Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2017-07-14

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • ewa maria

  ...słońce odbija się od chmury...wiatr pod drzewami. krzaki pełne jagód, krzaki pełne ptaków...SERCE WYMIECIONE... https://youtu.be/7zY1UjJ9-oE
 • ewa maria

  Dreptałam dziś (pogoda niezła była) pod Jasną G. z wnusią w wózku...w trampkach (bo wygodne) i czapce z daszkiem... Kupiłam sobie taką odważną czarno-różową z szarym, wężowym daszkiem w Tkmax-ie. Zawsze chciałam mieć coś takiego, a nigdy nie pasowały na moją, dość dużą głowę...TA "bejsbolówka" spodobała mi się od razu. Ha, spacer z wnusią... Jedna ławka...druga...park cały zeszłam, różaniec odmówiłam (4 części), a tu dopiero 14-ta... Poszłam więc wyżej na Jasną...Pokłon Panu oddałam przed Najświętszym Sakramentem...koronkę ofiarowałam -choć godzina nie 15-ta była jeszcze...potem pod Kaplicę Jego Serca podjechałam... schody... wyżej nie da rady... ale radość moje trzewia poruszyła niesamowicie... Dziecko takie spokojne było...choć przed Panem obudziła się...i patrzyła w koło...ale jak patrzyła...tylko dziecię tak potrafi...patrzeć i w ciszy podziwiać! Była tu kolejny raz, a nadal w oczach zdziwienie miała i zachwyt jakby... Pielgrzymów wielu...najwięcej dziś niemieckojęzycznych i Polaków...Ślicznie śpiewały dziewczyny jak wchodziła pielgrzymka ok. 15-tej...Serce rosło... Dzięki Ci Boże! Kolejny dobry dzień mi dałeś, Panie mój!...a uśmiech samotnego mężczyzny na wózku...na dzień dobry, a potem na do widzenia.....bezcenny! Dziękuję Panie za to "miasto", które dziś obeszłam...i za wszystkich TU, którzy tak bardzo mnie obchodzą...i za tych, którzy obchodzić mnie będą jutro, pojutrze, za tydzień...miesiąc i ... Siedzę teraz na balkonie...a z Jasnej radosne śpiewy kolejnych pielgrzymów dochodzą... GAUDE MATER! RADUJ SIĘ MATKO!
 • czciciel

  cicho , wiem ...
 • danusia

  " Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy»." Mt 10, 16-23 Jezus Chrystus nasz Zbawiciel przez swą Mękę udzielił nam Ducha Świętego, który nas prowadzi i poucza przez konkretne życie. Każdy z nas codziennie wybiera , a tym samym dokonuje sądu nad sobą lub bliźnim. Jakież to proste:) Ojcze Niebieski, Tatusiu udziel nam światła i pomóż w dokonywaniu tego co właściwe w Twych oczach.
 • ewa maria

  Ile zostało nocy i dni? https://youtu.be/hlEi09tT9MM
 • ewa maria

  "Zbudźcie się, tak ci wołają ... Dziewice mądre, gdzieście wy? To On... Ocknijcie się ... Już godów czas! ... Oblubieniec już nadchodzi! ... Ocknijcie się wreszcie, najwyższy to czas! ... Z niebios kroczy Pan wspaniały ... Więc lęk, duszo, porzucić chciej ... CZYŻ ZGŁĘBI ROZUM MÓJ MAJESTAT, BOŻE, TWÓJ?..." Dziękuję Kropeczko.
 • Teresa 2

  O Boze moj dziekuje Ci za b e z m i a r Twoich Łask , za radosc mą , za MiłośćTwa, za kazda chwile dnia ,dzieki , ze jestescie - miasteczka Boze : *
 • .

  Modlitwę i pozdrowionka ślę Tobie Wierny Czcicielu, bardzo nas obchodzisz...
 • .

  Jezus Przyszedł i Nadchodzi. Jest taka piękna kantata J.S.Bacha: „Wachet auf, ruft uns die Stimme” (www.youtube.com/watch?v=QIHFfuzKYPI) „Zbudźcie się", tak ci wołają, co w grodzie świętym straż trzymają; Syjonie, północ! porzuć sny! Oblubieniec twój nadchodzi! Sopran: Kiedy przyjdziesz, me zbawienie? Bas: Idę, jam twym przeznaczeniem. S: Czekam Cię, w ręku mym lampa płonąca. (…) S: Przyjdź, Jezu! B: Przyjdź duszo łaknąca! Wejdź, ma miła, śmiało i padnij w me ramiona! Od zawsze, przez wieczność całą Jesteś mi zaślubiona. Na sercu moim spoczniesz Ty, (…) Zapomnij o cierpieniu, któreś znieść musiała, bo spoczniesz na lewicy mej, prawica ma będzie cię całowała. S: Mój miły jest mój. B: A jam jest twój. Oba głosy: Miłości nie przerwie już żadna rozłąka. (tłumaczenie całości w oparciu o Pnp: http://kbpp.org.pl/bwv-140/ W miłości nie ma rozłąki, dlatego JEST I PRZYCHODZI w jednej chwili…
 • Grzegorz

  Prześladowanie Chrześcijan trwa, a w ostatnich latach wzmogło się. A i my również podlegamy atakom Złego. Gdzie możemy uciekać? Tylko do Pana. Przyjdź Panie Jezu i wyrwij nas z rąk prześladowców! Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Regina Martyrum!
 • ewa maria

  o. Michale, ja dziś potrzebuję dłuższej wykładni wybranego przez Ciebie fragmentu Ewangelii...Te kilka słów o Słowie, zrobiło mi lekki mętlik w głowie...może jutro, jak poczytam komentarze innych, pojmę więcej...oby.
 • a

  Panie Jezu, powiedziałeś,że Apostołowie nie zdążą obejść mist Izraela, nim przyjdziesz powtórnie. W innym miejscu Ewnagelii powiedziałeś także, że Królestwo Boże pośród was jest. Zatem oba te zdania łączą się ze sobą i w istocie uczniowie nie zdążą obejść miast Królestwa, któe pośród nich jest., bo Jezus Jest wśród nas nieustannie. W wymiarze duchowym tylko Bóg wie , kiedy Jego Syn powróci na ziemię, a przecież obchodzić miasta to ja rozumiem to wyrażenie jako poznawać Boga, który jest przecież nieskończony, Boga, którego będziemy " obchodzić " ( czyt. poznawać ) całą wieczność.
 • czciciel

  Obchodzę ludzi i się przypatruję , mierzę , oni mnie obchodzą bo nie się mi obojętni , ale cóż ja ich obchodzę . . .