Mój komentarz video do Ewangelii na kolejny dzień, zawsze o godz. 22:00.

dodaj komentarz subskrybuj

Komentarze


ona, 2019-04-15 14:51:34

Kiedyś, pewna ekspedientka w sklepie zapytała mnie (gdy wymknęło mi się, że rozmieniam pieniądze, by mieć na tacę): "Po co te złocenia i przepych w kościołach?" Zaskoczona jej nieoczekiwaną złośliwością odpowiedziałam pytaniem: "A czy pani nie przygotowuje dla ważnych gości najlepszej zastawy?" Jezu Chryste cierpiący, proszę Cię o dar hojności serca: dla Boga i bliźnich.

Jolanta, 2019-04-15 09:51:47

Codzienna, zwyczajna otwartość na innych ludzi sprawia, że Jezus może wejść w moje życie w każdej chwili, bo zawsze otwarte jest moje serce i mój umysł.

Teresa 2, 2019-04-15 07:51:46

Do pieniądza też należy podchodzić z rozumem i umiarkowaniem tak rozumiem dzisiejsze Słowo .To nie pieniądz powinien nam być przewodnikiem a Rozum i czlowiek rozumny.Hej Jezu Królem Tyś chcemy słuchać Twoich Słów

., 2019-04-15 07:42:43

Jezus przyjmuje gest miłości Marii… Zapach olejku – pamięć o miłości Marii będzie towarzyszyła Jezusowi w osamotnieniu grobu, będzie pocieszeniem, gdy będzie się unosił „zapach” zdrady i opuszczenia uczniów. Taki gest i pocieszenie może podarować osoba żyjąca w głębokiej relacji przyjaźni. Nierelacyjny Judasz widzi wszystko tylko z zewnątrz, jest niezdolny do oglądania głębi miłości i płynącego z niej bezinteresownego obdarowania. Do jakiego gestu zdolne jest moje serce?

Grzegorz, 2019-04-15 07:20:30

Miłości Twojej potrzeba, Panie... Dziękuję Ojcze Michale. Ave Maria, Mater Caritatis!

lucy, 2019-04-14 22:23:00

... był jednym z Jego uczniów, Jezus miał go za przyjaciela ... a tak mało rozumiał ... tak jakby ten czas obok Miłości był stracony, bezowocny ... wypowiadał słowa "puste" ... słowa ... które nie stawały się miłością ... broń mnie Panie przed takimi słowami ... dzięki o. Michale :) błogosławionego Wielkiego Poniedziałku :)🙏🙏🙏

Subskrybuj newsletter!

Jeśli chcesz codziennie wieczorem otrzymywać komentarz video na kolejny dzień, wpisz się na listę mailingową.

Kontakt


Zachęcam, by przekazywac wszystkim zainteresowanym wiadomość o
"Kilku słowach o Słowie",
aby ta wspólnota osób pochylonych nad Ewangelią, która daje życie,
wciąż się rozszerzała.

o. Michał Legan OSPPE
Zakon św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa

© Michał Legan OSPPE / design: ordigital.pl