Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2017-03-17

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • agnieszka

  Kiedyś podczas rekolekcji parafialnych pewnie kapłan powiedział słowa, które zapamiętałam do głębi : Pan Bóg oszalał, Pan Bóg oszalał z miłości do człowieka. BOŻE , JAKŻE WIELKIE JEST TWOJE MIŁOSIERDZIE, skoro usprawiedliwiasz słabego człowieka, nędznego grzesznika, a to wszystko dlatego,że tak bardzo ukochałeś Swoje stworzenie. Jezu, Ty Swoją postawą uczysz nas ,że mamy przebaczać, bo tylko przebaczając , możemy tak naprawdę zdobyć tego drugiego człowieka dla Królestwa Bożego. Tylko Miłość Zwycięża i sprawia,że kamień odrzucony przez budujących, staje się kamieniem węgielnym dla budowli, jaką jest Królestwo Boga Samego.
 • danusia

  Jeden fragment dzisiejszej Ewangelii, pokazuje wymiar doczesny i myślenie czysto ludzkie, czyli, zabijemy , to i posiądziemy. Natomiast odpowiedź leży tu: "Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce»."Mt 21, 33-43. 45-46 Wobec czego miłosierdzia doznają skruszeni na duchu i ci co pragną nawrócenia, które zaczyna się od serca. Boże mój, jak piękna jest Twoja Światłość.
 • Jolanta

  "...podczas próby nie wytrwał człowiek; mógłbyś go ukarać, jak aniołów wiecznym odrzuceniem, ale tu wystąpiło miłosierdzie Twoje i wzruszyło wnętrzności Twoje litością wielką i przyrzekłeś sam naprawić nasze zbawienie... Boże, któryś nie zatracił człowieka po upadku, ale w miłosierdziu swoim przebaczyłeś mu, przebaczyłeś po Bożemu,to jest, że nie tylko odpuściłeś winę, ale obdarzyłeś go wszelką łaską..., sam raczyłeś zstąpić do nas i wydźwignąć nas z nędzy naszej..." (Dzienniczek św.S.Faustyny, 1743, 1745)
 • .

  W winnicy mojego życia, otoczona bezpiecznym, osłaniającym murem Jego łaski, ja sama z siebie mam jednak tylko jedną „autorską” własność: grzech, który przynosi śmierć. W Twoim niezgłębionym, niepojętym Miłosierdziu zabierasz na KRZYŻ moją nędzną własność, aby mnie ocalić. Tam otrzymuję własność Dziedzica: wieczne, szczęśliwe Życie. Z zadziwieniem i zachwytem, uwielbiam Ciebie Panie.
 • Grzegorz

  Jak dobrze, że Miłosierdzie Pana jest niesprawiedliwe. Gdyby nie to... Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Misericordiae!
 • czciciel

  Ruben jak Reszta ocalałych przy zdrowych zmysłach ocalić może całe pokolenie . Tak jak Chrystus , Nowy Naród może ocalić Europę , a nawet świat od zguby . Nasz Naród ma taką misję jak i cały Kościół Boży , wspólnota wierzących ma obowiązek dawania świadectwa tym , którzy porzucając Boga i wszystkie wartości z Nim związane pobłądzili . Najgorzej jest jak kucharka chce rządzić całym światem . Wprowadzając pogaństwo idzie się na konfrontację ze światem wartości . Już kiedyś pisałem o nadchodzącej wojnie religijnej , to nam grozi , jeżeli Europa nie powróci do Boga .Do pustej duszy wstępuje szatan lub szatańskie nasienie . Zdzieranie odzienia z Józefa to świat bez wartości wyzbyty kręgosłupa , jedynie ciało wiotkie , którego końcem musi być upadek ... TYLKO W CHRYSTUSIE JEST NADZIEJA