdałem sobie sprawę, jaka to piękna chwila. Słoneczny, rześki poranek. Z jednej strony nieboskłonu wstaje słońce, z drugiej widoczny księżyc. Matka czuwa. Nic nas nie goni, nie ma żadnych pilnych obowiązków do wykonania. Właśnie jest czas na słuchanie. Ojciec Michał do nas mówi, a my słuchamy. Z tego coś będzie. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Pacis!

m, 2017-07-15 23:59:17

ciągle jeszcze "portki" noszę..

m, 2017-07-15 23:55:07

„Patrzcie na Maryję, „słuchaj”, a Ona słucha, jak tylko ją zapytano w piśmie Świętym to Ona słucha. A potem jest moment, kiedy przychodzą aniołowie i mówią „Trzeba znikać z tego miasta”, i Ona słucha, a potem są Narodziny Pana Jezusa, otwiera się Niebo przychodzą aniołowie i mówią „Chwała na wysokości Bogu, a Ona słucha, a potem jest ten moment, że ofiarują Jezusa w świątyni, przychodzi starzec, prorok, mówi, a Ona słucha, potem jest moment, kiedy Jezus znika z pielgrzymki, Ona Go szuka w trzy dni, przychodzi, Jezus mówi, Ona pyta, On odpowiada, Ona słucha, a potem Jezus odchodzi z domu, idzie nauczać, Ona próbuje się do Niego dostać, a On mówi „Któż jest moja Matka, którzy są moi bracia ? Ci, którzy słuchają Słowa Bożego. Jak się można zwracać do Jezusa ? Słuchając Jezusa. A Maryja słucha. A potem jest moment, kiedy Go krzyżują, i Jezus mówi „oto Matka twoja, oto syn twój'', a Ona słucha. Kobieta, która nieustannie słucha. I dzięki temu, że słucha, to może rodzić Jezusa. Nie da się Jezusa inaczej urodzić, jak tylko wpierw słuchając. I jeśli myślisz, że ty będziesz w stanie urodzić Jezusa swojej żonie, swoim dzieciom, swoim rodzicom, swoim teściom, swoim sąsiadom, tym, do których pójdziesz, to nie ogłosisz, jeśli nie będziesz słuchał. Wszystko o słuchaniu, chodzi o słuchanie, i od słowa „słuchanie” bierze się słowo „posłuszeństwo”. Posłuszeństwo to jest to, co się dzieje „po słuchaniu”. Jak masz być posłuszny Bogu, jak masz żyć bez grzechu, jak masz się uratować od wszystkich grzechów, które Cię wyniszczają, jeśli wpierw nie będziesz słuchał. Nie będziesz słuchał, to nie będziesz posłuszny. A Święty Józef to jest typowy przykład. Ten, który ani słowa nie wypowiedział, tylko ciągle słuchał. Za bardzo był zajęty słuchaniem, żeby cokolwiek mówić. Nie miał czasu na mówienie, bo miał za dużo do usłyszenia.” - Jezus oblicze mężczyzny cz.1 -rekolekcje w Edynburgu – świetne! Tego mi brakowało – Panu Bogu niech będą dzięki

m, 2017-07-15 23:51:14

"od słuchania mogą się stać wieeelkie rzeczy" ! :)

czciciel, 2017-07-15 22:54:51

tak , słucham i marzę o Niebie i piszę coś do Ciebie ...

a, 2017-07-15 22:35:02

Słuchajcie - mówi Jezus. Jak ważne jest słuchanie, bo to zmienia człowieka. Słuchanie Słowa, bo Słowo można widzieć oczami, ale w pierwszej kolejności można Je usłyszeć! Słuchanie... Bóg dał człowiekowi dwoje uszu ,żeby lepiej słyszał i jedne usta do mówienia . W innym miejscu Ewangelii jest mowa o tym, że gdzie dwóch,albo trzech się zbiera w imię Jezusa, tam Jest OBECNY. Bóg dał człowiekowi dwoje uszu do słuchania. Dwóch świadków jest potrzebnych, aby dać wiarę czemuś, zatem dwoje uszu, do których wpada Słowo, jest bardziej wiarygodne dla Serca człowieka i dlatego Serce powinno przyjąć Słowo. Jezus mówi : Słuchaj, bo to ON SAM JEST SŁOWEM , a więc słuchając Słowa przyjmuję do serca Samego Jezusa i wtedy Jezus może mnie przemieniać od środka, przekształcać w Siebie. Zatem ! Słuchaj Izraelu, Pan mówi do Ciebie.

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomośc o "Kilku słowach o Słowie", aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie, wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl