Kilka słów o Słowie

Czytania na dzisiaj

Video
rekolekcje

Newsletter

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać video-komentarz na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową

Intencje modlitewne Umieść baner na swojej stronie! księgarnia katolicka Niedziela Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia

2017-03-16

+ Dodaj komentarz

Wasze komentarze:

 • danusia

  Męczeństwo życia w Panu. "Lecz Abraham odrzekł: „Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób – niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść,.."Łk 16, 19-31 Ojciec Michał poruszył i połączył parę wątków bardzo istotnych. Smutne ,że mamy się uczyć od zwierząt :) uległości , cichości i choćby pomocy "medycznej", bo wiemy że to lizanie ran , to nie żarty , bo zwierzę jest wyposażone w antybakteryjne składniki w ślinie, co jest pomocne w gojeniu ran. Pan Jezus w tej Ewangelii integruje Wszechświat. Bóg jest dobry. Moja córka otrzymała pracę i jest tak szczęśliwa mimo "wojen" wychowawczych, które niestety są moim stawaniem w prawdzie i walkę o tą prawdę w otoczeniu,środowisku. Stąd kielich goryczy synów Zebedeusza, a pragnienie ich matki, jak i "siedzenie pod stołem" syrofenicjanki, by dziecko doznało uwolnienia w Panu. Ah, diabeł wściekły , bo pokorę jeszcze jest zdolny naśladować, ale posłuszeństwa już nie.Boże Ojcze, miej w opiece nasze dzieci i młodzież. Dziękuję Ci za moje dzieci, od których tyle się uczę. Daj im zbawienie.
 • Teresa 2

  Mamy jeszcze dziś do wykorzystania więc żyjmy jak można najpiękniej z Boża Łaska
 • Jolanta

  Ilu takich Łazarzy widziały i widzą moje oczy, ale nie serce? Ile razy tkwiłam w fałszywym przekonaniu, że jestem w porządku wobec Boga, religii i bliźniego? Ile razy zapomniałam, że droga do Nieba wiedzie zawsze przez drugiego człowieka?
 • Grzegorz

  Panie, uchroń nas od życia w purpurze i bisiorze, spędzonego na nieustannej zabawie, pogoni za rozrywką. Proszę, daj nam żyć najmniejszymi odpadkami. Niech w tym dniu naszą Radością będzie to, co małe. Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Sedes Sapientiae!
 • .

  Dobrze, że Bóg podarował mi ludzi, wiernych, pełnych empatii, po cichu, przynoszących ulgę w cierpieniu. Ich kojące słowa pocieszają, opatrują moje rany. Dziś otrzymuję Łazarza (gr. λαζαρος lazaros – BÓG POMAGA) Bóg pragnie przyjść mi z pomocą przez potrzebującego pomocy. Otwieram zatem swoje oczy i serce, chcę się zatrzymać, pochylić i pomóc potrzebującemu, aby otrzymać POMOC.
 • czciciel

  rozmarzyłem się , jak dobrze się Ciebie słucha , nawet pod stołem ...